Tabuľka odráža dianie v tomto klube, vraví Szarka

 

Ákos Szarka prichádzal pred sezónou do Dunajskej Stredy s cieľom získať prax a pomôcť mužstvu so skromnými ambíciami naplniť svoje ciele. Vtedy ešte netušil, že sa ocitne vo víre udalostí, ktoré si slovenská futbalová história určite zapamätá. Po bezgólovom ukončení jesene na pôde Nitry sme sa rozprávali s kmeňovým hráčom Slovana Bratislava aj o týchto témach.

 

Všetko je otvorené

 

Môžete byť s remízou na záver jesene spokojní?

"Ak sa na to pozrieme objektívne, musíme uznať, že Nitra bola futbalovejšia a mala viac príležitostí na skórovanie. Z toho pohľadu je remíza 1:1 pre nás dobrým výsledkom. Chceli sme z toho zápasu vyťažiť viac, no nevyšlo to."

 

S akým cieľom ste vstupovali do zápasu? Hovorilo sa totiž, že každý bod spod Zobora bude dobrý?

"Chceli sme najmä Nitru potrápiť. Priebeh bol napokon úplne iný. Škoda nevyužitej šance, aby sme ich predčili."

 

Na tribúne sa medzi hlúčikom fanúšikov vytvorila mienka, že tomuto zápasu by nepomohli na gól ani ďalšie dva polčasy. Myslíte si, že je to pravda?

"Futbal je občas aj taký, že to nechce padnúť. Aj ja som mal jednu gólovú príležitosť, no nepodarilo sa mi ju využiť. Ako som už povedal, domáci mali šancí viacero, no ani oni neskórovali, a tak to skončilo bezgólovou remízou."

 

Bolo na trávniku cítiť, že sa blíži december?

"Terén bol naozaj zlý, no pre obe mužstvá rovnaký. Tieto veci sa preto pod výsledok nemôžu podpísať."

 

Ako hodnotíte svoje hosťovanie v Dunajskej Strede?

"Prišiel som sem s tým, že dostanem príležitosť získať hernú prax. To sa naplnilo, no na druhej strane som sa naučil, ako to v živote chodí. Toto obdobie mi veľa dalo a hodnotím ho so zmiešanými pocitmi. Je za mnou posledné jesenné kolo a čo bude ďalej sa uvidí až v priebehu decembra, alebo januára. Všetko je otvorené."

 

Veci sú na veľmi zlej úrovni

 

Ak by sme sa rozprávali o podmienkach v DAC, ako to v klube momentálne vyzerá?

"Neviem, či sa k tomuto môžem vyjadrovať, ale v klube to je dosť zlé. Čisto môj subjektívny pohľad na vec je taký, že v Dunajskej Strede sú veci na veľmi zlej úrovni."

 

Z tohto pohľadu je delené posledné miesto ešte celkom dobrým výsledkom...

"Áno, z toho pohľadu by som to povedal aj takto. Mali sme vyššie ciele, tréner sa z nás snažil vytlačiť všetko, čo v nás bolo. Nešlo to. Tabuľka odzrkadľuje situáciu v DAC."

 

O korupcií v športe sa veľa nehovorí, akoby bola táto téma tabu. V Dunajskej Strede to ale zašlo až tak ďaleko, že sa ľady prelomili. Ako takéto veci vplývajú na hráčov?

"Teraz sa už nad tým iba pousmejeme, pretože sme aktérov tejto kauzy vzali medzi seba ako vlastných - ako spoluhráčov. Potom sa zistilo, že predávajú zápasy. Ešte nie je nič isté, odkedy táto kauza prepukla s nimi vôbec nie som v kontakte. Každopádne, klub určite poznačila aj táto aféra."

(Ján Ivančík, www.profutbal.sk, 30. november 2013)