Ani Senica, ani Dunajská Streda, ale Olympiakos Volos

 

Jednou nohou už bol v Senici, začal s nimi aj prípravu na nový ročník Corgoň ligy. Európsku ligu UEFA si však Igor Obert zahrá v inom klube – v gréckom Olympiakose Volos. S predstaviteľmi klubu sa dohodol na dvojročnej zmluve a stane sa tak spoluhráčom Mária Brešku a Petra Doležaja. V klube dostal dres s číslom šesť. "Zostávam v Grécku, kde sa s tímom pripravujem na súboje v Európskej lige UEFA," prezradil pre profutbal.sk Obert, ktorý je spokojný, že sa jeho klubová príslušnosť konečne vyriešila.

 

Igor, ako ste sa vôbec dostali do pozornosti gréckeho Volosu?

"Mám informácie, že ma videli hrať dva zápasy ľudia, ktorí s klubom spolupracujú. Dali moje meno do pozornosti prezidentovi a vedeniu klubu a vzápätí ma oslovili."

 

Nemrzí vás, že ste sa nedostali do Senice?

"Na jednej strane áno, ale so Seničanmi som strávil tri týždne. Nebol som však v pohode, pretože sa riešilo či prídem alebo nie, keďže môj príchod do Senice začala riešiť disciplinárka, pretože sa do toho vložila Dunajská Streda. Bolo to čudné, prišlo však vykúpenie v podobe Volosu."

 

Už-už ste boli naspäť v Dunajskej Strede.

"Už minulý týždeň som povedal viceprezidentovi Dunajskej Stredy, že po zvážení všetkých vecí s mojou rodinou zostávam hrať za DAC. Prišla však grécka ponuka a bol som milo prekvapený a zároveň šťastný, že môžem ísť do zahraničia."

 

Teší vás, že ste konečne spečatili svoju futbalovú budúcnosť?

"Dúfam, že to už je na sto percent, lebo som sa dopočul, že Dunajská Streda to posunula zase právnikovi. Myslím si však, že môj odchod do Grécka už nič neohrozí. Som rád, že som tu, pôsobia tu chalani, ktorých poznám a je to zatiaľ skvelé."

 

Práve Peter Doležaj s Máriom Breškom si v klube vytvorili dobré meno. Ako vás privítali?

"Mário Breška tu je veľkou hviezdou. Obaja sú super, privítali ma dobre, vo všetkom mi pomáhajú. Som tu dva dni a cítim sa, akoby som tu trávil už dva mesiace."

 

Hovorili ste už s trénerom?

"Je tu mladý španielsky tréner. Hovorili sme spolu, ale mne museli prekladať, jemu prekladať, takže to bolo trošku divné, ale hneď na prvom tréningu ma privítal a povedal, že je rád, že som vo Volose a mám sa snažiť."

 

Do Senice ste sa tešili na európske poháre. Tie vás čakajú aj s Volosom.

"Druhé predkolo by sme mali hrať proti belehradskému RAD. Vo Volose zažijem európsky pohár o čo si skôr ako v Senici, keďže oni začínajú až v treťom predkole."

 

Vraciate sa ešte na Slovensko alebo definitívne zostávate na juhu Európy?

"Mal som ešte veci i kopačky v Dunajskej Strede. Chcel som sa vrátiť po ne, ale tréner to striktne zakázal s tým, aby som sa hneď pripojil k tímu. Prisľúbil mi, že ak bude niekedy voľnejší program tak mi poskytne čas, aby som si vybavil všetky záležitosti doma. Zatiaľ musím vydržať s jednými, ktoré tu mám."

 

Kúpili ste si kopačky, či vám ich niekto požičal?

"Peťo Doležaj sa ma pýtal akú mám veľkosť nohy, žeby mi požičal, ale mám menšiu ako on. Narýchlo som si stihol zbaliť tréningové kopačky, takže v nich musím vydržať alebo prinajhoršom vbehnúť do nejakého obchodu."

 

Príde za vami aj manželka?

"Tá sa teší najviac, lebo celý život vyhlasuje, že sa mala narodiť pri mori a teraz to vyzerá tak, že sa sem na dva roky presťahujeme. Je z toho nesmierne šťastná."

 

Neobávate sa momentálne spôsobu života vo finančne ohrozenom Grécku?

"Necítim tu žiadne napätie. Ľudia sú tu veľmi milí, nevidel som, žeby letel nejaký kameň a ani som nepostrehol žiadne znaky napätia."

(Michal Bachratý,  www.profutbal.sk, 05.07.2011)