Hral som bez zmluvy, priznáva Stanislav Velický

 

Dunajskú Stredu sprevádzali v predminulej sezóne pri vypadnutí z Corgoň ligy nemalé problémy. Vlani sa však mužstvo dokázalo zomknúť a v najkratšom možnom čase si vybojovalo opätovný postup medzi slovenskú elitu. Aj keď sa pred sezónou objavovali hlasy so zákulisia, že problémy DAC-u ostávajú nevyriešené, všetko sa napokon zamietlo pod koberec a mužstvo zo Žitného ostrova odštartovalo nový ročník v Corgoň lige.

 

Nikto s nimi nekomunikuje

 

V posledných dňoch však prešla viacerých hráčov trpezlivosť a povedali si, že ďalej to takto nejde. Jedným z nich je aj stredopoliar Stanislav Velický. "Ja osobne nemám ani zmluvu. Bez kontraktu som odohral aj doterajších sedem ligových zápasov. Nemám teda ani čo riešiť," skonštatoval pre profutbal.sk Stanislav Velický a vzápätí doplnil: "Hral som akoby zadarmo a nehovorím o tom, že by som sa nedajbože zranil. Potom by som ani nebol ničím krytý."

 

Odohrať v najvyššej súťaži sedem zápasov bez akéhokoľvek kontraktu, to sa nedeje iba tak. "Viem, že v podobnej situácii je asi polovica mužstva. Teda aspoň boli. Neviem, ako je to teraz. Možno im už niečo ponúkli, ale ešte pred niekoľkými dňami bolo takých, ako ja, pomerne dosť," pokračoval skúsený stredopoliar: "Telefonoval som s niektorými spoluhráčmi, u podaktorých sa situácia zmenila, u iných nie. Neviem teda, ako to v skutočnosti vyzerá, nechcem preto zavádzať verejnosť nejakými číslami. Pravda je taká, že niektorí už zmluvy majú, niektorí nie."

 

Tridsaťdvaročný rodák z Lakšárskej Novej Vsi priznal, že zo všetkého je veľmi sklamaný. "Neviem prečo to v klube nefunguje tak, ako by malo. Prezident nemá vôbec záujem komunikovať s hráčmi. Nasľubuje nejaké veci, ktoré sa následne nedodržia," zamyslel sa Stanislav Velický: "Veľmi ma to mrzí. V druhej lige to všetko relatívne fungovalo a myslím si, že sa to odrazilo aj na výsledkoch. Dokázali sme postúpiť do najvyššej súťaže, no v lete sa situácia zmenila. Postupne sa všetko zhoršovalo. Nikto s nami nekomunikuje, nevieme, čo je vo veci, netušíme, čo sa deje. Je mi to ľúto a musím povedať, že je to všetko veľmi divné."

 

Proti Nitre bez Velického

 

Dunajskú Stredu čaká počas víkendu dôležitý súboj s Nitrou. Pôjde o súboj dvoch mužstiev, ktoré aktuálne okupujú posledné dve priečky tabuľky. "Neviem, čo by sa muselo zmeniť, aby som v sobotu odohral zápas s Nitrou. Je veľmi pravdepodobné, že nebudem na ihrisku. Nie je to ešte úplne definitívne, ale na 85 alebo 90 percent je to isté. Nikto sa s nami nerozpráva, nemajú o nás záujem, takže ťažko k tomu povedať niečo viac," prezradil kmeňový hráč FK Senica: "Nechcem to nechať tak. Obzerám sa po rôznych možnostiach, no s mojim odchodom z klubu to bude zrejme komplikovanejšie. Som v Dunajskej Strede na hosťovaní. Nechcem ale ostať pol roka doma a bez futbalu."

(Marek Balický, www.profutbal.sk, 30.08.2013)