2014/2015 CORGOŇ LIGA 2.KOLO/2.FORDULÓ

 

   FC DAC 1904 - FC Spartak Trnava   

  

0:0

  

20.7.2014: Penksa vychytal bod. V prvom domácom stretnutí novej sezóny sa zrodila bezgólová remíza, bližšie k víazstvu boli hostia. Skvele však zachytal brankár Penksa, viackrát mu pomohli aj žrde a keďže v našej jedinej vyloženej šanci Brašeň z hranice šestnástky prekopol odkrytú bránu, gól nepadol. Opä sa výborne predviedli zaplnené tribúny, krásnou úvodnou choreografiou k 110. výročiu založenia klubu, aj vytrvalým povzbudzovaním. Z miery ich nevyviedol ani výpadok časti osvetlenia na záverečných 15 minút. V sobotu sa v 3. kole predstavíme v Ružomberku.

2014.07.20.: Penksa védései egy pontot értek. Két hónap után ismét megtelt a stadion, az idény első hazai mérkőzésén azonban a közel ötezres nézősereg nem látott gólt. A pontszerzéshez ezúttal a vendégek álltak közelebb, de kapusunk remek teljesítményt nyújtott, többször a kapufa is segítette és mivel Brašeň egyetlen komoly helyzetünket kihagyta, a végeredmény 0:0. Ismét fantasztikus volt a hangulat, a B-közép ráadásul újabb emlékezetes koregráfiát készített, ezúttal a klub alapításának 110-ik évfordulójára. Az utolsó negyedórára kiesett a világítás egy része, de a játékvezető nem szakította félbe a rangadót. Jövő szombaton Rózsahegyre utazik a csapat.

  

Výkop/Időpont:

20.07.2014 (nedeža / vasárnap), 19.00 h

-

Mestský štadión / Városi stadion, 4811 div./néző

Miroslav Jaška - Michal Tomčík, Dušan Hrčka - Henrich Mikulaj - Milan Lônčík, źubomír Udvardy

DAC:

1 P. Penksa - 19 M. Turňa, 13 Struhár, 25 Pet. Majerník C, 28 O. Szabó - 10 Krišto, 7 Straka - 8 Ujlaky (69. 15 Antunovič), 11 V. Horváth (63. 20 Sabler, 89. 14 Kwin), 21 Brašeň - 29 P. Jurčo

Tréner/Edző:

MikulᚠRadványi

Spartak:

31 Rusov - 2 Siva, 13 Bortel, 19 Martin Tóth, 20 Čonka - 27 K. Kuzma (46. 10 Vlasko), 25 E. Sabo (61. 8 Mikovič) - 6 Janečka, 17 Casado, 29 Špalek (73. 11 J. Chovanec) - 26 Schranz

Tréner/Edző:

Juraj Jarábek

26. Straka, 39. V. Horváth, 53. Pet. Majerník, 60. Krišto, 89. Antunovič - 49. Casado, 90. Schranz, 90. Vlasko

81. Pet. Majerník (po druhej ŽK/második sárga lap után)

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

* Premiéra v drese DAC/Első mérkőzés DAC-mezben: Pavol Jurčo (12.02.1986)

Bilancia 1. liga/

Korábbi mérleg:

* DAC-Trnava 43  14-12-17  48:67

* na domácom ihrisku/hazai pályán 22  13-4-5  31:20

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.fcdac.sk ť

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.onlajny.eu ť

VIDEO:

TA3 - reportáž: http://www.ta3.com/clanok/1043950/trnava-v-dunajskej-strede-gol-nedala-kapitan-dac-vyluceny.html
Spravodaj - Híradó:

 

(.pdf, 0.58 MB)

 

ŠTATISTIKA ZÁPASU

Strely: na bránu 1:8, mimo 3:4

Rohové kopy: 1:8

Ofsajdy: 4:1

    

DAC-Trnava: Súvisiace články - foto - tabužky / Kapcsolódó cikkek - fényképek - táblázatok

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 26. G. Straka, 40. V. Horváth, 54. Peter Majerník, 60. Krišto, 89. Antunovič - 49. Casado, 90.+ Schranz, 90.+ Vlasko, ČK: 81. Peter Majerník (D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Jaška - Tomčík, Hrčka, 4811 divákov

Zostavy:

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó - Krišto, G. Straka - E. Ujlaky (69. Antunovič), V. Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Brašeň - P. Jurčo

Trnava: Rusov - Siva, Janečka, Bortel, Čonka - Martin Tóth, K. Kuzma (46. Vlasko) - Casado, E. Sabo (61. Mikovič), Špalek (73. J. Chovanec) - Schranz

Pred zápasom si domáci fanúšikovia krásnou choreografiou uctili 110-ročný klub zo Žitného Ostrova.  V úvode začali aktívnejšie domáci, hrozili hlavne zo štandardiek, ale neúspešne. V prvých 15-tich minútach sa hral naozaj dobrý zápas, obe mužstvá hrali útočný futbal, bojovalo sa o každú loptu. Do vyložených šancí sa však nikto nedostal. V strede prvého polčasu hra upadla, bojovalo sa medzi šestnástkami. V 23. minúte Janečka prihral prudko do pokutového územia, kde sa k lopte dostal Casado, jeho strelu však brankár Penksa kryl. Prvý polčas sa skončil bez vážnejšej šance.

Začiatok druhého polčasu bol plný šancí. Najprv v 46. minúte Vlasko vystrelil zo stredového kruhu, vonku stojaci Penksa vytlačil loptu na brvno. Následne z dorážky dvakrát nastrelil Penksu Trnavčan Schranz. O 3 minút neskôr sa rútil na brankára Ujlaky, jeho šancu Rusov chytil, dorážajúci Brašeň však prestrelil prázdnu bránu. Rozruch vyvolala vypadnutá elektrina, dôsledkom čoho nesvietili stožiare na jednom konci štadióna. V 81. minúte dostal za faul druhú žltú kapitán domácich Majerník, ktorý videl následne červenú. Následne odpískaný vožný kop zahral Vlasko, ktorý z 20 metrov nastrelil brvno. V 93. minúte mohol padnú prvý gól zápasu, hosujúci Vlasko však zahral rukou, za čo videl žltú kartu.

Hlasy trénerov:

MikulᚠRadványi, tréner DAC-u: "Keď som videl, ako nastúpilo hosujúce mužstvo, vedel som, že nebude hra tak, ako v posledných zápasoch. My sa stále rozohrávame, aj dnes sme hrali v inej zostave, ako predtým. Kvalita bola na súperovej strane, Trnavčania boli herne lepší. Musím svojich hráčov pochváli. Doma nesmieme by spokojní s remízou, ale podža priebehu zápasu musíme bra aj bod."

Juraj Jarábek, tréner Spartaka: "Hrali sme v krásnej atmosfére, v takej sa musí hra hráčom dobre. Máme za sebou ažké zápasy. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, mali sme šance na víazstvo, potvrdili to Vlaska a Schranz. Musíme bra bod, ale mohli sme siaha na tri. Remíza je však spravodlivá."

(TASR, 20.7.2014)

 

Struhár: „A szurkolókért is győzni akarunk!“

A tavalyi évad utolsó hazai mérkőzésén Nagyszombat ellen vált biztossá a DAC élvonalbeli tagsága. A sorsolás úgy hozta, az új idény első hazai párharcát ismét a nagyszombati gárda ellen játssza a Radványi-legénység.

A védelem erőssége lehet a nyitrai Peter Struhár, aki legutóbb 2011 novemberében játszott utoljára Dunaszerdahelyen. A bajnokság első mérkőzésén Trencsénben viszont már DAC színekben szerepelt.

“Annak ellenére, hogy vesztettünk, nagyon jó volt újra sárga-kék mezben játszani. Tudtuk, hogy kivel fogunk játszani. A Trencsén többet birtokolta a labdát és több alkalommal is nyomás alatt tartott bennünket. Sajnos az első félidő végén gólt kaptunk, de tudtuk, hogy nem tudják tartani a tempót a mérkőzés végéig, ami beigazolódott. Ha pár perccel tovább tartott volna a mérkőzés, még pontot is szerezhettünk volna.”

A nagyszombati együttes sok örömet hozott tavasszal, hiszen a DAC-tól idegenben és otthon is vereséget szenvedett. Ezúttal viszont Juraj Jarábek védencei jól szerepelnek: 3:0 arányban legyőzték az Aranyosmarót gárdáját és nagy eséllyel pályáznak az Európa Liga harmadik selejtezőkörére. Peter Struhár szerint támadófutballt láthatnak a kilátogató szurkolók és nekik is szeretnék megszerezni a három pontot.

“Nagyszombat ellen mindig derbi mérkőzést játszunk, biztos rengeteg néző látogat ki a stadionba. Szerintem nagyon jó összecsapás lesz, várhatóan támadó futballal.  A mérkőzés vége felé megmutatkozhat, hogy a Nagyszombat az Európa Ligában szerepel, ez számunkra kedvező lehet. Várjuk a holnapi találkozót és örülünk a szurkolóknak is, hiszen ők a mi tizenkettedik játékosunk.  Győzelemmel szeretnénk megörvendeztetni a kilátogató nézőket.”

A tavaszi összecsapáson 7009 néző látogatott ki a stadionba, amivel a bajnokság legmagasabb nézőcsúcsa dőlt meg. Várhatóan vasárnap is sokan választják a DAC arénát. Nagyszombatból előreláthatólag 500 szurkoló kíséri el a csapatot.

(Sportolunk.sk, 2014. július 19.)

 

Penksa segédletével döntetlen a rangadón

Ismét megtelt élettel a DAC Aréna! Vasárnap 19:00 órakor a Nagyszombat vendégszerepelt a Csallóközben, ennek megfelelő volt a kilátogató nézősereg is. A szurkolók kezdettől fogva éreztették a 300 nagyszombati szimpatizánssal, ki van otthon, megállás nélkül zúgott a Hajrá DAC!

A kezdőrúgás előtt még volt egy elmaradt feladata a Ligás Klubok Uniójának a tavalyi szezonból. A májusi DAC-Nagyszombat mérkőzésen a döntő találatot szerző Szabó Ottó szerezte és a hónap legszebb gólja szavazásán az első helyet érte el. A LKU ezt az alkalmat választotta, hogy átadja a DAC játékosának járó díjat, május hónap legszebb találatáért.

Az első hazai mérkőzésen három új és két régi-új játékos lépett pályára. Először ízlelte meg a dunaszerdahelyi közönséget a somorjai Horváth Béla, a fiatal Roman Sabler és a zsolnai Pavol Jurčo. Visszatérőkén Peter Struhár és Goran Antunovič harcolt ismét sárga-kék színekben.

A mérkőzés sok helyzetet nem hozott, főleg a két tizenhatos között folyt a játék. A második félidő elején mindkét csapat gólt rúghatott volna. Először Vlasko eresztett egy lövést a félpályáról, Penksa a labdát a felső lécre tolta, az érkező Schranz két alkalommal is a vetődő kapusba talált. 3 perccel később Ujlaky zúdult Rusovra, a nagyszombati kapus hárítani tudott, az érkező Brašeň viszont a kapu fölé lőtt.

Több izgalom maradt a végére. Először a technika mondott csődöt, ugyanis a villanyáram úgy döntött, nem támogatja tovább a DAC-Nagyszombat mérkőzést. A jelzőóra felőli részen megszűnt a világítás és az óra sem mutatta tovább a mérkőzés idejét.

De visszatérve a mérkőzésre. A 80. percben Majerník szabálytalankodott a tizenhatos előterében, ami után megkapta második sárga lapját és idő előtt befejezte a mérkőzést. A megítélt szabadrúgást Vlasko a felső lécre küldte. Szintén Vlasko okozott forró perceket a mérkőzés hajrájában, a tizenhatoson belül egy párharc során a kapuba talált, de előtte kézzel ért a játékszerhez, így a gól elmaradt.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely – Nagyszombat 0:0

DAC: Penksa – Turňa, Struhár, Majerník, Szabó – Krišto, Straka – Brašeň, Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Ujlaky (69. Antunovič) – Jurčo

Nagyszombat: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Sabo (61. Mikovič), Kuzma (46. Vlasko), Casado, Siva, Špalek (73. Chovanec) – Schranz

Sárga lapok: 27. Straka, 39. Horváth, 54. Majerník, 60. Krišto, 89. Antunovič illetve 90. Schranz, 93. Vlasko

Piros lap: 81 Majerník (DAC)

Radványi Miklós vezetőedző értékelése:

“Mikor láttam, milyen felállításban játszanak a vendégek, tudtuk, hogy nem azt a játékot fogják játszani, mint a korábbi mérkőzéseken. Mi még mindig összerázódunk, ma is más felállításban kezdtünk. A minőség a vendégek oldalán volt, a nagyszombatiak játékban jobbak voltak. Dicséret illeti a játékosaimat. Otthon nem lehetünk elégedettek a döntetlennel, de a játék képe alapján el kell fogadnunk az egy pontot.”

A mérkőzés legjobbja Pavol Penksa kapus volt, aki több ízben is megmentette csapatát a kapott góltól.

“A mérkőzés előtt úgy indultunk, hogy nyerni szeretnénk, de a 90 perc lefolyása után viszont elégedettnek kell lennünk az egy ponttal.”

A második félidő elején Vlasko távoli lövése őt is meglepte. “Természetesen, nagyon szép lövés volt és meglepett. Vissza is szeretném nézni a videón. Az edzők is figyelmeztettek, hogy próbálkozni fognak távoli lövésekkel.  Kicsit kint álltam a kapuból, közben figyeltem a labdát. Szerencsére sikerült a két kipattanó lövést kivédenem.”

A nagy melegben 4811 néző izgulta végig a 90 percet, a szurkolótábor ismét remek hangulatot teremtett. “A mérkőzés előtt kapcsolatban voltam több szurkolóval is, tudtam hogy sokan ki fognak jönni. Ismét kiváló hangulatot teremtetettek és nagyon szép koreográfiával köszöntöttek bennünket a mérkőzés elején.”

(Sportolunk.sk, 2014. július 21.)

 

Horváth Béla: “Ki vagyunk éhezve a győzelemre!”

Gól nélküli döntetlennel zárult a DAC első hazai mérkőzése az új idényben. A futballpályán is újoncot avattak, hiszen először mutatkozott be a hazai közönség előtt a somorjai Horváth Béla, aki Lengyelországból tért haza.

A mérkőzésen jobbára a két tizenhatos között folyt a küzdelem, a kapu előtt a vendégek voltak veszélyesebbek. Hiába az akarat és a hajtás, a DAC legénységének ezúttal csak döntetlenre futotta . “Nagyon készültünk a Nagyszombatra, tudtuk, hogy jól összerakott csapatuk van. Többen nem a kezdőben kaptak helyet, de annyira erős a keretük, hogy őket pótolni tudják. Bíztunk benne, hogy hazai pályán hozni tudjuk a három pontot. Az elejétől fogva sok párharcot vívtunk, kevés helyzettel. Nem tudtuk azt játszani, amit szerettünk volna. Sokat futottunk, de nem volt meg a hajtás eredménye. Fokoznunk kell a teljesítményünket, hazai pályán támadó futballt kell játszanunk. Arra kell törekednünk, hogy győzni tudjunk. ” értékelte a 90 percet a DAC középpályára.

Korábban már hallott a dunaszerdahelyi szurkolók fanatizmusáról, több alkalommal a lelátóról is átélhette, ezúttal viszont a pályán tapasztalta meg a stadionban uralkodó hangulatot.

“Nagyon jó volt a szurkolótábor, remek hangulatot teremtettek. Nekem még nem adatott meg, hogy a hazai DAC közönség előtt lépjek pályára, de most nagyon jó érzésekkel futottam ki a játéktérre. Sajnálom, hogy nem sikerült nekik örömet szerezni, de úgy érzem, folyamatosan haladunk előre.  Már nagyon ki vagyunk éhezve a győzelemre és remélem a következő mérkőzésen megszerezzük a három pontot.”

A DAC csapata legközelebb július 26-án szombaton Rózsahegyen vendégszerepe , majd augusztus 2-án a Kassa együttese érkezik a Csallóközbe.

(Sportolunk.sk, 2014. július 21.)

 

TOP OČAKÁVANIA

1. KOźKO DIVÁKOV PRÍDE V NEDEźU PODVEČER NA DERBY DUNAJSKÁ STREDA – TRNAVA?

V záverečnom domácom zápase minulej sezóny DAC tiež privítal Trnavu, po góle Otta Szabóa vyhral 1:0 a definitívne sa zachránil medzi elitou. Divácka návšteva na tomto dueli vytvorila rekord celého ročníka. Na tribúnach bolo prítomných oficiálne 7009 divákov. Keďže kapacita dunajskostredského štadióna je 7350 miest, teoreticky môže by prekonaný minulosezónny rekord.

2. NÁJDE TRNAVA PREMOŽITEźA?

Trnavský Spartak má v úvode sezóny výbornú formu. V nohách má najviac súažných duelov, neprehral ani raz. S prehžadom dvakrát zdolal maltský Hibernians, potom dominoval nad Zlatými Moravcami a remizoval v Gruzínsku so Zestafoni.

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FC SPARTAK TRNAVA

VZÁJOMNÉ ZÁPASY 2013/14: 1:4 (d), 2:1 (v), 1:0 (d) rozhodujú Jaška (Tomčík, D. Hrčka)

POHźAD ŠPORTU

Práve v predposlednom kole uplynulej sezóny si DAC gólom Szabóa v domácom súboji s Trnavou požehnal záchranu, a pred rekordnou návštevou sezóny – 7009 divákov – prepukli vežké oslavy. Spartak ahá kvôli účasti v Európskej lige anglické týždne, po návrate z gruzínskeho Zestafoni môže by jeho hendikepom únava niektorých hráčov zo spiatočnej cesty. Pôjde o derby, zaiste pred dobrou kulisou, ktorého miernym favoritom je „odpočinutejší“ DAC. No vôbec by neprekvapil ani remízový rezultát.

OTÁZKA MIKULÁŠ NA TELO RADVÁNYI

Trnava už v troch dueloch neinkasovala: v domácej odvete EL s Hiberniansom, doma v lige s ViOn-om a ani v prvom súboji 2. predkola EL v Zestafoni. Strelí Spartaku gól DAC?

„Tento zápas chceme vyhra! To znamená, že nejaký musíme da a popritom žiadny neinkasova.“

TREST: Szarka.

ZRANENIE: nikto.

OTÁZKA NA TELO JURAJ JARÁBEK

Boli by ste na Žitnom ostrove spokojný s bezgólovou remízou?

„Po náročnom pohárovom dueli možno príde k zmenám v zostave. Chceli sme duel preloži na pondelok, DAC nesúhlasil. Chceme sa mu plnokrvným výkonom odvďači za ochotu...“

TREST: nikto.

ZRANENIE: Vyskočil, Grabež, Čarnota.

OTÁZNY ŠTART: Bortel, Mart. Tóth.

(Šport, 19.7.2014)

 

2.KOLO NAJVYŠŠEJ SڍAŽE

- V stretnutí Dunajská Streda – Trnava sa zrodila prvá bezgólová remíza v tomto ročníku.

Najvyššia návšteva kola i doteraz celého ročníka sa zrodila v Dunajskej Strede na krajskom derby s Trnavou – 4811 divákov. (FOTO DUŠAN KOUTNÝ)

DUNAJSKÁ STREDA - TRNAVA 0:0

Ďalejť

 

Vlaskova 45-minútová bilancia zo Žitného ostrova: dve brvná, neuznaný gól plus športové gesto

Vežkos hráča

Ján Vlasko v šanci pred bránou Dunajskej Stredy. (FOTO DUŠAN KOUTNÝ)

Patrí k lídrom trnavského Spartaka. Stredopoliar Ján Vlasko má v úvode sezóny výbornú fazónu, čo potvrdzuje nielen v lige, ale aj na európskej klubovej pohárovej scéne. Na Žitnom ostrove naskočil stabilný člen trnavského základu do hry až po prestávke. „Už deň pred zápasom mi tréner Jarábek povedal, že sa musíme šetri na štvrtkovú pohárovú odvetu proti gruzínskemu Zestafoni. Chcel som hra, nasadil ma do druhého polčasu,“ komentoval racionálny ah trénera. Vlasko sa vôbec nešetril. Hral prvé husle a bol pri všetkých rozhodujúcich momentoch. Pravda, mal aj kopec smoly, veď až dvakrát lopta z jeho kopačky opečiatkovala brvno. Pritom v prvom prípade ho excelentne trafil žavačkou z polovice ihriska! „Jedným okom som zbadal, že brankár Penksa je vybehnutý, nuž som ho chcel prekvapi. Škoda, chýbali milimetre... Mohol som da pekný gól, možno aj s visačkou gól roka. Nevadí, o takéto veci sa budem naďalej pokúša.“

Ani devä minút pred koncom nebola k Jánovi Vlaskovi šastena žičlivejšia: jeho technickej paráde zo štandardky stálo opä v ceste brvno... Dočkal sa až v nadstavenom čase. No hoci rozvlnil sie, strelcova rados mala len krátke trvanie. Hlavný rozhodca Jaška mu gól neuznal pre údajné hranie rukou. „Dostal som dobrú prihrávku poza obranu, loptu som si sklepol hruďou, ale protihráč ma trochu posotil, takže išla cez ruku. Áno, bola to ruka, iba ma mrzí, že som dostal žltú kartu, lebo vôbec som nemal úmysel hra rukou,“ povedal.

Vôbec nie je pritiahnuté za vlasy, že devä z desiatich hráčov by v takomto prípade pravdepodobne soptilo na rozhodcu a dušovalo sa, že rukou nezahrali. Vlasko sa však chlapsky k porušeniu pravidiel priznal.

A aj v tom je vežkos hráča!

(kik, Šport, 22.7.2014)

 

O LIGE PO LIGE

Hžadanie optima. A špílmachra!

Dunajskú Stredu sme viacerí pred štartom novej sezóny pasovali do možnej pozície čierneho koňa súaže.

Predurčovali ju k tomu hneď viaceré faktory – výborne zvládnutá jarná čas, stabilizácia po vlastníckej aj finančnej stránke, fantastické divácke zázemie.

Už prvé dve kolá nového ročníka však naznačili, že také jednoznačné to veru nebude. A už tobôž nie jednoduché. Len vynikajúci diváci, nadšenie a pohoda v kabíne totiž DAC-u zápasy vyhráva nebudú.

Nevydarené duely v Trenčíne a doma s Trnavou síce ešte DAC nevyzliekli donaha, ale nechali ho stᝠv spodnej bielizni jednoznačne poukazujúc na relevantné herné nedostatky. Napriek tomu, že po prehre 1:2 pod Čákovým hradom a aj po zisku cenného bodu za bezgólovú remízu s dominantným Spartakom prevládala skôr spokojnos. Hoci nad mužstvom už bada varovný prst. V Dunajskej Strede ho musia čo najskôr postrehnú a situáciu uchopi správnym spôsobom, inak hrozí blesková strata optimistického videnia a potácanie sa.

Najväčším rozdielom oproti sympatickej jari je pozícia špílmachra. Odvetná čas minulej sezóny zastihla vo výbornej fazóne Gergela, ktorý bol mozgom ofenzívnych akcií tímu a sám pridal niekožko gólov. Klub si ho chcel v lete udrža, túžba po zahraničnom angažmáne a z toho vyplývajúce privysoké nároky znamenali logicky jeho odchod zo Žitného ostrova. A teraz sa ukazuje, ako vežmi chýba DAC-u hráč jeho zamerania.

V oboch tohtosezónnych zápasoch nastúpila v strede poža trojica Krišto – Straka – Horváth. Posledný menovaný ako nováčik, ktorý sa musí s tímom zži a spozna jeho návyky. Nie je to však typický špílmacher. Aj preto skúšal tréner Radványi proti Trnave vymyslie niečo iné, zo „šestky“ vysunul Krišta a dal mu do rúk dirigentskú paličku.

Orchester však hral falošne, chýbala tvorivá myšlienka, kolmé prihrávky dopredu, nepredvídatežné pohyby. Znovu to skúšal Horváth, rotoval aj Straka, ibaže oni vynikajú v iných futbalových činnostiach. Všetko sú to hráči s vežkým množstvom skúseností, tie Dunajskej Strede naozaj nechýbajú, ale...

Tréner Radványi mal po príchode Horvátha málo času i priestoru na dokonalú harmóniu. Naďalej pokračuje v hžadaní optimálneho riešenia, ktoré by DAC-u mohlo prinavráti (nielen) naše presvedčenie o čiernom koňovi. Čarovnú paličku v ruke nemá, možno však bude musie siahnu do rukáva a do konca letného prestupového okna vytiahnu dajaké eso. Špílmachrovské.

(MIROSLAV ANTOL, Šport, 22.7.2014)

 

Malo sa v Dunajskej Strede dohra, postupoval rozhodca Jaška správne?

Víazstvo zdravého rozumu

Ďalejť

 

Holnap este (19.00) DAC-Trnava rangadó a labdarúgó Fortuna Liga második fordulójában

Jurčóval a Spartak ellen

A DAC a labdarúgó Fortuna Liga második fordulójában a nagyszombati csapatot fogadja, a rangadóra holnap este (19.00) kerül sor. A Radványi-legénység hazai pályán győzelemmel szeretne rajtolni.

Eredetileg ma került volna sor a derbire, ám a Spartak csütörtöki, grúziai Európa Liga-selejtezője miatt egy nappal későbbre halasztották a meccset.

A DAC Trencsénben 2:1-es vereséggel kezdte a bajnokságot, míg a nagyszombatiak odahaza 3:0-ra győztek az aranyosmarótiak ellen.

Pavol Jurčót a hét közben leigazolták a dunaszerdahelyiek, így a legutóbb Zsolnán játszó 28 éves csatár a Trnava ellen mutatkozik be sárga-kék mezben.

„Védenceim alig várják már a meccset, amelyen a mezőny egyik legjobb csapata lesz az ellenfél. Nehéz dolgunk lesz, de vendéglátóként győzelemmel akarunk rajtolni. A Spartaknak több alacsony termetű játékosa van, a pontrúgásoknál igyekszünk kihasználni magasságbeli fölényünket – mondta lapunknak Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. – Számunkra kedvező lenne, ha a nagyszombatiak előreívelt labdákkal keresnék a 165 centis Mikovičot. Nem támadhatunk fejetlenül, fegyelmezetten kell futballoznunk. Jurčo gyorsan beilleszkedett az együttesbe, remélem, jó játékkal rukkol ki. Futballistáinknak a sikeres tavaszi szezon után nagyobb lett az önbizalmuk, el kell hinniük, hogy képesek nyerni az élcsapatok ellen is. A Trnavát az utóbbi két bajnokin legyőztük, lelkes szurkolóink segítségével harmadszor is sikeresek akarunk lenni.”

Mindenki egészséges, így Radványi a legerősebb csapatot küldheti pályára. A várható összeállítás: Penksa–Turňa, Majerník, Struhár, Szabó Ottó– Straka, Kristo–Ujlaky, Horváth Béla, Brašeň–Jurčo.

Mindkét tavaszi bajnoki meccsét megnyerte a DAC a Trnava ellen, márciusban Ujlaky és Gergel góljára csak Procházka tudott válaszolni, míg május huszadikán, Dunaszerdahelyen Szabó Ottó találata a bennmaradást jelentette. Az utóbbi meccset 7009 néző tekintette meg, ami szezoncsúcs volt.

A nagyszombatiak csütörtökön gól nélküli döntetlent értek el a grúz Zesztafoni otthonában az EL-selejtező 2. fordulójának első meccsén. Az új szezonban még veretlen Spartak (Hibernians 4:2, 5:0, Zlaté Moravce 3:0, Zesztafoni 0:0) bizakodva készül a dunaszerdahelyi meccsre.

„Számunkra a bajnokság az elsődleges, az EL-szereplés csak bónusz. Köszönöm a DAC-nak, hogy vasárnap kell játszanunk, pedig mi a fárasztó grúziai utazás miatt a hétfőt javasoltuk” – szögezte le ironikusan Juraj Jarábek, a Trnava szakvezetője. – A kupameccshez képest lesz néhány változás a kezdőcsapatban, de így is bízom benne, hogy legalább az egyik pontot elhozzuk a DAC-stadionból.”

Értesüléseink szerint ötszáz Spartak-drukker készül a derbire, amely ezúttal nem számít rizikós mérkőzésnek.

(sz. z., Új Szó, 2014. július 19.)

 

Jobbak voltak a nagyszombatiak a DAC elleni derbin, Majerník kiállítása miatt a sárga-kékek tíz emberrel zárták a meccset

Penksa bravúrjai egy pontot értek

Ezúttal is fantasztikus hangulatot teremtettek a szurkoló (Somogyi Tibor felvétele)

Dunaszerdahely. Gól nélkül végződött a nagyszombati csapat dunaszerdahelyi vendégjátéka a labdarúgó Fortuna Liga második fordulójában. Közelebb állt a győzelemhez a Spartak, ám Penksa remekül védett, és két ízben a kapufa is segített neki. Ismét fantasztikus volt a hangulat, de ezúttal akadozott a DAC játéka, a hazaiaknak mindössze egy komoly gólhelyzetük akadt.

A DAC-szurkolók ismét kitettek magukért, megállás nélkül bíztatták kedvenceiket, ráadásul a B-közép nagyon szép koreográfiát készített a klub megalapításának száztizedik évfordulójára. A mérkőzés előtt Szabó Ottó megkapta a májusi hónap legszebb góljáért járó elismerést, amit éppen a nagyszombatiaknak lőtt.

Először jutott szóhoz DAC-mezben a Zsolnáról igazolt Pavol Jurčo, Juraj Jarábek, a vendégek edzője csapat a zsúfolt programja miatt több kulcsemberét csak tartaléknak nevezte.

Küzdelmes mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, amely során mindössze egy helyzet adódott, Janečka beadása után a spanyol Casado ötméteres lövését Penksa bravúros reflexmozdulattal szögletre ütötte.

A fordulás után megélénkült a játék, a 47. percben a csereként beállt Vlasko (az orrcsonttörést szenvedett Kuzmát váltotta fel) észrevette, hogy Penksa kinn áll a kapujából, és még a saját térfeléről megcélozta a kaput, a labda a felső lécről pattant ki. De ezzel még nem volt vége az akciónak, mert Schranz lecsapott a labdára és egyedül állt szemben Penksával, aki a nagyszombati csatár mindkét közeli próbálkozását hárította. Nem sokkal később a túloldalon Ujlaky ugrott ki, lövését Rusov csak kiütni tudta, ám az érkező Brašeň az üres kapu fölé lőtt. Ez volt a DAC egyetlen komoly lehetősége. Fölénybe került a Spartak, amelynek középpályásai felülmúlták a hazaiak hasonló formációját. Bő negyedórával a befejezés előtt felmondta a szolgálatot a reflektorok egy része, ezért három percig állt a játék. Nem sokkal később Mikovič fejesét a felső sarokból tornázta ki Penksa. A hajrában Majerník szabálytalankodott a tizenhatos előterében, ezzel begyűjtötte második sárga lapját, és mehetett zuhanyozni. Vlasko 18 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. Ezután a dunaszerdahelyiek taktikus játékkal kibekkelték a 0:0-át.

„Minden kapus örül, ha nem kap gólt, ráadásul fantasztikus hangulat volt a rangadón. Nyerni szerettünk volna, ám a játék képe alapján örülünk a döntetlennek is - mondta lapunknak a 27 éves Pavol Penksa, aki elárulta, hogy a világbajnok Neuer a példaképe. - A meccs előtt megnéztem a német kapus néhány bravúros védését, szeretnék a szlovák Neuer lenni. Egyébként a meccs után megköszöntem a kapufának, hogy két ízben kisegített.“

„Amikor láttam, milyen a vendégek összeállítása, tudtam, hogy nem úgy fognak futballozni, mint a legutóbbi mérkőzéseken. A mi csapatunk még nincs összeszokva, meglátszott, hogy a Spartaknak ez volt az ötödik, nekünk pedig csak a második tétmeccsünk a szezonban - értékelte a mérkőzést Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. - A minőség a vendégek oldalán volt, a nagyszombatiak játékosságban jobbak voltak. Dicséret illeti a védenceimet, hogy végig példásan küzdöttek. Otthon nem lehetünk elégedettek a döntetlennel, de a játék képe alapján el kell fogadnunk az egy pontot.“

Főleg a középpályán akadozott a dunaszerdahelyi gépezet. „Kristót próbáltam az előretolt ék mögött játszatni, de nem nagyon ment neki. Ezért Horváth Bélával helyet cserélt, ám ez sem segített. A széleken akartunk gyors támadásokat vezetni, de nem boldogultunk, az ellenfél tizenhatosánál ismét körülményesek voltunk - hangsúlyozta az Új Szónak Radványi. - Nem tudtunk úgy játszani, ahogy szerettünk volna, mert a nagyszombatiak nem engedtek kibontakozni bennünket. Ők már három éve építik a csapatukat, és most kimondottan posztokra igazoltak. Ami a védenceimet illeti, bravúros védéseivel egyértelműen Penksa vitte a prímet. Szurkolóink szombaton is tizenkettedik játékosként segítettek bennünket. Ami Jurčót illeti, ez volt az első meccse, bízom benne, hogy mérkőzésről mérkőzésre javulni fog.“

A DAC szombaton (18.30) Rózsahegyen lép pályára.

FC DAC 1904-Spartak Trnava 0:0

Játékvezető: Jaška, 4811 néző. Sárga lap: Straka, Horváth B., Majerník, Kristo, Antunovics, ill. Casado, Schranz, Vlasko. Piros lap: Majerník (81.). DAC: Penksa-Turňa, Struhár, Majerník, Szabó Ottó-Kristo, Straka-Ujlaky (69. Antunovics), Horváth Béla (63. Sabler, 89. Kwin), Brašeň-Jurčo. TRNAVA: Rusov-Siva, Janečka, Bortel, Čonka-Martin Tóth, K. Kuzma (46. Vlasko)-Casado, E. Sabo (61. Mikovič), Špalek (73. J. Chovanec)-Schranz.

(SZABÓ ZOLTÁN, Új Szó, 2014. július 22.)

 

A DAC kiváló kapusteljesítménnyel mentett pontot a nagyszombatiak ellen

Gól nélküli döntetlent játszott a Fortuna Liga második fordulójában a dunaszerdahelyi DAC, amely a kerületi rangadón hazai pályán a nagyszombati Spartak Trnavát fogadta.

Kiegyenlített erők küzdelmét hozta a mérkőzés, iram ugyan volt, de kevés gólhelyzet alakult ki, inkább középen zajlott a játék. Radványi Miklós a DAC edzője értékelésében kiemelte, hazai pályán nem elégedhetnek meg egy ponttal, ugyanakkor a mérkőzés képe alapján ezúttal azt el kell fogadniuk. Annál is inkább, mert a DAC csapatkapitányát, Peter Majerníket két sárga lap után állította ki a játékvezető.  Ekkor már félhomály volt a pályán, ugyanis az utolsó negyedórában áramhiba miatt kialudt az egyik reflektor , a másik három is csak „tartalékon” égett. A mérkőzés végén a nagyszombatiak a hálóba juttatták a labdát, kezezésért viszont a játékvezető nem ítélt gólt. A hazai pontszerzésben nagy része van Penksa kapus bravúrjainak.

A két csapat a következő összeállításban játszott:

DAC: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó -  - Krišto, G. Straka - E. Ujlaky (69. Antunovič), V. Horváth (63. Sabler, 89. Kwin), Brašeň - P. Jurčo

Trnava: Rusov - Siva, Janečka, Bortel, Čonka - Martin Tóth, K. Kuzma, (46. Vlasko) - Casado, E. Sabo (61. Mikovič), Špalek (73. J. Chovanec) -  Schranz

A 12-es kitett magáért

A mérkőzést kellemes nyári időben, ötezer néző előtt játszották, néhány százan Nagyszombatról is érkeztek. A dunaszerdahelyi szurkolótábor tetszetős koreográfiával köszöntötte a 110 éves DAC-ot. A nézők között volt a DAC egykori kapusa, Novota János is, aki a félidőben mikrofon előtt értékelte a mérkőzést. Úgy látta, a DAC-ban kapustársa, Penksa nyújtja a legjobb teljesítményt, a mérkőzés legjobbja viszont a DAC közönsége. Gyakorlatilag ez a mérkőzés második félidejére is érvényes volt. Ezen a meccsen a szurkolók már hozzájuthattak a 12-es mezhez, ez kizárólag az övék – DAC-mezőnyjátékos nem ölti magára a 12-es mezt. A dunaszerdahelyi klub ezzel a gesztussal is köszöni szurkolóiknak a biztatást, jelezve, tényleg úgy tekintenek rájuk, mint a 12. játékosra. A DAC-játékosok a mérkőzés lefújása után ehhez méltón köszönték meg most is a 90 percen át folyamatosan tartó szurkolást.

Új honlap

A meccs előtt hangosbemondón tájékoztatták a közönséget, hogy elindult a DAC hivatalos honlapja, melynek elérhetősége: www.fcdac.sk . Itt három nyelven,  magyarul, szlovákul és angolul olvashatunk információkat a DAC-ról, sőt, online közvetítéseket is. A mérkőzések hivatalos statisztikáit is átböngészhetjük, Eszerint a DAC-Trnava meccsen a szabadrúgások aránya 6:5 volt a hazaiak javára, szögletrúgásuk viszont a nagyszombatiaknak volt több, mégpedig 10:1 arányban.

Legközelebb a dunaszerdahelyiek az MFK Ružomberok otthonába látogatnak, július 26-án szombaton 18.30-kor kezdődik a Fortuna Liga 3. fordulójának DAC-mérkőzése.

A DAC megszerezte első pontját, ez most a tabella 8-9. helyét jelent. Az élen a zsolnaiak állnak két győztes mérkőzéssel, a Kassa és a Podbrezová még nem szerzett pontot.

(Felvidék.ma, 2014. július 20.)

 

Šláger bez gólov a svetla

Skvelá atmosféra a urputný boj na ihrisku. To všetko ponúkol šláger 2. kola Fortuna ligy DAC Dunajská Streda – Spartak Trnava (0:0) . K dokonalosti však chýbali góly a um hráčov, ktorí predviedli iba priemerné divadlo. A nepredviedli sa ani organizátori, ktorým vypovedalo v závere zápasu umelé osvetlenie.

Hráči DAC začali odvážne, ale v útoku boli nemohúci. Naopak, boli to spartakovci, ktorí mohli po viacerých štandardkách udrie. Lenže to by nemohol stᝠv bráne DAC vynikajúci a spožahlivý Penksa. Takmer pätisíc divákov stŕplo, keď z polovice ihriska Vlasko preloboval domáceho brankára, toho však zachránilo brvno. Domáci Ujlaky zasa trestuhodne prestrelil prázdnu bránu hostí.

Taktický boj sa „pokúsili zatraktívni“ domáci organizátori, ktorým vypovedali dva svetelné stožiare. Rozhodca následne v 75. minúte prerušil zápas. Po chvíli dal však na prekvapenie všetkých pokyn pokračova v hre. „Boli sme tým všetci zaskočení. Hovoril som rozhodcovi, že to nie sú regulárne podmienky a nᚠbrankár nič nevidí. No povedal, že je pán na ihrisku a bude sa hra ďalej,“ čertil sa kapitán Trnavy Marek Janečka. Jeho tréner Juraj Jarábek sa pobral na protest z lavičky. „Nemohol som sa pozera na jedného pána na ihrisku, tak som išiel radšej do kabíny,“ vysvetžoval s dávkou irónie Jarábek.

„Problém bol mimo štadióna, niekde v meste. Nedokázali sme s tým nič urobi,“ povedali nám zamestnanci DAC.

(šat, miba, Plus jeden deň, 21.7.2014)

 

 

 

 

 

 

 

FOTO: Vojtik Szimona

 

FOTOALBUM 1 ťťť

 

 

 

 

FOTO: Lelkes Ernõ

 

FOTOALBUM 2 ťťť

  

2. KOLO - 2. FORDULÓ:

19.07.2014

17.30h:

ŽP Šport Podbrezová - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

Góly: 31. Podio - 31. a 90.+ Sládek, ŽK: 53. Hovančík, 84. Kunca - 31. Sládek, 51. D. Duga, 74. P. Jánošík, rozhodovali: Trutz - Slyško, Lieskovský, 1812 divákov

19.00h:

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 2:2 (0:1)

Góly: 80. J. Dolný, 87. Rejdovian - 13. J. Kosorin, 54. Hlohovský , ŽK: 39. Banovič - 31. L. Opiela, 41. J. Kosorin, 67. R. Mazáň, 83. S. Mráz , ČK: 62. Banovič (Banská Bystrica) po druhej ŽK, rozhodovali: Vnuk - Petríček, Kováč, 1410 divákov

19.30h:

FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 43. P. Sabo - 66. Turčák, ŽK: 25. Charizopulos, 42. Pavlenda - 29. Greššák, 37. Mário Almaský, 90.+ M. Nagy, rozhodovali: Glova - Brendza, Jenčura, 1048 divákov

20.07.2014

19.00:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 0:0

ŽK: 26. G. Straka, 40. V. Horváth, 54. Peter Majerník, 60. Krišto, 89. Antunovič - 49. Casado, 90.+ Schranz, 90.+ Vlasko, ČK: 81. Peter Majerník (D. Streda) po druhej ŽK, rozhodovali: Jaška - Tomčík, Hrčka, 4811 divákov

19.30h:

MŠK Žilina - MFK Košice 4:1 (2:1)

Góly: 14. Jelič, 39. Paur, 76. Lupčo, 80. Škriniar - 29. O. Diaby, ŽK: 41. J. Mihalík - 66. J. Novák, 75. Viazanko, rozhodovali: Kružliak - Roszbeck, Poláček, 1617 divákov

24.09.2014

17.30h:

Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:2 (0:1)

Góly: 27. Mišák, 55. Jairo. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Peltier - Kleščík, Mišák, 1622 divákov   

(v pôvodonom termíne odložené pre pohárové povinnosti súperov/az eredeti időpontban elhalasztva a csapatok európai kupaszereplése miatt)