Vedenie FK DAC 1904 sa dištancuje od sobotňajších udalostí

 

Vedenie futbalového klubu z Dunajskej Stredy sa v pondelok zverejnenom vyhlásení dištancovalo od diania na štadióne počas sobotňajšieho zápasu 14. kola Corgoň ligy so Slovanom Bratislava (0:4).

 

"Vedenie futbalového klubu FK DAC 1904, a. s., sa v plnej miere dištancuje od udalostí, ktoré sa uskutočnili dňa 1. 11. 2008 v 17. min futbalového zápasu FK DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava pri zákroku policajného zboru proti fanúšikom. Dištancujeme sa aj od všetkých výrokov policajného zboru a médií do doby, pokiaľ udalosti nebudú riadne preverené," uvádza sa vo vyhlásení dunajskostredského klubu, ktoré poskytlo agentúre SITA.

 

Vedenie futbalového klubu chce podniknúť právne kroky na objasnenie policajného zákroku proti svojim fanúšikom. Preto vyzvalo každého kto má obrazové a zvukové záznamy z uvedenej udalosti, aby ich poskytli futbalovému klubu FK DAC 1904 a ten ich hodlá odovzdať orgánom činným v trestnom konaní. "Je nám ľúto, že k takýmto udalostiam opakovane dochádza a prajeme skoré uzdravenie zraneným fanúšikom a aj policajtom," konštatuje sa vo vyhlásení.

 

Polícia po zápase predviedla na vypočutie 31 osôb, 16 občanov Maďarskej republiky a 15 Slovákov, z toho 13 fanúšikov Slovana. Po zásahu policajných jednotiek proti fanúšikom DAC Dunajská Streda a Ferencvárosu Budapešť, ktorí údajne vyprovokovali konflikt fyzickým útokom na príslušníkov bezpečnostných síl, ošetrili záchranári približne 50 osôb vrátane policajtov.

 

Osemnásťročného muža z Dunajskej Stredy v dave stlačili tak, že stratil prísun kyslíka a odpadol. Záchranári ho museli oživovať a napokon transportovať do nemocnice na bratislavských Kramároch. Muž bol značne pod vplyvom alkoholu a navyše dostal aj epileptický záchvat.

(SITA, 03.11.2008)