(Ne)znalí veci (Glosa Tibora Poóra)

   

Miki je hráčska legenda, ktorá v piatok prežívala svoje najťažšie trénerské minúty... Je mi to ľúto, ale musím skonštatovať, že v nemalej miere si ťažké minúty, dni a týždne spôsobil sám. Než sa pustím do tejto ošemetnej témy, poďme si najprv „prevetrať“ samotný zápas.

 

Myjava bez svojho vylúčeného hráča zvalcovala naše mužstvo a strelila nám štyri góly. Aj pri DAC šetriacom odhade konštatujem, že keby ich padlo deväť, nikto by nemohol nič namietať. Prekvapenie to však v žiadnom prípade nie je, pretože mužstvo podalo svoj štandardný sezónny výkon.

 

Penalta. Čo by sa zmenilo, ak by ju Velický premenil? Nič, pretože udržať stav 0:1, by bola pre DAC rovnako nesplniteľná úloha ako udržať stav 0:0. Nepremenená penalta nebol moment, ktorý by mal silu ovplyvniť výsledok - ani v predchádzajúcich zápasoch nerozhodovali o našich výsledkoch len konkrétne momenty. Boli len zákonitým následkom omylov a chýb zásadného charakteru pri budovaní mužstva a pri príprave na ligu.

 

Tu sme späť pri Mikim. V Myjave sa vyjadril, že nechce byť trénerom mužstva, ktoré je v lige fackovacím panákom. Problém je v tom, že fackovacím panákom je DAC od úvodného kola - iba zázrakom sme sa vo viacerých zápasoch vyhli debaklom - poltucet hrozil a hrozí v každom zápase s prvou osmičkou ligy (možno som milosrdný).

 

Ak Miki vedel, že tím nemá na ligu, a mal naň rovnaký názor pred a v úvode ligy, teda že sú fackovacími panákmi, mal to vysvetliť aj vedeniu, ktoré asi nevedelo, že tím nemá na ligu. Keďže to nespravil, pravdepodobne takýto priebeh očakával a vedel, že ako tréner má výbušninu pod stoličkou. Aj tak si však myslím, že v mene svojej trénerskej kredibility a v mene úcty k fanúšikom mal zvoliť odborné hľadisko, a dať vedeniu jasne najavo nezmyselnosť tohto kamikadze prístupu.

 

Čo ďalej? Normálny postup je pokúsiť sa o to, aby bolo pokračovanie - či kratšie alebo dlhšie - dôstojnejšie ako prebiehajúca nevyoperovaná hanba...

 

Nech je mi dovolená ešte jedna osobnejšia vec. Nebudem dnes rozpitvávať, že na základe čoho som vyslovil horeuvedené hodnotiace súdy - ak má Miki či vedenie záujem, nech si opätovne prečítajú moje posledné články - ktoré jeden pán (samozrejme nie Miki) zo Športovej ulice, v jednej futbalovej inštitúcii, tak vehementne zosmiešňoval - a ich obsah porovnajú s dnešnou realitou.

 

Je mi ľúto, že to musím skonštatovať v čase keď je aktuálnym trénerom Miki, ale vychádza mi to tak, že v histórii DAC-u sa podarilo iba málo podobných odborných zlyhaní, ako vstup do sezóny v podaní tejto garnitúry.

 

Mimochodom, kto vlastne poškodil meno klubu, ja svojimi komentármi v ktorých som poukazoval na nedostatky a určité veci ktoré zákonite nemohli priniesť nič iné ako dnešný stav, alebo...?

(Tibor Poór, 26.8.2013)