Na jar bude bojovať na opačnom konci tabuľky

 

Boj o titul vymenil za záchranárske práce. Bosniansky útočník Krešimir Kordič si bude v jarnej časti Corgoň ligy obliekať dres aktuálne posledného celku tabuľky DAC Dunajská Streda. Na Žitný ostrov prichádza na polročné hosťovanie z majstrovského Slovana Bratislava.

 

Mali ste ponuky z viacerých klubov. Prečo ste sa rozhodli pre Dunajskú Stredu?

"Najdôležitejším faktorom bolo, že Dunajská Streda je blízko Bratislavy. V Slovane mám platnú zmluvu ešte tri mesiace. Myslím si, že v DAC nebolo na jeseň také zlé mužstvo, aké boli výsledky. Káder sa však obmenil a my musíme teraz tvrdo pracovať, aby sme na konci splnili to, čo musíme – zachránili sa v najvyššej súťaži."

 

Neodrádzala vás momentálna situácia v klube?

"Poviem pravdu, trochu ma to odrádzalo. Najpodstatnejšie však bolo to, na čom sa dohodli kluby, a teda Slovan a Dunajská Streda, keďže sa jedná iba o hosťovanie."

 

Z boja o titul idete do boja o záchranu. Ako to vnímate?

"Bude to niečo úplne iné, ale ja dúfam, že na konci sa budeme radovať. Taký je život, rýchlo sa mení, raz bojujete na čele tabuľky a raz na jej spodku. Je to trochu iná situácia aj pre mňa, ale snáď to vyriešime. Bude to ťažké."

 

Nie ste sklamaný, že ste na jeseň v Slovane nedostávali toľko príležitostí ako v sezóne predtým?

"Bol som trochu sklamaný, ale taký je futbal. Keď príde nový tréner, ktorý má iný názor, veľa vecí sa zmení. Myslel som si, že budem dostávať viac príležitostí, pretože v minulej sezóne, keď sme boli majstri, som hrával dosť a pomohol som tímu k zisku double. Nebudem sa však hrať na urazeného len preto, že kouč má iný názor. Vladimír Weiss je dobrý tréner a ja, samozrejme, prajem Slovanu len to najlepšie, nech získa opäť double, čo je jeho prvoradým cieľom."

 

Ako sa cítite v Dunajskej Strede?

"Cítim sa tu zatiaľ dobre, chalani ma prijali, je tu dobrá partia. Potrebujeme sa však zohrať. Dúfam, že každým dňom a každým ďalším tréningom to bude lepšie a lepšie."

 

V útoku by ste sa mali dopĺňať s Delargom. Myslíte si, že vám bude spolupráca s týmto rýchlonohým Afričanom vyhovovať?

"Delarge je výborný zakončovateľ, ktorý je veľmi technicky zdatný. Vie hrať futbal, a preto môže spolupracovať s každým útočníkom. Uvidíme, keď prídu ligové zápasy. Zatiaľ som tu iba niekoľko dní, ale verím, že nám to na ihrisku bude klapať."

(Dominika Komrhelová, www.profutbal.sk, 24.02.2012)