Roman Gergel: Tretí raz vypadnúť som už naozaj nechcel!

   

Kým vlani mal ako hráč vypadávajúceho Prešova v hlavu v smútku, takmer na deň presne o rok neskôr prežíval Roman Gergel diametrálne odlišné pocity. Utorňajšie víťazstvo nad Trnavou (1:0) totiž pre Dunajskú Stredu, ktorej dres od začiatku jari oblieka, znamenalo definitívnu záchranu v Corgoň lige.

 

V Gergelovom prípade sa tak potvrdilo staré-známe porekadlo: „Do tretice všetko dobré!“ Tohtosezónne záchranárske práce boli preňho tretími v kariére, pričom v dvoch predošlých prípadoch jeho klub z najvyššej súťaže vypadol. Stalo sa tak, ako sme už spomenuli, minulý rok, keď Prešov spadol o súťaž nižšie po prehre s Trnavou v záverečnom kole a slzy v očiach mal Roman aj na konci sezóny 2007/08, keď sa ako hráč Trenčína, ktorého bol v tom čase stabilnou súčasťou, musel takisto s Corgoň ligou rozlúčiť. „Neustále som si v duchu opakoval, že tretíkrát sa mi to už stať nemôže. Veril som tejto partii a som rád, že som sa nemýlil. DAC si najvyššiu súťaž rozhodne zaslúži,“ rozhovoril sa Roman Gergel.

 

Pre rodáka z Bánoviec nad Bebravou je budúci víkend končiaci sa ročník špecifický aj z iných dôvodov. Začal ho ako hráč Žiliny, kde sa mu však nedostávalo toľko priestoru, koľko si predstavoval, a tak sa krátko pred štartom jarnej časti dohodol na pôsobení do konca sezóny na Žitnom ostrove. Lenže ešte krátko predtým bola v hre aj Nitra, na úkor ktorej sa napokon zverenci trénera Mikuláša Radványiho v Corgoň lige zachránili. „To je pravda, no cítil som, že v Dunajskej Strede to bude lepšie a som šťastný, že sa to aj potvrdilo. Zatiaľ sme s vedením dohodnutí len do konca aktuálneho ročníka, o mojom prípadnom zotrvaní v klube sme sa ešte nebavili. Možné je teda všetko, no priznám sa, že rád by som si vyskúšal aj nejaký zahraničný angažmán,“ netajil Gergel.

 

Dvadsaťšesťročný ofenzívny futbalista prispel k záchrane Dunajskostredčanov tromi presnými zásahmi, pričom posledný z nich, ktorý strelil Banskej Bystrici, sa dostal do aprílovej ankety o najkrajší gól mesiaca. „Samozrejme, že som to zaregistroval, no moju konkurenciu som nejako detailnejšie ,nelustroval´. Pravda je taká, že všetkých päť gólov, ktoré sa do ankety dostali, je pekných, no ktorý z nich vyhrá, to si naozaj predpovedať netrúfam. Ak by sa to podarilo mne, budem rád, no v tom prípade by na tom určite mali leví podiel naši fantastickí fanúšikovia,“ zamyslel sa Roman Gergel, ktorý dostal aj so spoluhráčmi od trénera Radványiho po utorňajšom zápase Trnavou šesťdňové voľno.

(Andrej Smatana, www.corgonliga.sk, 24.05.2014)