Vrakúň-Imeľ 6:1

  

FOTO: Bíró Attila

Duel by som mohol nazvať vydarenou generálkou na dlho očakávaný zápas Veľký Meder-Vrakúň (16.6.2013, 17.00 hod). K pohode prispel aj súper domácich, ktorý bol skôr príjemným sparingpartnerom, ako nezdolateľnou prekážkou. Rozhodnuté, herne, bolo v podstate po prvom góle, výsledkovo „padla klec“ po treťom góle.

 

Herne sa mužstvo Vrakúne zlepšuje, evidentne sa zrýchlila hra mužstva hlavne zásluhou dvoch záložníkov Patrika Bódisa (badateľný progres) a Tótha Tamása. Veľmi dobrý bol ťah s agresívnym, i keď nie najrýchlejším, ale pozične dobre hrajúcim útočníkom Krisztiánom Bogyaim (3 góly). Na vyššiu súťaž však, ak je ambíciou postup, bude určite potrebné skvalitnenie troch-štyroch postov. Je celkom možné, že už v súboji s Veľkým Mederom rozhodnú práve posty, ktoré mali prsty v jedinom inkasovanom góle. Myslím si, že stred zálohy je v defenzíve zraniteľný až príliš, a na to sa zákonite nabaľuje zraniteľnosť stredu obrany. Stred zálohy je podľa môjho gusta až príliš bezkontaktný.

 

Pozitíva. Menovaní hráči domácich, u súpera hráč s číslom 10 Roman Kender, a hlavne hráč s číslom 7 Tomáš Oršolík.

 

Čo sa nepáčilo. Odpískanie penalty, z ktorej rezultoval gól číslo 4. Prvá penalta bola v poriadku, ak nie, Bogyai ju „urobil“ odpískateľnou, ale druhá nebola v poriadku, skôr si situácia pýtala žltú kartu pre domáceho hráča. Rozhodca Studený si pripísal na svoje konto hrubú chybu, našťastie ňou výsledok a priebeh zápasu nijak neovplyvnil.

 

Očakávané derby s Veľkým Mederom sľubuje atraktívny, dramatický zápas. Ostáva mi zaželať si, aby to bol aj herne kvalitný futbal bez rozhodcovskej „pridanej hodnoty“.

(Tibor Poór, 14.6.2013)