Vyvetrať, makať a nabiť! (Glosa Tibora Poóra)

   

Prvé čo som si všimol v priestoroch klubu - po dlhšej pauze som sa totiž dostal na tlačovku - bol priam „nedýchateľný luft“. Zveličené - ešte aj steny sú tam po šiestich rokoch vystresované. Akoby papalášom v komunistickej Kórei nestačili domáce väznice a prenajali si priestory DAC-u. Už som čakal, že sa ozve hlas z miestnej mučiarne... Musím poznamenať, že zápas ešte organizovala stará garnitúra.

 

Pripadalo mi to absurdné, keď mi jeden nemenovaný navrhol, možno v dobrej viere, že v prípade ak ma nepustia na tlačovku - urobí z toho príbeh.

 

Hm... Načo?

 

Zastať sa, písať o týchto veciach treba nie s krížikom po funuse, ale vtedy, keď sa napríklad v deťoch, v rodičoch a hráčoch niečo úspešne kynoží.

 

Vtedy sa hromadne mlčalo. V tomto smere novinárska obec zlyhala širokospektrálne. Samozrejme, česť výnimkám.

 

Myslím si však, že dodatočné žurnalistické kopanie dnes nie je namieste, treba si radšej ponechať energiu na racionálny sumarizačný pohľad na toto obdobie. Doprajme si však určitý - aj časový - odstup. Nehovoriac o tom, že si treba ušetriť energiu na nápravu vyššie uvedených vecí...

 

Ešte jedna vec. Páni vo vedení, vy ste neprebrali iba akciovku vo zvláštnej kondícii a klub na pokraji zániku, ale prebrali ste aj pred šiestimi rokmi oživenú fantastickú divácku komunitu (vedľajší produkt projektu Mohseni-Antal).

 

Nakazte sa aj vy fanatizmom tejto komunity a vydajte zo seba všetko!

 

Nie , nebojte sa, že sa Vám vybijú baterky...

 

Ak sa totiž z hrdla tejto futbalovej komunity, po tej báječnej udalosti ktorú zvykneme označovať slovkom gól, bude pravidelné ozývať ich roky utlmovaná futbalová radosť vyvierajúca až z päty či miazgy, nabijú sa vám batérie tak, že vám to vydrbe všetky osobné kontrolky a poistky. Prepáčte mi ten millerovský slovník, ale dnes sa hodí viac ako uhladená vetička vyrieknutá po sŕknutí kávy v príjemnej kaviarni...

 

Na záver. Určite je dnes záchranárska ťahanica s Nitrou témou číslo jedna. Áno, nebolo by od veci ligu zachrániť. Som však presvedčený, že sa začala etapa, ktorá tento súboj eviduje ako jednu z mnohých čiastkových úloh pri oživovaní klubu menom DAC.

(Tibor Poór, 3.3.2014)