Michal Gašparík o Dunajskej Strede: „Bolo to tu ako za trest!“

 

Futbalisti Dunajskej Stredy prezimujú na poslednej priečke corgoňligovej tabuľky. Prečo? Veď nováčik aktuálnej sezóny postúpil do súťaže suverénnym spôsobom. Po postupe futbal skončil, hovorí nám futbalista Michal Gašparík. Pre Šport.sk otvorene skonštatoval, že výsledky tímu zo Žitného ostrova majú svoje opodstatnenie a odrážajú samotnú situáciu v tomto klube.

 

V poslednom kole jesennej časti si to medzi sebou pod Zoborom rozdali posledné tímy tabuľky v priamom súboji. Mužstvá mali jediný cieľ - odlepiť sa z chvosta tabuľky. Dunajskostredčania uhrali v Nitre bezgólovú remízu.

 

"V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Šance mali oba tímy, v druhom už boli domáci hráči lepším celkom a zatlačili nás na vlastnú polovicu a mali ďalšie príležitosti, čo sa z našej strany už nedá povedať," zaspomínal si na uplynulý víkend Michal Gašparík.

 

Zároveň tvrdí, že bod vzhľadom na priebeh duelu bol pre nich ziskom, nie stratou. "Nitra mala určite viac šancí a doma sme ju porazili. Z vonku máme bod, takže zatiaľ máme proti nej lepšie vzájomné zápasy. To tiež môže na konci sezóny zohrať kľúčovú úlohu," argumentuje.

 

Po postupe akoby skončil futbal

 

Dunajská Streda nastúpila na súťaže ako corgoňligový nováčik a treba zdôrazniť, že postup z 2. ligy si vzhľadom na vlaňajšie výsledky jednoznačne zaslúžila. Ale to je jediný zdar, na ktorý môžu v klube za ostatné mesiace spomínať.

 

"Vedenie chcelo postúpiť za každú cenu, hoci to tu nebolo ideálne. No relatívne to v DAC vtedy fungovalo. V tíme bola dobrá partia hráčov i zábava na tréningoch. Všetko sa vyhrávalo. Avšak, po postupe akoby tu skončil futbal. Väčšina hráčov nemala zmluvy, peniaze neboli tiež a prezidenta klubu sme nevideli vôbec. Neprichádzali ani nové posily. Všetko sa skončilo len pri sľuboch," prezrádza.

 

Jesenná bilancia klubu zo Žitného ostrova sú 2 výhry, 4 remízy a 13 porážok. "Odišlo nám dokopy deväť hráčov, pritom väčšina z nich bola vždy v základnej zostave. Ťažko sa v strede súťaže nahrádzajú noví futbalisti. Mužstvo bolo teda obmenené a trochu trvá, kým sa znovu zohrá. Atmosféra po tých všetkých aférach bola zlá a rovnako je to aj s finančnou situáciou. Žiadna pohoda a uvoľnená atmosféra tu nebola. Stále sa niečo riešilo a koncentrácia na futbal nebola takmer žiadna," hovorí 31-ročný hráč.

 

Na otázku, či klub po skončení jesene dlhuje hráčom financie, Michal Gašparík reagoval: "Nebudem hovoriť, kto koľko, hoci by to bolo naozaj zaujímavé. Ale myslím, že tam nie je ani jeden hráč, ktorý by mal s klubom čistý stôl. Je mi ľúto chalanov, čo nemali ani zmluvu, pretože sa nemajú o čo oprieť."

 

Po zápase v Nitre pred médiami taktiež podotkol, aké to mohlo byť, ak by hráči mohli ísť na dovolenky. To by však zrejme museli hrávať v inom klube. "Tešili sa, že sa končí jeseň, pretože to bolo pre nás psychicky náročné. Neviem, kto má koľko našetrených peňazí a akú bude mať dovolenku. Ale z platu z tohto klubu určite na ňu futbalisti nepôjdu. Tu sa nezarábalo!"

 

Fanúšikovia dali najavo, čo si myslia

 

Bývalý hráč Trnavy, Teplíc či Górniku Zabrze priznal, že takéto futbalové obdobie v kariére doposiaľ nezažil. "Síce som odohral všetko, ale veľa radosti som z toho nemal. Predovšetkým pre spomínané aféry i ďalšie veci, o ktorých verejnosť ani nevedela. Niekedy to tu bolo ako za trest. Mal som možnosť ísť inde a tentoraz som si nevybral dobre. Bol som sám na seba nahnevaný. Fanúšikovia dali jasne najavo, čo si myslia o tomto klube. Prestali chodiť na zápasy a pritom v Dunajskej Strede chodili vždy. Aj v druhej lige."

 

Ako nám Michal Gašparík zdôraznil, dlho čakal, kedy sa neúspešná jeseň skončí. Na začiatku týždňa vycestoval na 15 dní na Filipíny, kde si chcel podľa jeho slov odpočinúť a zregenerovať sily.

 

"Potom sa začnem individuálne pripravovať a zároveň dúfať, že si nájdem nejaký iný klub. Mám niečo rozbehnuté, no žiadna exotika to nie je. A nemal by som problém zostať v Corgoň lige," uzavrel pre Šport.sk.

(www.sport.sk, 6.12.2013)