Diváckymi turniketmi prešlo 27 328 divákov, cez novinársky „turniket“ neprešiel jeden (Glosa Tibora Poóra)

  

Začnem od konca. Väčšina komentárov sa nesie v duchu - vzhľadom na skutočnosť, že išlo o súboj ašpirantov na titul - malá kvalita.

 

No... Takto. Áno, aj nie.

 

Predchádzajúce zápasy na domácej pôde sa s týmto zápasom nedajú porovnať vo viacerých aspektoch. Nedá sa s ním porovnávať napríklad na góly bohatý zápas s Rimavskou Sobotou, v ktorom prevládala nie kvalita, ale anarchia a bezhlavý futbal.

 

V sobotňajšom zápase hrali proti sebe súperi, ktorí mali predstavu o svojom hernom prejave. Zápas bol možno pretaktizovaný, ale zároveň vládla disciplinovaná hra aj u takých jednotlivcov, ktorí inokedy zvysoka kašlú aj na základné taktické pokyny.

 

Samozrejme, k videniu bolo aj v tomto zápase množstvo komických situácii. Jednoducho, aj lídri druhej ligy majú kádre, kde sa ujde miesto aj menej kvalitným hráčom, ktorí na druhú ligu vcelku obstojný zápas - zosmiešnia. Nielen Hošek.

 

Čo sa týka Hošeka, ten to dostáva vyžrať naplno z každého kúta štadióna, je úplne zbytočné, aby som ho dnes dorazil. Sám asi cíti, ako zle hrá. Ľutovať ho však nebudem, ľútosť si nechávam - potrebujem ich na minúty po vypočutí ixtého smutného príbehu našich odchovancov a deciek.

 

Späť k zápasu. Čiže, druhá liga je väčšinou o anarchii a bezhlavom futbale, ktorí si mnohí mýlia s kvalitou. Z tohto pohľadu, to čo som svojho času kritizoval v prvoligovom zápase v roku 2010 proti Banskej Bystrici, v lige druhej je príjemnou zmenou.

 

Čo bolo v najvyššej súťaži, pred sedemtisícovou návštevou úplne zbytočné a opatrnícke, je v druhej lige, v pestrofarebnosti komediálnych zápasov - i keď aj takto sa dá zahrať komédia - skôr pozitívum ako negatívum. Ak na tento zápas hovoríme nie, tak predchádzajúce mali byť doslova pod oberkanonádou kritiky, čo sa nestalo.

 

Suma sumárum - nič moc zápas, ale oproti predchádzajúcim zápasom kilometrový kvalitatívny rozdiel. Myslím si, že viac po papuli by mal dostať anarchistický a nedisciplinovaný zápas než pretaktizovaný. V ktorom type zápasu je možne nájsť viac kvality, nie je až taká ťažká otázka. Po dlhom čase súhlasím s Mikim Radványim.

 

P.S. 1. Písať a hovoriť dnes o vysokých návštevách a nehovoriť o zápasoch typu 340/1771 môže iba ten, kto nebol na doterajších zápasoch. Ak bol, urgentne by mal navštíviť očného. ´

 

P.S. 2. K najslabším článkom zápasu patril rozhodca Pavlík. Zďaleka nepodal taký výborný výkon, ako vlani v Podbrezovej.

(Tibor Poór, 8.4.2013)