Český útočník DAC-u Lukáš Matůš: Slovenská liga je futbalovejšia

 

Urastený český útočník absolvoval v drese Dunajskej Stredy jesennú časť Corgoň ligy a bol jedným z najužitočnejších hráčov svojho mužstva. V našom exkluzívnom rozhovore pre Šport7.sk sme rozobrali jeho doterajšie pôsobenie v žlto-modrom drese, no nezabudli sme sa opýtať ani na rozdiel medzi slovenskou a českou ligou.

 

Už viac ako pol roka pôsobite na Slovensku. Ako by ste hodnotili slovenskú Corgoň ligu?

„Ligu by som hodnotil kladne. Má svoju kvalitu, vidieť to aj na reprezentácií. Oproti českej – kde sa hrá viac silový futbal,  je futbalovejšia, technickejšia. Vidno to aj na hráčoch, ktorí sú technicky lepšie vybavení, čo sa prejavuje aj v zápasoch."

 

Pred tým ako Vás kontaktovali predstaviteľia DAC mali ste nejaké informácie o Dunajskej Strede?

„Samozrejme som vedel, že sa tu hrá prvá liga. Ale bližšie informácie o klube som nemal."

 

Ste hrotový útočník a tréner Radványi Vás už viackrát chválil. Čím to však je, že napriek útočnému postu dávate málo gólov?

„To, že nedávam veľa gólov sa so mnou ťahá celú kariéru. Asi to jednoducho nemám v sebe. Pôvodne som začínal v defenzíve a do útoku som sa dostal na začiatku dvadsiatich rokov ešte v Kunoviciach. Odvtedy som tam aj zostal. Šancí mám dosť, ale nejako to tam nepadá. Zato však pripravujem šance pre mojich spoluhráčov a odvádzam potrebnú špinavú robotu. "

 

Aká bola pre Vás zimná príprava? Bola niečím výnimočná?

„Zimná príprava bola celkom dobrá, spestrením bolo sústredenie v Dubaji. Takú exotickú prípravu som zažil v kariére po prvýkrát. V Česku sa trénuje viac, je to tam fyzicky náročnejšie. Samozrejme, aj tu sme si odtrénovali svoje a to sa prejavuje potom aj v zápase. "

 

Aký je Váš názor na zimné posily mužstva?

„Predviedli sa v dobrom svetle, ale až ligové zápasy ukážu, ako sa v mužstve uplatnia. Útočník Ján Kadlec stále laboruje so zranením, Mário Tomčák trénoval s nami od začiatku prípravy a dúfam, že nám pomôže.  Hrali sme spolu aj v Dubaji, kde sme si dobre rozumeli. Preto verím, že sa to prenesie aj do súťažných zápasov. "

 

Aké máte osobné ciele do jari?

„Chcem čo najviac pomôcť mužstvu a keďže som útočník, chcel by som dať čo najviac gólov."

(Štefan Álló, www.sport7.sk, 2.3.2011)