Teplo vyzerá inak... (Komentár Tibora Poóra k zápasu Myjava-DAC 1:1)

   

FOTO: Lelkes Ernő

Snahu dvadsiatich dvoch nanukov na hracej ploche, sledovalo 1573 nanukov v hľadisku (plus mrazené drene typu tréner, funkcionár, striedajúci hráči...). Len podaktorým z nich sa podarilo priamo na štadióne pretransformovať do rozmrazeného stavu. Väčšine sa to podarilo až doma, mne až v nedeľu pri horúcej polievke.

 

Zima a vetrisko... Samozrejme, že počasie ovplyvnilo výkony oboch mužstiev! Z nášho hľadiska bolo dôležité, že sme v prvom polčase (hrali sme proti vetru) neinkasovali ešte jeden gól. Domáci bohvieaké šance nemali, skôr my sme hrali... Miki charakterizoval našu prvopolčasovú hru či výkon slovom - profesorská(ý).

 

V Myjave evidentne nemala svoj deň naša silná trojka. Krištovi zápas absolútne nevyšiel, nielen kvôli chybe pri inkasovanom góle (pri ňom pochybili aj nedôrazní šráci v šestnástke). Dario bol zrelý na striedanie už v prvom polčase. Nedarilo sa ani Gabovi Strakovi - nezvykle často prehrával súboje a mal aj veľa nepresných prihrávok. Ak zápas či polčas nevyjde Krištovi, Strakovi a ani Gergelovi, zákonite sa ich výpadok prejaví na hre celého mužstva.

 

Do druhého polčasu sme nastúpili nielen s vetrom do chrbta, ale aj oveľa aktívnejšie, navyše Myjava nás prestala vysoko napádať ako v prvom polčase. Využili sme hrúbku domácich, ale nič to nemení na fakte, že naša gólová akcia bola oku lahodiaca. Szabó zakombinoval s Brašeňom (Kubo efektne a hlavne efektívne prihrával pätičkou), a po peknom centri Matúš, takmer identicky ako proti Banskej Bystrici, z prvej, po zemi vyrovnal. Mimochodom, napriek tomu, že sme nepodali optimálny výkon, hra ľavej strany bola aj napriek nedostatkom disciplinovanejšia ako v predchádzajúcich zápasoch vonku.

 

Musíme pokorne poznamenať, že konečná remíza je spravodlivá, hlavne ak si premietneme ako vyzeral náš výkon v prvom polčase. Nemôžeme teda povedať ani muk! Hm... Ja ten muk predsa len vyslovím! Keby mal Jakub Brašeň pri našej superšanci viac pokoja... veru, bol to mečbal!

 

Záver zápasu bol viac či menej už len trápením, rozruch spôsoboval a dianie na ihrisku dramatizoval poväčšine už len rozhodca Chmura... Ak sme drkotajúc zubami párkrát skonštatovali, že teplo vyzerá trochu inak ako aktuálne počasie na Myjave, podobne sa môžeme vyjadriť aj o hlavnom rozhodcovi zápasu: Rozhodcovský prvoligový výkon vyzerá veru inak...

 

Po záverečnom hvizde sa uľavilo asi každému z prítomných nanukov. Hajde domov, s hlavou plnou túžobných myšlienok, v ktorých hrala hlavnú úlohu posteľ a perina.

 

Posteľ a perina... Koľkokrát sa to vlastne musíme vyspať, kým príde deň nášho zápasu sezóny?

 

Celkové hodnotenie zápasu: dve a trištvrte hviezdičky

 

1* urážka futbalu

2* podpriemerný zápas

3* priemerný zápas

4* zápas s prevahou prvoligových parametrov

5* zápas prvoligových parametrov po všetkých stránkach

6* výnimočná prvoligová kvalita

7* to najlepšie zo stredoeurópskeho futbalu

8* otvorené dvere do vyspelej futbalovej Európy

(Tibor Poór, 6.5.2014)