2014/2015 CORGOŇ LIGA 1.KOLO/1.FORDULÓ

AS Trenčín - FC DAC 1904

2:1 (1:0)

12.7.2014: Prehra v prvom kole. Na umelom ihrisku jedného z favoritov súaže bola vyrovnaná len úvodná a záverečná štvrhodina, inak mali prevahu domáci, ktorí popri góloch trikrát trafili aj brvno. Rovnakú smolu mal v 7. min Horváth, jeho delovke po Ujlakyho akcii chýbali centimetre. Čo nevyšlo jemu, dokázal tesne pred koncom Brašeň, ale kontaktný gól prišiel už neskoro. Tradícia sa nezmenila, v Trenčíne sme prehrali pri všetkých siedmych návštevách. Potešil mladý Sabler a vytrvalé povzbudzovanie 110 žlto-modrých fanúšikov. Najbližšiu nedežu večer privítame Trnavu.

2014.07.12.: Vereséggel kezdtük az új idényt. A bajnokság egyik esélyese ellen az első és az utolsó negyedóra volt kiegyenlített, a mérkőzés nagy részét azonban jelentős hazai fölény jellemezte. A trencséniek kombinatív és változatos játékkal két gólt szereztek, ez mellett háromszor a kapufát is eltalálták. Hasonlóan járt Horváth a 7. percben, Ujlaky akciója után csak centik hiányoztak a vezető találathoz. Brašeň gólja már későn jött, többre ezúttal nem futotta. A nap legnagyobb pozitívumai közé az ifjú Sabler teljesítménye, valamint a 110-fős szurkolótábor kitartó buzdítása tartozott. Nem szakadt meg a negatív széria, Trencsénben hetedszer sem tudtunk pontot szerezni. Jövő vasárnap rangadó: este 7-kor a nagyszombati Spartakot fogadjuk.

Výkop/Időpont:

12.07.2014 (sobota / szombat), 17.30 h

32. Simon 1:0, 69. Kleščík 2:0, 88. Brašeň 2:1

Mestský futbalový štadión na Sihoti Trenčín/Trencsén, 2481 div./néző

Krážovič - Slyško, O. Brendza - Špivak - Bóc, Zábranský

DAC:

1 Penksa - 19 Turňa, 13 Struhár, 25 Pet. Majerník C, 28 Szabó - 10 Krišto (79. 17 Nguekam), 7 Straka - 8 Ujlaky (76. 15 Antunovič), 11 Horváth, 21 Brašeň - 9 Kováč (57. 20 Sabler)

Tréner/Edző:

MikulᚠRadványi

Trenčín:

1 Volešák C - 17 Čögley, 37 Kleščík, 22 Ramon, 14 Holúbek - 8 Baez - 9 Kubík, 23 Hajradinović (60. 7 Mišák), 29 Lobotka, 27 Simon - 11 Jairo (78. 6 Malec)

Ivan Vrabec

38. Ramon, 74. Straka, 85. Struhár

-

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

* Premiéra v drese DAC/Első mérkőzés DAC-mezben: Vojtech Horváth (28.06.1984), Alan Kováč (22.05.1993), Roman Sabler (04.09.1995)

Ofsajdy: 0:2

Trenčín-DAC: Súvisiace články - foto - tabužka / Kapcsolódó cikkek - fényképek - táblázat

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 32. Simon, 69. Kleščík - 88. Brašeň

Rozhodoval: Krážovič, ŽK: Ramón - Straka, Struhár, 2481 divákov

Zostavy a striedania

Trenčín: Volešák - Čögley, Kleščík, Ramon, Holúbek - Baez - Kubík, Hajradinovič (60. Mišák), Lobotka, Simon - Jairo (78. Malec)

D. Streda: Penksa - Turňa, Struhár, Majerník, Szabó - Krišto (79. Nguekam), Straka - Brašeň, Horváth, Ujlaky (76. Antunovič) - Kováč (56. Sabler)

Posilnení Dunajskostredčania sa v prvom polčase zamerali v prvom rade na obranu. Trenčín sa preto musel, ako už tradične v domácom prostredí, niekedy prebíja až cez deviatich obrancov. Po opatrnej päminútovke sa v 6. minúte uvožnil v šestnástke Kubík a hoci bol z uhla, jeho strela sa odrazila od brvna Penksovej brány. Na opačnej strane sa predral pred bránu Ujlaky a jeho prihrávku takmer na gól premenil bývalý hráč AS Vojtech Horváth. V 13. minúte bol tesne pred šestnástkou faulovaný Simon. Po jeho priamom kope sa druhýkrát v zápase triaslo brvno. O pä minút mal dostatok času aj priestoru Hajradinovič na to, aby poriadne natiahol Penksu. Po polhodine hry sa po kolmici snažil o zakončenie Kubík, no v bežeckom súboji bol hosujúci gólman úspešnejší. O tri minúty boli už Trenčania úspešnejší. Brániacich hráčov vycvičil Kubík, loptu posunul na Simona, ktorý z hranice šestnástky prestrelil Penksu. Brvno na hosujúcej bráne sa ešte do polčasu triaslo aj tretíkrát po ďalekonosnom pokuse Lobotku.

Prvú vážnejšiu šancu po prestávke mali hostia. Brašeňovu strelu zvnútra šestnástky zneškodnil Volešák. V 60. minúte predviedol technické umenie Simon, loptu ponúkol Hajradinovičovi, no srbský stredopoliar z desiatich metrov zakončil slabo. Hosujúci kolektív sa s pribúdajúcimi minútami snažil otvori hru, čo dávalo viac priestoru pre hráčov Trenčína. Po jednom z rohových kopov sa AS ujalo dvojgólového vedenia, keď hlavou poslal loptu do siete Kleščík. Pätnás minút pred koncom sa tvrdou strelou z 25 m prezentoval Ramon. Jeho pokus s námahou vyrazil Penksa na rohový kop. V závere sa Dunajská Streda snažila o kontaktný gól a ten sa jej aj podarilo streli. Po rohovom kope sa presadil Brašeň. Mišákova šanca na 3:1 gólom neskončila, a tak si domáci tím pripísal víazstvo o jeden gól.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "V prvom polčase sme hrali proti vežmi dobre organizovanej obrane a dominovali sme počas celého prvého polčasu. Šancí bolo pomenej. Upokojil nás až prvý gól. V druhom polčase nebola hra taká, ako sme si predstavovali. Naše víazstvo bolo zaslúžené. Mrzí ma záverečných pätnás minút, súper pritlačil a dostal nás pod tlak."

MikulᚠRadványi (tréner Dunajskej Stredy): "Zápas sme začali v prvých minútach aktívne a hrali sme to, čo sme chceli. Vedeli sme, že domáci vysoko napádajú. Lopty sme dávali za obranu. Potom sme z nepochopitežných dôvodov dostali súpera na koňa. Do polčasu sme šli s jednogólovým mankom. Po prestávke mal dobrú šancu Brašeň, domáci však dali gól. V závere sme sa dostali k svojej hre, dali sme gól, no vyrovna sa nám už nepodarilo. Víazstvo Trenčína bolo zaslúžené."

(TASR, 12.7.2014)

TOP OČAKÁVANIA

1. ODŠTARTUJE TRENČÍN NOVÝ ROČNÍK ĎALŠOU GÓLOVOU NÁDIELKOU?

V prvom kole sezóny 2012/13 Trenčania doma zdemolovali 5:0 Nitru, o rok neskôr poslali toho istého súpera domov so štyrmi gólmi. Strelecky žiarili legionári, v prvom prípade David Depetris, v druhom Fanendo Adi. Ako teraz pod Čákovým hradom obstojí Dunajská Streda?

AS TRENČÍN - FK DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA

VZÁJOMNÉ ZÁPASY 2013/14: 6:0 (d), 0:1 (v), 3:0 (d) rozhodujú Krážovič (Slyško, Brendza)

POHźAD ŠPORTU

O favoritovi zápasu niet pochýb. Trenčania sú na domácej pôde mimoriadne silní, dávajú veža gólov a tešia svojich fanúšikov ofenzívnym prevedením hry. Strieborný tím z minulej sezóny prišiel v lete len o Van Kessela, vrátili sa Kubík a Lobotka. V Dunajskej Strede po rokoch nedošlo v lete k úplnej obmene a k lepšiemu sa zmenila aj atmosféra. V DAC veria, že sa im do začiatku zápasu podarí papierovo doladi príchody Struhára a Horvátha. V dnešnom zápase by mohlo padnú viac gólov, v prevažnej miere do siete hostí.

OTÁZKA IVAN NA TELO VRABEC

Môžu sa diváci teši na gólové hody?

„Určite sa vynasnažíme da čo najviac gólov. Spravíme všetko pre to, aby sme sa naladili od začiatku ligy na víaznú vlnu. A zároveň si chceme spravi chu pred účinkovaním v pohárovej Európe.“

TREST: nikto.

ZRANENIE: nikto.

OTÁZKA MIKULÁŠ NA TELO RADVÁNYI

Trúfate si ukoristi bod v Trenčíne?

„Vieme, kam ideme, domáci sú na umelej tráve vežmi silní. Trenčín udržal pokope káder a navyše sa posilnil Kubíkom a Lobotkom. Ale dopredu sa rozhodne nevzdávame.“

TREST: Szarka.

(Šport, 12.7.2014)

1.KOLO NAJVYŠŠEJ SڍAŽE

- Trenčín potvrdil úlohu favorita proti Dunajskej Strede a zvíazil 2:1, keď hostia znížili skóre zápasu až v záverečných minútach.

TRENČÍN – D. STREDA 2:1 (1:0)

Ďalejť

Ma (17.30) Trencsénben kezdik a Fortuna Ligát a dunaszerdahelyiek

DAC: sikeresen rajtolni

Szabó Ottó (jobbról) az új évadban is a DAC kulcsfigurája lehet (Somogyi Tibor felvétele)

Nehéz mérkőzés vár ma (17.30) a DAC-ra a második helyezett trencséni csapat otthonában a labdarúgó Fortuna Liga nyitófordulójában. A dunaszerdahelyiek nem akarnak üres kézzel hazajönni.

Az elmúlt idényben az AS lőtte a legtöbb gólt, 77-et, és vendéglátóként a legjobb mérleggel rendelkezett. A trencséniek a mezőnyben egyetlenként műfüves pályán játsszák hazai meccseiket, és játékosaikat is eszerint válogatják.

„Jó hangulatban várjuk a nyitómeccset. Szerencsére sérültünk nincs, s ha sikerül hivatalosan is lezárni Horváth Béla és Peter Struhár átigazolását, akkor a legerősebb csapattal léphetünk pályára – mondta lapunknak Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. – Többször láttam a liga egyik legerősebb együttesét, amely technikás támadófocit játszik. Elöl nagyon veszélyesek, ezért nem lehet ellenük nyílt sisakkal játszani. A védelmük viszont sebezhetőnek tűnik, gyors kontrákkal szélsőink a hátvédek mögé kerülhetnek.”

A legutóbbi bajnokságban a sárga-kékek mindkét trencséni meccsen nagyarányú vereséget szenvedtek, ősszel 6:0-ra, tavasszal pedig 3:0-ra kaptak ki.

„Remélem, véget vetünk a rossz trencséni sorozatnak, és nem jövünk haza üres kézzel – jelentette ki Radványi, aki többször leszögezte, hogy szüksége van egy gólerős csatárra, mert jelenleg csupán két fiatal támadó, a pozsonyi Slovantól szerződtetett Alan Kováč és a Szencről érkezett Roman Sabler áll a rendelkezésére. A zsolnai Pavol Jurčo lehet a megoldás, értesüléseink szerint a 28 éves csatár már megegyezett a DAC vezetőivel, akiknek a játékos klubjával is dűlőre kell jutniuk. Elképzelhető, hogy Jurčo már Trencsénben szóhoz jut.

A DAC várható kezdőcsapata: Penksa–Turňa, Majerník, Struhár, Szabó–Straka, Kristo– Ujlaky, Horváth Béla, Brašeň– Kováč (Jurčo).

„Az eddigi legsikeresebb szezonunkat zártuk. Ott akarjuk folytatni, ahol májusban abbahagytuk. Nagyon örülünk, hogy megduplázódott a bérleteseink száma. Természetesen győzelemmel akarunk rajtolni” – nyilatkozta Róbert Rybníček, a trencséniek menedzsere, aki elárulta, hogy 1,6 millió euró a klub költségvetése.

(sz. z., Új Szó, 2014. július 12.)

Nem jött össze a pontrablás: kikapott a DAC Trencsénben

TRENCSÉN. A DAC csapata 2:1-re kikapott Trencsénben a labdarúgó Fortuna Liga 1. fordulójában.

A DAC-nak nem nagyon megy Trencsénben, az elmúlt időszakban még gólt sem rúgott a Csák Máté vára alatti stadionban, nemhogy pontot szerzett volna.

(Somogyi Tibor felvétele)

Ha azonban ezúttal azért osztogattak volna pontokat, hogy hányszor találják el a felső lécet, akkor elég vad eredmény született volna, az első félidőben ugyanis a trencséniek kétszer, a sárga-kékek pedig egyszer bombázták telibe a felső kapufát. A hazaiaknál Moses és Lobotka, a vendégeknél pedig Horváth Béla lövésénél hiányoztak csak centik a gólhoz, de más alkalmakkor is súrolta a labda a felső lécet.

A trencséniek legaktívabb embere, Moses azonban a hálóba is betalált: a 32. percben Kubík passza után lefordult az emberéről, és megszerezte a vezetést - 1:0.

A játék képe a szünet után sem változott, a tempôt a trencséniek diktálták. Az 51. percben azonban a dunaszerdahelyiek kihasználhatták volna a trencséniek védelmi hibáját, ám Brašeň közeli lövését Volešák kivédte.

Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője a második félidő elején a halovány Kováč helyett Sablert küldte pályára (Horváth Bélához hasonlóan ő is jól ismeri a trencséni műfüvet, hiszen korábban mindketten az AS-ben játszottak), de továbbra is a hazaiak irányítottak.

A 69. percben az AS növelte előnyét: szöglet után Kleščík talált a hálóba - 2:0.

A trencséniek felszabadultan futballoztak, szinte gáláztak, és további gólokat is szerezhettek volna, de vagy pontatlanul céloztak, vagy túlbonyolították az akciót.

Hat perccel a lefújás előtt Szabó Ottó szabadrúgásból majdnem betalált, Volešák óriási bravúrral szedte ki a labdát a vinkliből. A sárga-kékek igyekezetét végül siker koronázta, a 88. percben Brašeň szépített - 2:1. A hazai Mišák újra kétgólosra növelhette volna a trencséni előnyt, ám ziccerét Penksa remek kifutással hárította.

A vereség ellenére a mintegy 110 dunaszerdahelyi szurkoló megtapsolta csapatát.

Trenčín-DAC 2:1 (1:0)

Góllövő: Moses (32.), Kleščík (69.), ill. Brašeň (88.).

Sárga lap: Da Silva, ill. Straka, Struhár.

Játékvezető: Krážovič, 2481 néző.

TRENČÍN: Volešák - Čögley, Da Silva, Kleščík, Holúbek - Báez, Lobotka - Kubík, Hajradinovic (60. Mišák), Moses - Jairo (78. Malec)

DAC: Penksa - Turňa, Struhár, Majerník, Szabó O. - Kristo (79. Nguekam), Straka - Ujlaky (76. Antunovics), Horváth B., Brašeň - A. Kováč (56. Sabler)

Horváth Béla felső kapufát rúgott egykori csapata otthonában

Kikapott a DAC Trencsénben

A nigériai Moses Simon (balról) volt a trencséniek legaktívabb játékosa

Vereséggel kezdte a labdarúgó Fortuna Liga 2014/15-ös idényét a DAC: a sárga-kékek 2:1-re kikaptak Trencsénben. A mérkőzést a hazaiak uralták, a dunaszerdahelyiek fiatal csatárai nem sok vizet zavartak.

Bármelyik más együttes otthonában kezdte volna a szezont a DAC, nagyobb esélye lett volna a pontszerzésre. Trencsénben ugyanis nem megy a dunaszerdahelyieknek, amióta a trencséniek 2011-ben visszakerültek az élvonalba, csak egy gólt rúgtak az AS otthonában. A tavalyi második helyezett ráadásul lehengerlően futballozik saját stadionjában, és a műfüves talaj is őket segíti.

Mindez az idénynyitón is megmutatkozott, a 6. percben Báez jól ugratta ki Kubíkot, a labda a felső lécet súrolta. A másik oldalon Horváth Béla találta telibe 20 méterről a felső kapufát – szép beköszönés lett volna egykori csapatának. (A mérkőzés előtt a hazai műsorközlő külön köszöntötte azt a három DAC-játékost, aki korábban Trencsénben futballozott: Horváth Bélát, Mário Tóthot és Roman Sablert.)

A 13. percben a hazai Moses Simon szabadrúgása csattant a felső lécen, de amikor már azt hittük, hogy ez a meccs a felső kapufák parádéját hozza, a hazaiak legaktívabb játékosa, a nigériai Moses Simon remekül fordult le ellenfeléről Kubík passza után, és megszerezte a vezetést – 1:0.

Még a szünet előtt azért Lobotka is bombázott egyet a felső kapufára, majd Moses Simon beadása után kellett az üres kapuból fejjel tisztáznia Strakának.

A DAC szervezetten védekezett, de támadásban nem sok vizet zavart. A fiatal Kováč elöl nagyon halovány volt, ám nem sokkal a második játékrész kezdete után Brašeň egyenlíthetett volna, de közeli lövését Volešák kiütötte. Az 56. percben Kováčot Sabler váltotta (Jurčo papírjait még nem sikerült elintézni), akinek szintén ez volt az első mérkőzése a legfelsőbb osztályban, és látszott rajta a megilletődöttség.

A trencséniek ezzel szemben felszabadultan futballoztak, és a 69. percben növelték is előnyüket: szöglet után Peter Kleščík fejelt a hálóba – 2:0. Biztos vezetése tudatában az AS kezdte túlbonyolítani az akcióit, hátul pedig hajlamosak voltak könnyelműsködni. A 84. percben Szabó Ottó szabadrúgását Volešák nagy bravúrral szedte ki a vinkliből, a 88. percben pedig Brašeň szépíteni tudott – 2:1.

„Ha öt perccel tovább tart a meccs, akkor a DAC vagy kiegyenlít, vagy kap még három gólt” – foglalta össze az utolsó percek történéseit frappánsan egy drukker, de végül egyikre sem került sor, igazi egyenlítési lehetőség nem adódott a vendégek előtt, a hazaiak százszázalékos ziccere pedig kimaradt.

„Az első negyedórában azt játszottuk, amit elterveztünk, de aztán valamiért rövid passzokkal kezdtünk operálni, kétszer-háromszor elvesztettük a labdát, és ezzel a hazaiak lendületbe jöttek. Megérdemelten nyertek a trencséniek – mondta a mérkőzés után Radványi Miklós, aki nem tudott választ adni a kérdésre, hogy Jurčóval máshogy nézett volnae ki a játék. – Nehéz ezt megmondani. A fiatal csatáraink értékes tapasztalatokat szereznek minden egyes éles bajnokival.”

A trencséniek vezetőedzője, Ivan Vrabec arra mutatott rá, hogy a könnyelmű védekezés megbosszulhatja magát a hétközi Európa Liga-mérkőzésen. „Egy jobb csapat ellen ráfizethetünk, ha ennyire kiengedünk hátul” – nyilatkozta Vrabec.

Radványi a vereség ellenére optimista kijelentéssel zárta a sajtótájékoztatót: „Egy éve 6:0-ra kaptunk itt ki, tavasszal 3:0-ra, most 2:1-re. Nagyon remélem, legközelebb már tényleg nem megyünk haza üres kézzel.”

(bt, Új Szó, 2014. július 14.)

FOTOALBUM 1 ťťť

FOTOALBUM 2 ťťť

1. KOLO - 1. FORDULÓ:

11.07.2014

18.30h:

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 80. Milinkovič - 36. Hovančík. ŽK: Milinkovič - Kunca, Podio, Kožička. Rozhodca: Leško, 1492 divákov.

12.07.2014

17.30h:

AS Trenčín – DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)

Góly: 32. Simon, 69. Kleščík – 88. Brašeň. Rozhodoval: Krážovič, ŽK: Ramón – Straka, Struhár, 2481 divákov.

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2)

Góly: 47. Skvašík - 41. Vajda, 43. Střihavka. ŽK: Bašista, Kavka, Redžič (všetci Košice). Rozhodca: Pavlík, 1652 divákov.

18.30h:

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 60. Jelič. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Mabouka, Čmelík, Škriniar, 2013 divákov.

19.30h:

FK Senica - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 12. Kosorín. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Hušek - Sládek, Oršula, Duga, 3050 divákov.

13.07.2014

17.30h:

Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce 3:0 (2:0)

Góly: 5. Mikovič, 40. a 58. Vlasko (prvý z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Nikolič (Z. Moravce), ČK: 33. P. Kováč (Z. Moravce), 2733 divákov