Gergel: Sila Dunajskej Stredy spočíva v súdržnosti kolektívu

   

Hráči Dunajskej Stredy zatiaľ vzorne bojujú o záchranu v Corgoň lige. Kým na jeseň nazbierali "žlto-modrí" iba desať bodov, v siedmich jarných dueloch si pripísali na konto už ďalších štrnásť. Na základe rozhodnutia Disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) po skončení súťaže síce o šesť bodov prídu, no ak budú aj naďalej pokračovať v nastúpenom trende, tak "Čierny Peter" napokon ostane v rukách Nitry.

 

Rastie sebavedomie a pohoda v tíme

 

"Keď som v zime prichádzal do Dunajskej Stredy, tak som ani v tých najtajnejších snoch nepočítal s tým, že budeme v úvode jari takto zbierať body," uviedol pre profutbal.sk Roman Gergel, ktorý vzápätí doplnil: "Zo siedmich stretnutí sme prehrali iba raz. Priznávam sa, že som milo prekvapený a mám pocit, že takéto výsledky nečakali ani iní ľudia. Snáď to takto bude pokračovať aj naďalej a napokon sa zachránime."

 

Pre Dunajskú Stredu je aktuálna sezóna ročník dvoch tvári. Veď na jeseň bolo mužstvo Mikuláša Radványiho len akýmsi fackovacím corgoňligovým panákom, ktorý za devätnásť kôl strelil len deväť gólov. "Po jeseni mal DAC desať bodov, po siedmich jarných kolách ich máme o štrnásť viac. To hovorí za všetko. Ak by sme mali minimálne takúto aj jeseň, tak teraz by to bolo v klube oveľa pokojnejšie. Stále sme však presvedčení, že ligu môžeme v pokoji zachrániť," doplnil skúsený stredopoliar.

 

"Sme v situácii, v ktorej má pre nás obrovskú hodnotu každé jedno víťazstvo. Trojbodové zápisy sú pre nás nesmierne cenné," skonštatoval Roman Gergel a pokračoval: "Nielenže získavame body, ale aj rastie naše sebavedomie a pohoda v tíme. Nálada je dobrá, všetko nám vychádza."

 

Za krátky čas dokázali veľké veci

 

Mužstvo zo Žitného ostrova začalo dávať góly, čo je v boji o záchranu azda najdôležitejšie. "Je dobré, že skórujeme. Či hráme doma alebo vonku, góly pribúdajú. Dokonca som presvedčený, že tých presných zásahov mohlo byť oveľa viac. V koncovke to stále nie je optimálne," vysvetlil dvadsaťšesťročný rodák z Bánoviec nad Bebravou, ktorý najväčšiu zbraň DAC však vidí v niečom inom: "Povedal by som, že kolektív a súdržnosť. Sme spolu len niečo vyše mesiaca a za tak krátky čas sme dokázali veľké veci."

 

DAC však ešte nemá nič vyhraté. Po skončení súťaže príde o šesť bodov, ktoré mu v konečnom účtovaní môžu veľmi chýbať. "Bude dôležité, aby sme zvládli domáce súboje a najmä zápas s Nitrou. Z vonku musíme nosiť minimálne bod. Som presvedčený, že ak splníme tieto úlohy, tak sa bez problémov zachránime. Stále to máme vo vlastných rukách," dodal Roman Gergel.

 

"Ťažko povedať, či ligové stretnutie s Nitrou bude pre nás zápas jari. V našej pozícii je pre nás dôležitý každý jeden duel. Samozrejme, že to bude priama konfrontácia so súperom v boji o záchranu a keď uspejeme, tak sa môžeme výrazne priblížiť k zotrvaniu v Corgoň lige," uzavrel bývalý hráč Trenčína, Žiliny či Prešova.

(Marek Balický, www.profutbal.sk, 16. apríl 2014)