Obžera - Hílek, Bang - Bang!!! (Glosa Tibora Poóra)

  

Slovenský žurnalista by možno napísal: Hošek sa konečne trafil. Ľubomír Feldek by možno poznamenal: Sám seba?

 

Vtipkovanie nabok, radosť Hošeka z dvoch gólov, po pásovej výrobe výkonov na hranici zúfalstva - v domácich zápasoch určite - mohla byť porovnateľná s radosťou po „plnom zásahu“ v hre LOTO... V minulotýždňovej glose som sa vyjadril, že mi nie je celkom po chuti, a ani sa mi nezdá férové búšiť do Hošeka, po ohni a síre z tribún. Keď to nejde, tak to nejde... Výkon v Dolnom Kubíne nemusel byť ani priemerný, mohol byť aj zlý, ale tie dva góly znamenajú zmŕtvychvstanie, chlapec si totiž neveril snáď už ani pri chôdzi... Suma sumárum, aj ja hovorím chvalabohu, pretože - a teraz už môžem, už to nebude nefér - na tie výkony naozaj nebol dobrý pohľad...

 

Obžera. Respektíve, rozhovor na stránkach Futbalportalu. Nepoznám Branislava, ale mám takého tušáka, respektíve jeho odpovede „tretieho druhu“ naznačujú, že o nás nemá bohvieakú mienku. Podobne „ši-ši“ boli naposledy vyjadrenia bývalého kapitána, inak sympatického chalana, Jara Híleka, ktorý „prestrelil“ prijateľnú mieru lojality ku klubu pri komunikácii s divákmi. V sobotu sa Braňo a Jaro stretnú „osobne“. Myslím si, že jeden vzájomný „Obžera - Hílek, bang - bang“, si obaja trochu zaslúžia. Za to, že nás mali za hlupákov...

 

Body, výhra, postup, či o sedemsto divákov viac na tribúnach, už nič nezmenia na podstate veci: Ide o budúcnosť futbalu v Dunajskej Strede a regióne, o budúcnosť DAC-u, o budúcnosť našich deciek, o normálny krvný tlak rodičov týchto detí, o desiatky podstatných vecí, ktoré sú dnes choré „jak hovädo“. Ozdravenie futbalu v Dunajskej Strede, na Žitnom Ostrove, je podľa môjho názoru proces, v ktorom sa s momentálnymi „bossmi“ dunajskostredského klubu rátať veľmi nedá. Či nesmie? A s kým sa dá rátať? Takých je dosť, a hlavne by sa podstata ozdravenia nemala hľadať iba v osobe bohatého mecenáša. Omnoho dôležitejšie bude, či ten mecenáš vytvorí klub, kde bude slovo systém základným princípom jeho fungovania, a hlavne, či zakóduje systematickú prácu do momentálnej anarchie v sfére, ktorá sa volá - mládežnícky futbal.

 

Vo vzduchu visí otázka, ako to vlastne Világi Oszkár myslí? Možno bude otázka inak formulovaná, ale určite bude jedna z mnohých, ktoré položím s Kiss Balázsom hosťovi diskusného večera „Merre gurul(hat) a labda?“ - Világi Oszkárovi. V utorok, 23. apríla, o 18.00 hod., v priestoroch Základnej školy Smetanov háj.

 

P.S. Samozrejme, diskusného večera sa ako diváci bez problémov môžu zúčastniť aj páni viceprezidenti. Ja ich pustím do „arény“ bez problémov. Na oplátku očakávam slušné správanie počas diskusného večera.

(Tibor Poór, 16.4.2013)