Novota: Bojovali sme aj za Djuričiča

 

Futbalisti Dunajskej Stredy nastúpili na ihrisku Ružomberka s cieľom bodovať. Prekvapením však bolo, že na lavičke už nesedel skúsený tréner Milan Djuričič. Témou pozápasových rozhovorov číslo 1 nebol práve samotný duel, ale nanajvýš zaujímavé ukončenie pôsobenia hlavného lodivoda hostí.

 

Milan Djuričič ešte cestoval do dejiska zápasu ako kormidelník, no bezprostredne pred stretnutím sa jeho pôsobenie na lavičke skončilo. Manažment klubu dôvody ukončenia spolupráce neprezradil, kouč Djuričič však pre médiá svoj pohľad poskytol. Sympatický Chorvát poznamenal, že abdikovať sa rozhodol on, po tom ako mu vedenie chcelo určovať základnú jedenástku.

 

Kapitán Ján Novota priznal, že odchod trénera ho prekvapil. "Stalo sa to tesne pred zápasom. Nechcem sa k tomu príliš vyjadrovať. Bojovali sme aj za pána Djuričiča. Určite tu odviedol dobrú robotu. Tento bod patrí aj jemu," povedal strážca svätyne celku zo Žitného ostrova.

 

Zaujímavý bol predovšetkým fakt, že hráčska kabína nemala žiadne informácie o dôvodoch abdikácie. "Pripravovali sme sa na stretnutie. Vedenie klubu nám oznámilo, že  je odvolaný. Nezostávalo nám nič iné, len to akceptovať a zabojovať rovnako bez neho, ako to bývalo aj s ním."

 

Prečo musel Djuričič odstúpiť, sa mužstvo dozvie až v nasledujúcom období. Počas duelu hráči vôbec nevedeli, prečo už nie sú vedení chorvátskym lodivodom. "Nepovedali nám to. Dozvieme sa to v priebehu týždňa," vysvetlil Novota.

 

Spokojnosť s bodom

 

V dueli proti Ružomberku nastúpila Dunajská Streda s cieľom odčiniť dve prehry v rade. Žlto-modrí síce obzvlášť v prvom polčase podali výrazne slabší výkon ako súper, avšak útočník Leonard Kweuke potvrdil, prečo sa nachádza na čele tabuľky kanonierov. Dobre stavaný futbalista tmavej pleti sa pri tlaku Liptákov uvoľnil od Petra Majerníka a strelou k tyči poslal hostí do vedenia.

 

Ružomberčania dokázali ešte do polčasu otočiť výsledok, avšak opäť potvrdili, že nie sú v hernej pohode. V nadstavenom čase vynikajúci Kweuke strelil aj vyrovnávajúci gól, čím zarmútil kabínu Liptákov.

 

"Som veľmi spokojný. Po dvoch prehrách sme konečne mali aj trochu šťastia, vyrovnali sme v nadstavenom čase. Prišli sme sem zabodovať. Nemali sme žiadne veľké reči o víťazstve. Chceli sme hrať poctivý futbal. Myslím si, že diváci z nás neboli sklamaní, nehrali sme zle. Podľa môjho názoru sme si bod za bojovnosť zaslúžili," opísal svoje bezprostredné pozápasové pocity Ján Novota.

 

Brankár FC DAC 1904 Dunajská Streda priznal, že výhodou jeho celku bola lepšia efektivita. "Súhlasím, že súper mal viac hry. Šťastie však tentokrát stálo pri nás, podarilo sa nám vyrovnať a nejako sme to dokopali."

 

Hlavným kľúčom úspechu klubu z juhu Slovenska bolo zlepšenie hry po zmene strán. Ak by k nemu nedošlo, Liptáci by s najväčšou pravdepodobnosťou pridali ďalšie góly do Novotovej siete. Po prestávke Ružomberok síce stále tlačil, do šancí sa však nedostával tak často ako v prvom polčase. Obrana si navyše musela dávať pozor na Kweukeho, ktorý je schopný vyťažiť maximum z minima priestoru. "V prvom polčase sme len nakopávali lopty a Ružomberok nás zatlačil. Priznávam, vzadu sme horeli. Po prestávkovom dohovore sme to zmenili. Výsledkom bol napokon gól, ktorý prišiel až v závere, no hlavné je, že vôbec prišiel," zakončil Novota.

(www.profutbal.sk 17.08.2008)