Erik Ujlaky: Sme silnejší ako na jeseň!

 

Pokropení živou vodou? Prezimovali na poslednej priečke, ale po dvoch jarných kolách neobišli bodovo naprázdno.

 

Futbalisti Dunajskej Stredy veria, že po remíze s "vraňarmi" a víťazstve v "slovenskom Ríme" uspejú cez víkend proti Ružomberku. Erik Ujlaky si zároveň k súboju s Liptákmi želá "fantastickú atmosféru". Viac prezradil pre Šport.sk.

 

Futbalisti Dunajskej Stredy sa postarali uplynulý víkend o najväčšie prekvapenie 21. kola. Z trnavského Spartaka odchádzali po víťazstve 2:1 s troma bodmi. "Podarilo sa nám streliť rýchly gól, ktorý bol pre nás veľmi dôležitý. Na začiatku druhého polčasu, po červenej karte Trnavčana Janečku, sme mali približne tri vyložené šance, tie sme však mali premeniť. Bohužiaľ sa tak nestalo a v 85. minúte po našej chybe, kedy sme nedokázali odkopnúť loptu na roh, sme inkasovali gól na 1:1. Našťastie, o tri minúty neskôr, sa nám podarilo streliť druhý gól," pripomenul Erik Ujlaky.

 

Podľa 22-ročného záložníka bol Spartak v súboji s DAC herne lepším celkom. "Domáci držali loptu, ale my sme dobre bránili a hrozili sme nebezpečnými protiútokmi," poznamenal bývalý hráč "béčka" pražskej Sparty. Ten zároveň 5. minúte otváral skóre duelu: "Gólman Paľo Penksa rozohral od brány na Szarku, vyhral hlavičkový súboj a predĺžil prihrávku za seba, kde som si dobre nabehol medzi dvoch obrancov. Obhodil som si loptu okolo Janečku, ale tá mi ešte skákala, takže som sa rozhodol vystreliť a vyšlo to," spomína si.

 

Dunajskostredčania začali jar vcelku nádejne. Dva zápasy neprehrali a po zimnej prestávke si pripísali do tabuľky štyri body. Na otázku, či v tíme veria, že sa vyhnú poslednej priečke tabuľky, Erik Ujlaky reaguje: "Samozrejme. Sme optimisti a dúfame, že ligu v Dunajskej Strede zachránime. Do klubu prišiel nový majiteľ a mužstvo sa vhodne posilnilo. Máme veľa kvalitných hráčov a určite sa cítime silnejší ako počas jesene."

 

DAC sa pokúsi bodovo uspieť aj v sobotu, keď doma hostí Liptákov. "Ružomberok má momentálne jedno z najlepších mužstiev v lige. Aj keď MFK odišiel najlepší strelec Miloš Lačný, v kádri sú stále kľúčové individuality v podobe Ďubeka, Tawambu alebo Zošáka. Na jeseň sme tam prehrali (2:0), ale teraz to bude úplne iný zápas. V tíme sme sa posilnili a verím, že aj výhra nad Trnavou nám v tomto smere psychicky pomôže."

 

Mladý hráč tímu zo Žitného ostrova tiež zdôraznil, že Ruža naposledy prehrala na domácej pôde s Košicami 3:0 a podľa neho aj preto bude chcieť v najbližšom stretnutí bodovať. "Očakávam dobrý zápas a verím, že fanúšikova DAC-u si nájdu cestu na štadión a vytvoria nám takú fantastickú atmosféru, ako to bolo naposledy proti Košiciam," uzavrel Erik Ujlaky.

(sport.aktuality.sk, 12.3.2014)