Keď sa z dohody stanú len prázdne slová

 

Počas minulej ligovej sezóny obliekal na jeseň dres Trnavy, kde bol najlepším strelcom. Jarnú časť už odohral v klube zo Žitného ostrova, keďže odmietol ponuku zo strany Senice. Aj keď bolo jeho rozhodnutie pre futbalovú verejnosť nepochopiteľné, malo svoj dôvod. Bolo mu sľúbené, že DAC bude len medzistanica na ceste do arabských krajín. Realita je však taká, že aj naďalej oblieka modro-žltý dres. "Bol som sklamaný, ale teraz už nie som," skonštatoval pre profutbal.sk Michal Gašparík.

 

Aktuálny ligový ročník ste opäť začali v DAC Dunajská Streda. Prečo nedošlo k vášmu prestupu do zahraničia?

"Stáva sa, že prestup občas nevyjde, ale ja vlastne ani nepoznám dôvod. Niečo mi bolo povedané, ale už si presne ani nepamätám, čo to bolo, pretože som to bral tak, že sú to len nejaké výmysly. Ale pravý dôvod nepoznám."

 

Pri príchode do DAC ste avizovali, že ste prišli do klubu preto, aby ste mohli odísť do arabských krajín. Neľutujete teda, že ste odmietli Senicu a uprednostnili mužstvo zo Žitného ostrova?

"Futbalista nikdy nevie, čo by bolo, keby si vybral iný klub. Či by sa mu tam darilo viac, alebo menej. Či by sa tam náhodou nezranil, či by pravidelne hrával... Ja som mal dôvod ísť do DAC a skúsil som to."

 

Ste sklamaný z nevydareného prestupu do arabských krajín?

"Bol som sklamaný, ale teraz už nie som. To bolo vtedy, keď som mal telefonáty od majiteľa klubu, že zmluva je pripravená, všetko je dohodnuté a stopercentne isté. Bol som nachystaný, že to tak aj bude. Keď sa tak nestalo, cítil som sklamanie."

 

Nechceli ste kvôli týmto udalostiam odísť z Dunajskej Stredy?

"Moja chyba bola, že som sa asi až príliš spoliehal na majiteľa klubu, že mi prestup vybaví. Celé sa to dlho naťahovalo, a potom sa už pomaly začínala liga. Nechcel som špekulovať, ako mnoho iných hráčov, ktorí si myslia, že ľahko nájdu iný klub, a potom zistia, že to nie je také jednoduché."

 

Je dohoda o vašom prestupe do arabských krajín ešte aktuálna? Alebo je to už minulosť?

"Už nie je aktuálna. Odvtedy som sa s majiteľom ani nerozprával. On nebol schopný ani sa len ukázať na štadióne. Asi je niekde v Iráne, ktovie. Od postupu do najvyššej ligy sme ho nevideli."

 

Odchod plánuje už v zime

 

Ste momentálne v DAC Dunajská Streda spokojný?

"Bohužiaľ, nie som. Čakal som, že po našom postupe do Corgoň ligy sa zlepší veľa vecí. Vlastne, všetci sme si to mysleli. Aj preto tu nepanuje dobrá nálada. A ani výsledky tomu príliš nepridávajú. V mužstve budem do zimy, a potom sa uvidí, čo bude."

 

Ostali ste v klube aj preto, že môžete nastupovať v zápasoch najvyššej ligovej súťaže u nás?

"Každý by si mal vážiť to, že môže pôsobiť v najvyššej ligovej súťaži. Takže áno, aj to bol dôvod. Mohol som v nej síce pôsobiť aj za iný klub, ale rozhodol som sa vtedy tak, ako som sa rozhodol. Veľký podiel na tom mal tréner Radványi. Ale zároveň aj to, že sa mi v tomto klube vždy darilo, a to je pre futbalistu tiež dôležité. Pretože sú kluby, v ktorých sa vám darí a v ktorých nie."

 

S akými ambíciami ste začali túto sezónu?

"Chcem byť oporou, pravidelne hrávať a pomôcť mužstvu. V prvých troch kolách som nemohol hrať, pretože niektoré veci neboli papierovo dotiahnuté. V ďalších troch kolách som už nastúpil, ale bodov sme veľa nenazbierali, takže sa moje ambície zatiaľ nenapĺňajú."

 

Vstup do ligového ročníka teda nemožno hodnotiť ako pozitívny...

"Jedna vec je, že sme mali ťažký žreb a najťažších súperov hneď na začiatku. Druhá vec je, že naša príprava na ligu nebola oproti iným mužstvám ideálna. Kto sa rozumie futbalu, musel očakávať, že sa to odzrkadlí aj na výsledkoch."

 

V čom vidíte problém toho, že nezískavate viac bodov?

"Bohužiaľ, o niektorých veciach nemôžem hovoriť. Podľa môjho názoru klub nefunguje adekvátne k tomu, že hráme Corgoň ligu. Ale na ihrisku sme my hráči a momentálne zaostávame. Dostávame veľa gólov a dávame ich málo. Herný prejav tiež nie je oku lahodiaci. Máme iba dva body, a to je veľmi málo. Uvedomujeme si, aké problémy máme na ihrisku a pracujeme na ich odstránení."

(Michaela Urban, www.profutbal.sk, 22.08.2013)