Jihlava predčila DAC po všetkých stránkach, tvrdí Obert

   

V lete odišiel do gréckeho Olympiakosu Volos, aby po prvýkrát v kariére ochutnal legionársky chlebíček. Zároveň sa tešil aj na zápasy v Európskej lige. Namiesto toho zažil najhoršie leto v živote. Grécky tím pre korupčný škandál preradili do štvrtej ligy a "vyhadzov" dostal aj z pohárovej Európy. Po návrate na Slovensko sa do konca roka 2011 dohodol s Dunajskou Stredou, ktorá však podľa jeho slov nesplnila ani desať percent z toho, na čom sa dohodli. Krajný obranca Igor Obert sa však dnes už teší na nové pôsobenie v českej druholigovej Jihlave, s ktorou plánuje postúpiť do Gambrinus ligy.

 

Postup do Gambrinus ligy prioritou

 

Ako sa zrodila vaša spolupráca s Jihlavou?

"Celé to išlo cez trénera Pivarníka, ktorý ma pozná zo Slovenska. Chvíľku pôsobil aj v Dunajskej Strede, takže vie o mojich kvalitách a sám ma oslovil."

 

Kedy sa s vami Roman Pivarník prvýkrát skontaktoval?

"O ponuke som sa dozvedel ešte pred Vianocami. Tréner mi zatelefonoval a z rozhovoru vyplynulo, že majú o mňa záujem. Chcú postúpiť do prvej ligy. On sám mi povedal, že Jihlava je perspektívne a ambiciózne mužstvo a rovnako to platí aj o celom klube."

 

Zisťovali ste si aj vy nejaké informácie o FC Vysočina?

"Každú ponuku je potrebné zvážiť a tak som k tomu pristupoval aj ja. Dal som si dokopy pre a proti. Viac bolo pre, takže som sa rozhodol pre Jihlavu."

 

Čo vás zaujalo na možnosti zahrať si v Česku?

"Rozhodol som sa pre Jihlavu aj z toho dôvodu, že si chcem zahrať českú ligu a porovnať to so slovenskou."

 

Ako sa vám pozdáva fungovanie klubu?

"Na Slovensku som pôsobil v Dubnici a Dunajskej Strede. Tu v Jihlave, aj napriek tomu, že ide iba o druhú českú súťaž, sú materiálne zázemie, tréningové plochy, či samotné tréningy na oveľa vyššej úrovni."

 

Prezentoval vám klub ciele do jarnej časti sezóny?

"Aj minulý týždeň, aj tento pri podpise zmluvy mi manažér s prezidentom klubu prizvukovali, že Jihlava tento rok musí postúpiť do Gambrinus ligy. V Česku postupujú prví dvaja a oni už dvakrát skončili na treťom mieste. Boli mi jasne povedané, že už žiadnu tretiu priečku nechcú. Takže tento rok sa to musí podariť."

 

Vedenie DAC-u je jedná veľká katastrofa

 

Ako ste ukončili svoje pôsobenie v Dunajskej Strede?

"Odišiel som s tým, že sa mi skončilo hosťovanie. Vedenie v dunajskostredskom futbalovom klube je jedna veľká katastrofa. Dlžia mi veľa peňazí, radšej ani nebudem hovoriť koľko, ale určite to chcem riešiť súdnou cestou. Bojím sa však, že nedostanem vôbec nič. Už predvčerom som na profutbal.sk v diskusii čítal niečo podobné. Neviem či to písali nejakí ľudia z klubu alebo kto."

 

Ktorým smerom by pokračovala vaša futbalová kariéra, kebyže nepríde ponuka z Česka?

"Určite by som neostal v Dunajskej Strede. Ako som povedal, skončilo mi hosťovania a už v decembri po poslednom ligovom zápase som bol rozhodnutý, že odchádzam. Nesplnili ani desať percent toho, na čom sme sa dohodli. Nemal som dôvod a ani záujem ostávať."

 

Boli okrem Jihlavy aj iné ponuky?

"Zo Slovenska som nemal nič. V zahraničí bol o mňa záujem, ale všetky kluby chceli, aby som prišiel na dvoj až trojdňovú skúšku. Ponuka z Jihlavy bola konkrétna. Poznám sa s trénerom, zisťoval som si informácie o klube, viem aké majú vízie a to sa mi pozdávalo. Pre Jihlavu bolo viac pre ako proti."

 

Nový začiatok s novým číslom

 

Po sklamaní v gréckom Volose a následnom ťažkom období v Dunajskej Strede sa tešíte na konečne normálny klub?

"Na leto som už zabudol, no Grécko ma bude stále mrzieť. Dopadlo to tak, ako to dopadlo. Klub vyradili do štvrtej ligy a musel som sa vrátiť na Slovensko do Dunajskej Stredy. Súťaž už bola rozbehnutá, klub mal za sebou osem zápasov. Vyrovnal som sa s tým. Potom prišila ponuka od trénera Pivarníka, ktorý si ma sám vybral do svoju tímu v Jihlave. Pre mňa je to nová výzva."

 

V Dunajskej Strede ste hrávali so šestkou na chrbte, v Jihlave budeme mať pravdepodobne osmičku...

"Chcel som aj tu číslo šesť. Mal som ho aj v Grécku a darilo sa mi s ním aj v Dunajskej Strede. V Jihlave je však šestka obsadená, tak som sa rozhodol pre osmičku. Mám k nej celkom dobrý vzťah. Ešte v doraste som hrával trošku vyššie, než v obrane a nosieval som osmičku. Nemám s tým žiadny problém."

 

Kto vám v Jihlave najviac chýba zo Slovenska?

"Zatiaľ som tu sám, uvidíme ako to bude. Určite mi chýba rodina, priateľka a kamaráti z môjho pôsobenia v Dunajskej Strede. S hráčmi sme vytvorili dobrú partiu. Mali sme medzi sebou veľmi dobré vzťahy, ale život futbalistu je taký. Polroka som tu, rok tam. Musím si zvyknúť na nové prostredie. Zatiaľ to vyzerá tak, že aj tu v Jihlave je výborná partia. Len sa musím prispôsobiť novým podmienkam."

(Marek Balický, www.profutbal.sk, 12.01.2012)