Dnes už neordinujem(e) (Glosa Tibor Poóra)

Zarytý „kliďas“, Molnár Laci, mohol byť počas prvého polčasu (vlastne aj po zápase) s hrou svojho mužstva vcelku spokojný. Chybičkou krásy - po prvom polčase - bol iba fakt, že po ušmudlanom góle domácich - za ktorý sa veru brankár Trabalík červenal až to na tribúne bolo vidno - bol stav 1:0 v ich neprospech.

Mimochodom, gól.

Zavrite oči: Ayuk, spôsobom vystrelím - nevystrelím, trafím loptu chlapsky - trafím ju lajbavo, vysiela smerom na Trabalíkovú bránu vojenské špiclíča nech ono zistí, čo nového v okolí päťky: Nazdar hoši, jakoš? Špiclíča má iba pár mesiacov, takže nevie poriadne chodiť. Dotrmáca sa k päťke, diling-dolong. Mal by sa vrátiť. Lenže Trabalíkovy sa uľútostilo lezúňa, ozvali sa v ňom otcovské pudy. Ťuťuli-muťuli, poď ku mne. Diling-dolong, Trabalíkovi, lezúň-lopta, popod telo ubzikne. To si zabil kámo! - hovorieva sa.

Apropó brankári. Nebyť Polačeka, už v polčase je rozhodnuté. Druhý polčas nie je čo hodnotiť.

Miki si, ak sa nemýlim, pár minút po prvom góle sadá na lavičku, a čo som ešte nevidel od neho - na domácej pôde určite nie - prestáva kaučovať.

Na tlačovke povie okrem iného aj nasledovné vety:

„Hrali sme presne opak toho, čo sme si povedali a na čo sme sa celý týždeň pripravovali, nepomohol ani zvýšený hlas v kabíne cez polčas. Hanbím sa za to, čo som dnes videl. Prečo som v druhom polčase prestal koučovať mužstvo? Keď vidím, že hráči robia niečo iné ako sme sa dohodli, tak to nemá zmysel a zbytočne budem žiť s mužstvom počas hry. Keď si počas zápasu sadnem, tak aj hráči vidia, že som veľmi nespokojný a niečo tu nesedí.“

Hm.. V druhom polčase ste nehrali nič.

Ak sa niekto čuduje, keď sa po takomto zápase hovorí medzi Populi o tom, že náne lóve, alebo sa hovorí o fajnových kurzoch, tak nech vysvetlí, čo sa stalo v tomto zápase.

Vysvetliť to slovkami nedarilo sa, mali sme smolu, rozhodca, taký je futbal, nie je elektrina, zima je, plyn nie je - no to asi ťažko.

Čo sa stalo, prečo Radványi prestal kaučovať zápas? Dozvieme sa prečo hráči, v žlto-modrom drese, ignorovali futbal, podľa môjho názoru pred cca 600 divákmi?