Konečne vidíme svetlo na konci tunela, teší sa Majerník

 

Situácia v Dunajskej Strede bola dlhodobo komplikovaná. Jesenná časť bola v tomto smere pre klub zo Žitného ostrova obzvlášť náročná. Posledné udalosti naznačujú určité zlepšenie. DAC sa dostal do rúk nového majiteľa, ktorý sa ukazuje ako seriózny človek, hráčom sa postupne vyplácajú podlžnosti z minulých mesiacov a čo je rovnako dôležité, "žlto-modrí" zbierajú body. V jarnej časti ich ulovili zatiaľ štyri, no ako priznal pre profutbal.sk obranca Peter Majerník: "Musíme ísť krok po kroku a bod po bode."

 

Idú svojou cestou

 

Dunajská Streda vstúpila do jarnej časti sezóny nad očakávania mnohých fanúšikov... Začína sa teda na Žitnom ostrove nová éra?

"Mohli by sme povedať, že konečne vidíme také to svetlo na konci tunela. Dala sa dokopy dobrá patria chalanov. Prišli hráči, ktorí už majú skúsenosti s ligou a sú to korektní futbalisti. Pomaličky sa to dáva dokopy. Aj keď musíme si priznať, že naše výkony v prvých dvoch jarných kolách neboli optimálne. S herným prejavom tréner ešte nie je stopercentne spokojný, ale ja si myslím, že pomaličky sa budeme dávať dokopy. V prvých dvoch kolách sme sa dobre naštartovali a dúfam, že to takto bude pokračovať aj naďalej."

 

Štyri body z dvoch zápasov sú pre vás osobne prekvapením?

"Boli by sme zlí futbalisti, ak by sme nechceli získať šesť bodov. Každý ide do stretnutia s tým, že chce všetky body. Keď by sme ale zvážili naše reálne sily, tak by sme boli spokojní aj s troma bodmi. Máme o jeden viac, z čoho máme pochopiteľne veľkú radosť. Ja len pevne dúfam, že v budúcnosti, vždy po dvoch zápasoch, budeme mať plus aspoň štyri body."

 

Už remíza s Košicami bola príjemná, ale víkendové víťazstvo nad Trnavou potešilo azda ešte viac...

"Určite áno. Stretnutie nebolo ľahké. Trnava mala väčšinu času loptu na svojich kopačkách. My sme sa snažili prehustiť priestor na vlastnej polovičke a chceli sme vyrážať do brejkov, čo sa nám spočiatku aj darilo. Potom sme to zavreli. Je veľká škoda zahodených šancí v úvode druhého polčasu, kedy sme mohli Trnavu doraziť. Takto sme sa strachovali o výsledok až do poslednej minúty."

 

Pred štartom jarnej časti vám Slovenský futbalový zväz odrátal šesť bodov, no aj napriek tomu sa v klube nebojácne hovorilo o záchrane. Dnes prakticky strácate na Nitru už len tri body. Veríte v záchranu ešte viac?

"My hráme tak, akoby nám neodrátali žiadne body. Na tabuľku sa vôbec nepozeráme. Ideme svojou cestou, chceme získavať body a snažiť sa zachrániť ligu..."

 

Vyrovnávajú dlhy z minulej sezóny

 

Na prvý jarný duel s Košicami prišlo vyše 3 000 divákov. Vracajú sa na štadión aj fanúšikovia?

"Som o tom presvedčený. Diváci v Dunajskej Strede sú veľmi vďační, ale samozrejme, musia vidieť, že na ihrisku makáme. Od ľudí z okolia futbalu v meste som počul, že cez víkend príde na Ružomberok omnoho viac fanúšikov. Dúfam, že nás prídu povzbudiť a my sa im odvďačíme dobrým výsledkom."

  

Ako sa všetky klubové zmeny, ktoré aktuálne prebiehajú, prenášajú do kabíny?

"Veľmi pozitívne. Pred zápasom s Trnavou bol pre nás dobrý impulz, keď prišiel do šatne aj nový majiteľ Oszkár Világi. Predstavil sa nám, povedal pred všetkými, že je seriózny človek, ktorý sa snaží robiť futbal svedomito a to čo sľúbi, to aj splní. Jeho slová nám určite pomohli. Na ihrisku sme však sami, takže musíme zabrať v každom stretnutí."

 

Zmenilo sa niečo konkrétne od príchodu Oszkára Világiho do klubu?

"Nechcel by som veľmi rozprávať o finančných veciach, ale môžem prezradiť, že sa vyrovnávajú dlhy z minulej sezóny. Neviem, v akej pozícii to skutočne je, ale domnievam sa, že u väčšiny hráčov by už mohli byť aj vyrovnané. Postupne sa všetko dáva dokopy. Aj pán Világi povedal, že klub si vyžaduje ešte veľmi veľa práce. V Dunajskej Strede nefungovali ani základné veci. Čakajú nás malé krôčiky, ktoré sú však o to dôležitejšie."

  

Máte teda po čase opäť radosť z futbalu?

"Jednoznačne! Takto by odpovedal každý jeden futbalista, ktorý prežil niečo podobné. Nie je to len o samotnom ligovom zápase, ale aj tréningoch. Chalani majú chuť, konečne je v našej šatni aj sranda... Dala sa dokopy dobrá partia, prišli viacerí hráči, ktorí majú svoju kvalitu. Realita je ale taká, že prvé dva výsledky nemôžeme preceňovať, pretože nás čaká ešte veľmi veľa práce. Musíme ísť krok po kroku a bod po bode."

(Marek Balický, www.profutbal.sk, 13. marec 2014)