Roman Gergel: Po majstrovskom titule repete záchranárskych prác

 

Ofenzívny stredopoliar Roman Gergel zažil počas kariéry vrcholy i pády, so Žilinou sa v roku 2012 tešil z majstrovského titulu, s Prešovom pre zmenu vlani z Corgoň ligy zostúpil a vyzerá to tak, že boj o záchranu v najvyššej súťaži zvedie so svojimi spoluhráčmi aj túto jar. Tentoraz však už ako hráč Dunajskej Stredy, s ktorou sa pred pár dňami dohodol na hosťovaní do konca sezóny.

 

„To, že moje najbližšie kroky povedú na Žitný ostrov, sa zomlelo pomerne rýchlo. S vedením DAC som bol v kontakte zhruba týždeň a pol pred štartom jarnej časti a hoci som si chcel pôvodne vyskúšať nejaký angažmán v zahraničí, usúdil som, že jeseň v mojom podaní nebola práve najlepšia, a tak som sa napokon dohodol s Dunajskostredčanmi na hosťovaní do konca aktuálneho ročníka. Budem však úprimný a prezradím, že v hre bola aj Nitra, no táto ponuka bola konkrétnejšia a promtnejšia, a preto som sa nakoniec rozhodol, tak ako som sa rozhodol,“ vysvetlil okolnosti svojho príchodu do momentálne posledného tímu Corgoň ligy Roman Gergel.

 

Vzhľadom na to, že rodák z Bánoviec nad Bebravou sa stal, dá sa povedať, súčasťou takmer úplne nového tímu, ktorý sa na Žitnom ostrove podarilo v priebehu zimy „poskladať“, zaujímalo nás, s ktorými súčasnými spoluhráčmi sa už predtým poznal. „Veľa ich naozaj nebolo, hoci z corgoňligového pôsobenia sme s viacerými ,o sebe vedeli´, no osobne som sa poznal len s obrancom Martinom Klabníkom,“ pokračoval 26-ročný bývalý hráč Trenčína, Žiliny či Prešova, ktorý verí, že po tom, čo sa pred pár dňami stal väčšinovým akcionárom DAC podnikateľ Oskar Világi,  Dunajskej Strede svitá na lepšie časy, v najvyššej súťaži zachráni, a to aj v prípade odrátania šiestich bodov na konci sezóny.

 

Zaujímavosťou je, že Gergel má so záchranárskymi prácami skúsenosť z uplynulej sezóny. Vtedy však ako hráč Prešova, kde bol na hosťovani so Žiliny, s ktorou pre zmenu rok predtým oslavoval majstrovský titul, smútil po vypadnutí do 2. ligy. „Beriem to ako určitú skúsenosť, no skôr negatívnu, keďže sa nám pre Tatran nepodarilo Corgoň ligu zachrániť, no na druhej strane som možno teraz o čosi psychicky silnejší. Avšak fakt, že s Dunajskou Stredou bojujeme o záchranu, sa snažím nevnímať a tým pádom nevytvárať zbytočný tlak, aj keď kdesi v podvedomí to každý z nás má,“ ozrejmil.

 

Zverencov trénera Mikuláša Radványiho čaká v sobotu zápas 21. kola na ihrisku Trnavy, ktorá rovnako ako oni v jarnej ligovej premiére zaknihovala v domácom prostredí prehru 0:0. „Myslím si, že to bude dosť bojovné stretnutie, v ktorom sa bude chcieť Spartak opäť na vlastnom trávniku rehabilitovať za stratu dvoch bodov s Nitrou z uplynulého týždňa. Tie sme však stratili aj my v dueli s Košicami a takisto radi by sme ich získali späť už túto sobotu. Ak využijeme šance, do ktorých sa dostaneme a podarí sa nám ustrážiť najnepríjemnejších hráčov súpera, nemuseli by sme odísť z Trnavy naprázdno,“ dodal Roman Gergel.

(Andrej Smatana, www.corgonliga.sk, 06.03.2014)