Brankár DAC Kováč: „V najbližšom zápase musíme situáciu zlomiť!“

 

Aj keď všetky oči smerujú teraz do Dublinu na kvalifikačný zápas Euro 2012 Írsko - Slovensko, mužstvá v slovenskej Corgoň lige sa plne pripravujú na pokračovanie súťaže.

 

Dunajská Streda prežíva ťažké obdobie, po siedmich kolách mužstvo nezískalo ani bod, strelilo tri góly a inkasovalo až trinásť. Hráči pod vedením povereného trénera Krisztiána Németha zaberajú naplno aj počas reprezentačnej prestávky, počas ktorého sme oslovili brankára Pavla Kováča aby nám zhodnotil aktuálnu situáciu v mužstve.

 

Futbalisti DAC prehrali v siedmom kole proti Košiciam na vlastnom ihrisku 1:0, avšak po prvom polčase to vyzeralo, že domáci získajú prvé body v sezóne. "Bol to nešťastný zápas. V prvom polčase sme mohli viesť aj väčším rozdielom, ale nevyužili sme svoje šance a to sa obrátilo proti nám. V druhom sme dostali nešťastný gól, po ktorom sme sa rozsypali a nevedeli sme vývoj zápasu otočiť."

 

Mužstvo dostalo zatiaľ najviac gólov  v sezóne, v siedmich zápasoch až trinásť. Posledné dva zápasy však prehrali tesne 1:0, body boli na dosah. Podľa trénera sa brankár dostáva naspäť do svojej starej dobrej formy, ale zatiaľ ani to nestačilo, aby Dunajská Streda zabodovala. Obrana mužstva sa zmenila, na kraje pribudli Čech Laštovka a mladý Németh, stopérsku dvojicu tvorí stabilný Peter Struhár s navrátilcom Jánom Marcinom. "Nepovedal by som, že sme góly dostali len kvôli vymenenej obrane. Mužstvo spolu vyhráva a prehráva. Góly idú na vrub našej formy, sme v zlom psychickom stave, ale musíme sa z toho dostať."

 

Tridsaťsedemročný brankár pôsobil na jar v drese Dubnice, ktorá napokon vypadla z najvyššej slovenskej súťaže. "V Dubnici sme mali podobné problémy ako teraz v Dunajskej Strede. Mali sme silnú defenzívu, dostávali sme málo gólov, ale zato sme ich my nestrieľali. Káder bol na záchranu príliš mladý, aj napriek tomu že v zime prišli aj starší, skúsenejší hráči."

 

Po pol roku sa skúsený brankár vrátil do Dunajskej Stredy, kde mu zatiaľ kvety nekvitnú. "Po tom čo som tu bol naposledy sa udiali len menšie zmeny, samozrejme okrem hráčskych odchodov a príchodov. Jedna vec ma však mrzí, že fanúšikovia už nechodia na zápasy v takom počte ako predtým. Žiaľ, s bojkotom trestajú hlavne nás, hráčov, ich povzbudenie nám veľmi chýba."

 

Po reprezentačnej prestávke sa žlto-modrí predstavia v Prešove, kde ich čaká ďalší dôležitý zápas v ktorom ide opäť o veľa. "Do zápasu s Prešovom nás čaká ešte veľmi tvrdá práca, ale tie body musíme vybojovať so srdcom. Musíme podať taký výkon ako v poslednom zápase proti Košiciam a samozrejme premeniť šance. V najbližšom zápase musíme túto situáciu zlomiť."

(sa, www.sport.sk, 2.9.2011)