Rozhodnúť môže zápas v Senici, tvrdí Marcin

 

Na začiatku jari natiahli štvorzápasovú sériu bez bodu, momentálne sú však už štyri stretnutia bez prehry. Aj to vynieslo Dunajskú Stredu spomedzi zachraňujúceho sa kvarteta na najvyššiu možnú deviatu priečku tabuľky Corgoň ligy.

 

"V kabíne je už lepšia atmosféra," priznal v rozhovore pre profutbal.sk stopér tímu zo Žitného ostrova Ján Marcin a následne dodal: "Spokojnejšie je vedenie, aj my - hráči."

 

Konečný verdikt vraj v Senici

 

Dôležitý krok k záchrane urobili zverenci trénera Kurta Gargera v sobotu v Dubnici, kde vybojovali remízu (1:1) na pôde konkurenta v boji o holý ligový život. Napriek tomu si michalovský rodák Marcin nemyslí, že práve táto remíza znamená pre Dunajskú Stredu víťazstvo. "Cenu zlata budú mať až prípadné body zo Senice. Myslím si, že v prípade dobrého výsledku v sobotu by mohlo byť rozhodnuté," skonštatoval 24-ročný obranca a na margo nadchádzajúceho duelu so Senicou doplnil: "Môže to byť kľúčový duel. V Dubnici som síce nemohol nastúpiť, chalanom som však držal palce, aby dosiahli dobrý výsledok. Bolo by dobré, keby sme to opäť dokázali."

 

Zlé obdobie? Ťažkí súperi!

 

Po prvých štyroch jarných kolách boli Dunajskostredčania bez bodu, navyše dosiahli hrozivé skóre 1:13. "Bolo nám jasné, že hráme s mužstvami z čela tabuľky. Snažili sme sa uhrať čo najlepšie výsledky, no nedarilo sa nám to. Potom prišiel zlom a odvtedy nám to ide lepšie a lepšie."

 

V prípade, žeby "žlto-modrí" v podobných výkonoch pokračovali, s určitosťou by sa nevyhli zostupu. Kým oni body strácali, posledným Košičanom sa darilo až nad očakávania dobre. "V podvedomí nám to určite rezonovalo. Oni však mali ľahších súperov, kým my tých náročnejších. Otočilo sa to a možno práve my budeme zbierať body, kým im sa dariť nebude," vysvetlil Ján Marcin.

 

Práve on zavelil k bodom

 

Práve štvrtá jarná prehra Dunajskej Stredy sa zrodila na trávniku MFK Košice. V tomto dueli však tím okolo kapitána Jána Novotu zaznamenal premiérový jarný gól, o ktorý sa postaral Ján Marcin: "Veril som tomu, že môžeme získať body už v tomto zápase. Možno keby prišiel tento gól skôr... Takto sa už s tým ťažko dalo niečo urobiť."

 

Po prvom góle prišiel aj prvý bod - doma s Ružomberkom. "Chceli sme zvíťaziť, no triumf prišiel až v ďalšom kole s Prešovom," vyhlásil Marcin, ktorý práve proti Tatranu strelil už svoj druhý jarný presný zásah. "Nepovedal by som, že sa snažím prebrať na seba streleckú zodpovednosť. Keď však idem pri štandardných situáciách dopredu, chcem skórovať. Keď to nejde chalanom vpredu, musí pomôcť niekto zozadu," vyslovil sa obranca DAC a na záver dodal: "Musíme hrať koncentrovane a veriť v to, že sa zachránime."

(Vladimír Pančík, www.profutbal.sk, 13.04.2010)