Andrej Čaušič z DAC: Som presvedčený, že sa zachránime!

 

FOTO: Lelkes Ernő

Futbalisti Dunajskej Stredy si pred jarnou časťou vytýčili jasný cieľ. Záchrana v Corgoň lige, tak znie úloha, ktorú dostal tréner Mikuláš Radványi od nového vedenia klubu. K tomu by mu mali pomôcť aj noví hráči, medzi ktorými figuruje okrem iných aj meno chorvátskeho stopéra Andreja Čaušiča.

 

Dvadsaťštyriročný rodák z Osijeku sa razom zaradil k pilierom DAC. Spoločne s kapitánom tímu Petrom Majerníkom vytvorili stopérsku dvojicu, ktorá zatiaľ funguje vynikajúco, veď Dunajskostredčania inkasovali na jar len tri góly a aj to dva v nateraz ich poslednom zápase s bratislavským Slovanom. „Myslím si, že belasí boli v tomto stretnutí jednoznačne lepším mužstvom. My sme pôsobili ustráchaným dojmom, mali sme pred nimi prílišný rešpekt a cestu k víťazstvu sme im uľahčili. Možno posledných dvadsať minút sme hrali dobre, no zápas trvá hodinu a pol, takže to bolo z našej strany veľmi málo,“ vrátil sa myšlienkami k sobotňajšiemu duelu Andrej Čaušič.

 

Ako sme už spomenuli, šikovný chorvátsky futbalista má na starosti defenzívu, a tak nečudo, že na Tehelnom poli sa častokrát ocitol v súbojoch s najlepším hráčom Slovana Róbertom Vittekom. „Veľa som nad ním pred zápasom premýšľal, počul som o ňom samé pochvalné reči, a tak som si pozrel zopár jeho videí na internete. S odstupom času musím uznať, že Vittek je jedným z najlepších útočníkov, proti ktorým som hral. Je to flexibilný hráč a taktika belasých bola založená práve na ňom. On nemusí celý zápas behať, stačí mu v dôležitých momentoch párkrát zašprintovať a dokáže rozhodnúť zápas,“ pokračoval Čaušič.

 

Andrejova cesta na Žitný ostrov bola pomerne zaujímavá. „Nechcel som ostať v Maďarsku, kde som naposledy pôsobil, no problém bol v tom, že som bol zranený. Keď som sa dal akotak dokopy, absolvoval som skúšku v trnavskom Spartaku, kde som neuspel, následne prišla ponuka z Dunajskej Stredy, a tak som tu. Postupom času to hodnotím ako dobrý krok. V kádri figurujú dobrí futbalisti i tréner a takisto sa mi páčia vízie klubu,“ vysvetlil Čaušič, ktorý verí, že DAC sa v Corgoň lige zachráni. „Som o tom som presvedčený! Sme vynikajúci kolektív, ktorý vedie výborný tréner. Všetci o nás hovoria, že sme nové mužstvo, a to je naša nevýhoda. Na druhej strane, súperi o nás nič nevedia a nepoznajú náš herný štýl,“ zamyslel sa na záver.

(Matúš Čentéš, www.corgonliga.sk, 26.3.2014)