Jaroslav Hílek: V Dunajskej Strede som opäť futbalovo ožil

 

Aj v aktuálne siedmom tíme Corgoň ligy sa v sobotu dvihne corgoňligová opona. Domáca Dunajská Streda privíta v mrazivom počasí ViOn Zlaté Moravce. Zverenci trénera Mikuláša Radványiho chcú v jarnej ouvertúre uspieť. Kapitánska páska domáceho výberu zostane na ruke Jaroslava Hílka. 32-ročný ostrieľaný harcovník prišiel do mužstva iba pred pol rokom, no takmer okamžite sa z neho stala vodcovská osobnosť nielen na ihrisku.

 

Kam by ste zaradili v kariére posledný polrok strávený v Dunajskej Strede?

Zaradil by som to dosť vysoko, našiel som v Dunajskej Strede futbalovo prajné prostredie. Po tápajúcom čase som futbalovo ožil, hra ma začala opäť baviť. Polrok strávený v tomto mužstve môžem hodnotiť len pozitívne.

 

Aké boli tréningy pod vedením trénera Radványiho počas jesene a v zimnej príprave?

Každý tréner má svoje vlastné vízie, tak isto aj tréner Radványi a jeho asistent Kristián Németh majú svoje vlastné metódy. Tréningy boli na vysokej odbornej úrovni, aj pestré a futbalové. Samozrejme, boli aj nové veci, ktoré som pred tým nepoznal, takže trénersky sme boli veľmi dobre vedení.

 

Ako sa vám pozdáva dunajskostredský fanklub?

Už pred príchodom som vedel, že v Dunajskej Strede sú veľmi dobrí fanúšikovia. Za ten polrok som však zistil, že naši priaznivci sú najlepší, lebo – okrem fanúšikov iných klubov – nás povzbudzujú aj vtedy, keď sa nám príliš nedarí. Na začiatku sezóny sme na ihrisku príliš nehviezdili, no i vtedy stáli pri nás, sú jednoducho fantastickí.

 

Čo vám prešlo hlavou, keď Vás tréner Radványi oslovil s ponukou pôsobiť v Dunajskej Strede?

Bol som veľmi rád, keď ma oslovil, aj keď sme sa osobne nepoznali. Vždy som bral Dunajskú Stredu ako futbalovú baštu na Slovensku, a preto som bol rád, keď ma oslovili. Po čase sa vykryštalizovala moja situácia v kabíne a stal som sa kapitánom mužstva. Je to pre mňa pocta, zároveň ma to aj zaväzuje.

 

Ako by ste hodnotili jesennú časť sezóny?

Vstup do súťaže sme mali zlý, keďže sme štyrikrát po sebe prehrali a potrebovali sme to nejako zlomiť, čo sa stalo v remízovom zápase v Trnave (1:1). Po ňom sme naštartovali výbornú sériu, počas ktorého nás všetkých futbal veľmi bavil. Napriek poslednému zápasu s Dubnicou, v ktorom sme remizovali, hodnotil by som jesennú časť sezóny kladne.

 

Čo hovoríte na zimný pohyb v kádri?

Odišli nám traja hráči, ktorí boli nositeľmi vysokej kvality (brankár Kováč, útočník Harsányi a záložník Gašparík, pozn. red.) a nebude ľahké ich nahradiť. Prišli však iní kvalitní futbalisti, ale ešte je priskoré ich hodnotiť. Určite sú dobrí futbalisti a verím, že odchádzajúcich plne nahradia.

 

Aké máte osobné ciele do jari?

Čo sa týka cieľov, chceli by sme hrať podobným štýlom, aký sme predvádzali na jeseň. Na konci sezóny budeme spokojní s lepším ako siedmim miestom. V našej lige môže zdolať každý každého, ale my, v Dunajskej Strede musíme byť sebavedomí, aj vzhľadom na to, že tu máme silné fanúšikovské zázemie.

 

Koho tipujete za majstra a koho za vypadávajúceho?

K vypadajúcemu by som sa radšej nevyjadril, bodové rozdiely sú malé, môže to postihnúť hocikoho, prakticky aj mužstvá od piateho miesta. Samozrejme, čierneho petra nikomu neprajem, titul obháji Žilina.

 

V sobotu hráte otvárací zápas so Zlatými Moravcami, ktorý môže byť pre mužstvo kľúčový. Nebojíte sa toho, že ihrisko bude v hroznom stave, nemôžete sa prezentovať kombinačnou hrou a zápas sa môže skončiť podobne ako v poslednom jesennom kole proti Dubnici? (0:0 v poslednom zápase, ktorý sa hral na hroznom teréne – pozn.)

Ihrisko určite nebude v takom stave, aby sme si mohli zahrať extra kombinačnú hru, ale podmienky budú pre obe mužstvá rovnaké. Verím, že sa s tým vysporiadame tak, aby sme ten zápas vyhrali. Osobne sa však s tým netrápim, na zápas sa už teším. Uvedomujeme si, že je to pre nás dôležitý zápas, ktorý musíme zvládnuť.

(Štefan Álló, www.eurofutbal.eu, 25.2.2011)