Exkluzívne brankár Ján Novota o kolísavej forme DAC-u na jar

 

Ako na hojdačke pôsobia výkony dunajskostredských futbalistov v jarnej časti Corgoň ligy. Mužstvo zo Žitného ostrova vstúpilo do jari víťazstvom so Zlatými Moravcami, nasledovala prehra s Košicami a o šesť dní na to skvelá a aj nečakaná domáca remíza so Žilinou. V poslednom kole prišla opäť prehra vonku, tentokrát na pôde bratislavského Slovana. Futbalportál preto oslovil jednu z najväčších opôr Dunajskej Stredy, brankára Jána Novotu, ako vidí formu mužstva vlastnými očami.

 

O jedno víťazstvo viac a boli by sme spokojní

Nie je tajomstvom, že tím okolo trénera Mikuláša Radványiho dlhodobo podáva lepšie výkony na domácom ihrisku, ako na tých súperových. Svedčí o tom aj fakt, že v jarnej časti našej najvyššej súťaže zatiaľ Dunajskostredčania nazbierali doma v dvoch stretnutiach výborné štyri body, kým vonku majú po rovnakom počte zápasov stále nulu nielen v kolónke s bodmi, ale aj v tej so vstrelenými gólmi. Aj preto sme položili otázku staronovej opore Dunajskej Stredy medzi troma žrďami Jánovi Novotovi, ako je s počtom získaných bodov spokojný on. „Určite by sme boli o niečo spokojnejší, ak by sme mali na konte o nejaký ten bod navyše. Zatiaľ sme na jar získali štyri, no podľa môjho názoru ich mohlo byť aj o niečo lepšie,“ uviedol exkluzívne pre futbalportal.sk Ján Novota a následne prezradil, s akým počtom by spokojný bol. „Nielen ja, ale aj celé mužstvo by sme boli spokojnejší, ak by sme na jar zaznamenali aspoň o jedno víťazstvo viac,“ odvetil 27-ročný gólman, ktorý sa do kádra DACu vrátil po pôsobení v gréckom tíme FC Panserraikos.

 

V poslednom stretnutí so Slovanom na Pasienkoch prehrala Dunajská Streda až gólom v záverečných minútach. V dobrom svetle sa ukázala obrana DACu, na čele práve s Jánom Novotom. Smerom dopredu však hráči pôsobili takmer neškodne. „Je pravdou, že sme hrali viac defenzívne, no naša hra nebola nejako obzvlášť zlá, najmä, čo sa týka obrany. Dostali sme však nešťastný gól ku koncu stretnutia,“ objasnil Novota. „Vždy sa snažíme plniť trénerove pokyny, no často po vlastných chybách dostávame góly. Pravdepodobne to bude kvôli chvíľkovej nekoncentrovanosti.“

 

Musíme byť sústredení celý zápas, až potom môžeme získať viac bodov

Hráči Dunajskej Stredy tak môžu v budúcnosti stavať najmä na dobrej defenzíve. „Obrana nám zatiaľ pracuje celkom dobre,“ potvrdil Futbalportálu Novota, hoci zároveň priznal, že čosi je potrebné zlepšiť. „Musíme sa však vyvarovať tých chybičiek, za ktoré sme veľmi často trestaní gólom. Treba byť viac sústredení, až potom môžeme pomýšľať na získavanie väčšieho počtu bodov,“ dodal.

 

V najbližšom kole Corgoň ligy sa hráči Dunajskej Stredy predstavia pod Urpínom, kde ich privíta už piaty celok tabuľky, Banská Bystrica. Aj keď zápasy vonku žlto-modrým doposiaľ akosi nesedia, brankár Novota je presvedčený, že aj vďaka vlastným priaznivcom ukoristia dunajskostredskí futbalisti Bystričanom aspoň bod. „Verím, že nám pomôžu aj fanúšikovia, ktorí nás veľmi podporujú a v hojnom počte chodia aj na zápasy vonku. Vytvárajú nám príjemnú futbalovú kulisu, pri ktorej sa hrá lepšie. V Bystrici už určite chceme uhrať dobrý výsledok a získať aspoň nejaký ten bod,“ nechal sa počuť Ján Novota.

(Tomáš Šterba, www.futbalportal.sk, 17.3.2011)