Týždenník referuj 1 (Glosa Tibora Poóra)

  

Tréner Radványi bol po zápase v Rimavskej Sobote spokojný. S tromi bodmi. S výkonom svojho tímu bol skôr nespokojný a v prvých pozápasových minútach možno aj nahnevaný.

 

Niet sa čomu čudovať, veď gólová hlavička bola prvou z celkového počtu dvoch lôpt smerujúcich do priestorov brány domácich.

 

Z pekla šťastie pri šanciach domácich. V mnohých prípadoch opäť výborný Poláček a v jednom prípade domáci hráč, ktorého trafila lopta smerujúca do siete brány DAC-u...

 

Tri body sú však v kešeni a dnes je DAC tabuľkovo tam, kde to možno pred príchodom Fodreka, Velického a Obžeru nepredpokladal ani tréner Radványi. Čo bude ďalej?

 

Otázkou všetkých otázok je vetička: „Budú v poriadku výplaty? Prvá, druhá...“.

 

Budeme počuť od hráčov šťastný to smiech a „Všetko je OK!“, a o pár týždňov od tých istých smutný to plač a „Nič nie je OK!“?

 

Problémy kvôli platom (právnici DAC-u, prečítajte si dobovú tlač a vyhlásenia samotných hráčov, keď sa tak pravdepodobne dialo...) a výmenu hráčskeho materiálu sme registrovali každú sezónu, takže...

 

DAC čaká prelomový zápas, v ktorom pôjde o veľa a aj o súradnice, ktoré určia kde sa bude mužstvo pohybovať. Výhra nad Michalovcami nemusí znamenať, že DAC sa definitívne zaradí k špici tabuľky. Prehra by však asi znamenala ústup z týchto pozícií. Trúfam si povedať, že konečné jesenné šieste-siedme miesto môže znamenať po jarnej časti, prihliadnuc na známe a tradičné problémy - zostup. Ak celý proces neurýchli nástup a transformácia občianskeho združenia SFM Senec. Uvidíme.

 

Apropó, občianske združenie. Pánom Matlákom spomínaný bratislavský sponzor seneckého klubu je pravdepodobne (vylučovacou metódu (keď už sa robia tajnosti, ako keby išlo o výskum NASA)) podnikateľ Világi. Keď nie, tak som sa mýlil. Ale, pravdepodobne sa nemýlim ak takto tipujem... Keďže je senecký klub občianskym združením, zmeny alebo transformácia subjektu nebude až takým problémom, akým je trebárs kúpa FKDAC1904 a.s..

 

Otázkou je, kedy to vypukne. Čaká sa asi na výstrel z Aurory... Ale, poviem Vám, ako počúvam Vox Populi, od čakania na výstrel z Aurory majú diváci - fanúšikovia DAC-u už plné snehule a g...e (tele van a hócipőjük és a tök... tökfőzelékük).

 

Čakanie na odpoveď na otázku – „Kedy?“ je asi také, ako keď niekto čaká na deň keď dostane výplatu, ktorá mu mešká tri-štyri mesiace.

 

Nervy, hnev a beznádej.

 

A smutné vety ako: „Kašlem už na to...“.

 

Nenechajte divákov DAC-u, aby sa definitívne „odľúbili“ od dunajskostredského futbalu...

(Tibor Poór, 20.8.2012)