Slovanisti pôjdu na Žitný ostrov špeciálnym vlakom

 

BRATISLAVA. Stretnutie 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2008/09 FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava, ktoré je na programe v sobotu 1. novembra o 13.30 h na Žitnom ostrove, budú sprevádzať rozsiahle bezpečnostné opatrenia.

 

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová, na bezpečnosť bude dohliadať 760 policajtov nielen z Trnavského, ale aj Bratislavského, Trenčianskeho, Žilinského a Košického kraja. Pomáhať im budú aj príslušníci Železničnej polície.

 

Podľa Kredatusovej budú zapojené všetky policajné zložky - poriadková polícia, pohotovostné policajné útvary, dopravná polícia, úrad justičnej a kriminálnej polície a jazdná polícia. Nasadená bude aj špeciálna technika. Bezpečnostné opatrenia sa začnú v sobotu už od 10.00 h a prinesú aj určité dopravné obmedzenia.

 

Ako informoval riaditeľ odboru komunikácie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) Miloš Čikovský, ZSSK vypraví v sobotu o 10.20 h zo železničnej stanice Bratislava Nové Mesto do Dunajskej Stredy mimoriadny vlak pre fanúšikov Slovana.

 

V smere do Dunajskej Stredy odchádza mimoriadny vlak zo železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto o 10.20 h, zastaví v železničnej stanici Podunajské Biskupice a v železničnej stanici Kvetoslavov (len pri ceste späť). Cestovné lístky na mimoriadny vlak sa nepredávajú v osobných pokladniciach ZSSK, ale priamo u organizátora.

 

Cestovný poriadok smer Bratislava Dunajská Streda:

Bratislava-Nové Mesto (pristavenie vlaku 8.30 h, odchod 10.20 h), Podunajské Biskupice (príchod 10.29 h, odchod 10.32 h), Dunajská Streda (príchod 11.16 h)

 

Cestovný poriadok smer Dunajská Streda - Bratislava:

Dunajská Streda (odchod 16.45 h), Kvetoslavov (príchod 17.06 h, odchod 17.09 h), Podunajské Biskupice (príchod 17.24 h, odchod 17.27 h), Bratislava Nové Mesto (príchod 17.35 h)

 

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom možno získať na čísle Kontaktného centra 18 188, v osobných pokladniciach Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk. TASR o tom vo štvrtok informoval riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK Miloš Čikovský.

(SITA, TASR, 30.10.2008)