2014/2015 CORGOŇ LIGA 4.KOLO/4.FORDULÓ

 

   FC DAC 1904 - MFK Košice   

    

3:1 (1:1)

    

2.8.2014: Na štvrtý pokus sa zrodilo prvé víazstvo. Gólové úvody oboch polčasov a Jurčova poisovacia trefa boli základom prvého víazstva v sezóne, po ktorom sme v tabužke poskočili na 5. miesto. Košice zostávajú bez bodu na dne. Okrem gólov zostali na oboch stranách ďalšie nevyužité šance, najmä v druhom polčase sa bolo na čo pozera. MikulᚠRadványi: „Naša dvanástka hrala výborne, ďakujem divákom, že nás aj v ažkých chvížach podržali.“ Najbližšiu sobotu cestujeme do Senice.

2014.08.02.: Negyedszerre sikerült, a Kassa ellen megszületett első győzelmünk az idényben. Mindkét félidőt góllal kezdtük, a végén pedig Jurčo is betalált - ezzel a tabella 5. helyére ugrottunk. Radványi Miklós: „Köszönöm a szurkolóknak, hogy a nehéz pillanatokban segítettek, a tizenkettes játékosunk ismét nagyon jól játszott.“ Jövő szombaton Szenyicére utazunk.

  

Výkop/Időpont:

02.08.2014 (sobota / szombat), 19.00 h

6. Ujlaky 1:0, 41. Pačinda 1:1, 48. Sabler 2:1, 86. P. Jurčo 3:1

Mestský štadión / Városi stadion, 3011 div./néző

źubomír Samotný - TomᚠVorel, Dušan Petríček - Ján Valášek - Ervín Kiss, Ladislav Gádoši

DAC:

1 Penksa - 19 Turňa, 13 Struhár, 3 Mário Tóth, 28 Szabó C - 8 Ujlaky, 11 V. Horváth, 10 Krišto (88. 14 Kwin), 21 Brašeň - 29 P. Jurčo (90. 9 A. Kováč), 20 Sabler (77. 23 Černák)

Tréner/Edző:

MikulᚠRadványi

Košice:

1 Ružinský - 19 Viazanko, 4 Ostojić, 12 Korijkov, 2 Sekulić - 10 Šinglár C -  37 J. Novák (61. 27 Haskič), 28 Bukata, 6 Skvašík, 9  Pačinda (87. 24 Dordević) - 11 O. Diaby

Tréner/Edző:

Radoslav Látal

8. Struhár - 56. Viazanko, 83. Skvašík, 86. Korijkov

-

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

* Chýbali/Hiányzók: Straka, Antunovič (zranenie/sérülés)

Bilancia 1. liga/

Korábbi mérleg:

* DAC-Košice 31  5-7-19  25:51

* na domácom ihrisku/hazai pályán 16  5-5-6  14:17

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.fcdac.sk ť

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.onlajny.eu ť

VIDEO:

TA3 - reportáž: http://www.ta3.com/clanok/1044631/kosice-prehrali-aj-v-dunajskej-strede.html

    

DAC-Košice: Súvisiace články - foto - tabužky / Kapcsolódó cikkek - fényképek - táblázatok

Pavol Jurčo: “Hazai pályán győznünk kell!”

Második mérkőzésen lépett pályára sárga-kék mezben Pavol Jurčo, aki a nagyszombati mérkőzés hetén érkezett a DAC csapatába.

Rózsahegyen a fiatal Roman Sabler mellett a tapasztalt Jurčo kapott helyet. A két csatáros játék meghozta gyümölcsét, kis szerencsével az első idei győzelmet is megszerezhette volna a DAC csapata. “Nagyon szervezetten játszottunk, az ellenfélt nem engedtük kibontakozni. A hibánk után sajnos veszítettünk két pontot. Hozzá vagyok szokva az egycsatáros játékhoz, de azért jobb, ha ketten vagyunk elől. A védőknek is nehezebb dolguk van két csatárral.”

Két mérkőzésen kapott lehetőséget, mindkét esetben döntetlen született. “Nagyszombat ellen a mérkőzés egy gólról szólt, de a játék alapján megérdemelt a döntetlen. Rózsahegyen pedig veszítettünk két pontot, mert a mérkőzés során a hazaiaknak a gólon kívül csak egy komolyabb helyzetük volt. Az első félidőben több helyzetünk volt, a másodikban pedig bebiztosíthattuk volna a három pont sorsát, sajnos nem sikerült.” értékelte mérkőzéseit Jurčo.

A nyár folyamán Radványi Miklós úgy nyilatkozott, tapasztalt gólvágóval bővülhet a DAC kerete. Ez nem is maradt el, a 28 éves játékos 11 gólt termelt a tavalyi idényben. “Nem sikerült egyezségre jutnom a zsolnaiakkal és voltak ajánlatok külföldről, de Radványi edző meggyőzött, így a DAC-ot választottam. A csapatban ismét együtt játszhatok pár barátommal – Penska, Brašeň, Turňa – és a többiekkel is már ismertük egymást. Tehát ez is befolyásolta a döntésemet.”

Korábban csak hallott róla, Nagyszombat ellen már tapasztalhatta, hogy is szurkolnak Dunaszerdahelyen. “Ez valami fantasztikus. A futballt a nézőkért játsszuk. Ez egy hatalmas pozitívum, bízom benne, hogy a következő mérkőzésen győzelemmel örvendeztetjük meg a szurkolókat.”

Szombaton a pont nélküli kassai gárda érkezik a Csallóközbe, de mint minden mérkőzést, ezt is győzelemmel szeretné zárni a DAC csapata. “Minden mérkőzéshez úgy állunk hozzá, hogy meg akarjuk nyerni. A kassai csapat nehéz ellenfél, de hazai pályán mindenképp győznünk kell.”

(Sportolunk.sk, 2014. július 30.)

 

DAC-Kassa: Első hazai győzelem?

Győzni szeretne a DAC a Kassa elleni szombati mérkőzésen a Fortuna Liga 4. fordulójában.

Nem sikerült még győzni az új idényben a dunaszerdahelyi csapatnak, ez viszont szombaton megváltozhat. Radványi Miklós védencei az utolsó helyezett Kassaiakat fogadják. Senkit ne tévesszen meg a keleti csapat helyezése, fiatal, összeszokott társaság, melyet a cseh Radoslav Látal vezet. Tavaly a középmezőnyben végeztek, de elhódították a szlovák kupát és ennek köszönhetően idén az Európa Liga selejtezőjében indulhattak.

A sorozatos vereségek után a cseh vezetőedző élesen kritizálta játékosait. Szerinte többen a kupa megnyerése után már külföldi csapatoknál látták a folytatást és ez rányomta bélyegét a nyári felkészülésre.

Ezek ellenére győzni szeretnének a DAC játékosai és ezért mindent meg is tesznek. Szabó Ottó felépült sérüléséből, viszont a középpályáról kidőlt Straka Gábor, akit Horváth Béla fog helyettesíteni. Radványi Miklós a Rózsahegyen alkalmazott 4-4-2-es felállással küldi pályára játékosait, Jurčo és Sabler együttesen fogja rohamozni a kassai kaput.

Biztató az a tény, hogy nem a legjobb védelemmel rendelkezik a DAC szombati ellenfele. Három bajnoki mérkőzésen összesen 9 gólt kaptak, további négyet az Európa Ligában a cseh Liberectől.

Fanshop és játék a szurkolók részére

Ismét ereklyékkel teli Fansop várja a szurkolókat a stadionban a Sport utca bejáratánál – adta hírül a klub hivatalos honlapja. Ezúttal is kapható lesz bögre, sál és mez, továbbá a mérkőzéshez tartozó meccsfüzet, mellyel egy dedikált labdát lehet nyerni.

További újdonság lesz a FutballTour utazási iroda sátra, ahol aki helyesen tippeli meg a mérkőzés eredményét, dupla belépőt nyerhet az augusztis 10-i Ferencváros – Chelsea stadionavató mérkőzésre.

Tehát ismét érdemes lesz kilátogatni szombaton a DAC stadionba. Adott egy győzni akaró csapat és további érdekességek a szurkolók számára.

Tippverseny a sportolunk.sk Facebook oldalán

Ezentúl tippversenyre invitáljuk kedves olvasóinkat. A sportolunk.sk Facebook oldalon a DOXXbet fogadóirodának köszönhetően 5 eurós fogadási utalványt nyerhet az, aki eltalálja a DAC-Kassa mérkőzés végeredményét. További információ a sportolunk.sk Facebook oldalán.

DAC – Kassa, szombat 19:00

A DAC várható kezdőcsapata:

Penksa – Turňa, Struhár, Majerník, Szabó – Brašeň, Krišto, Horváth Béla, Ujlaky – Sabler, Jurčo

(Sportolunk.sk, 2014. augusztus 1.)

 

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 3:1 (1:1)

Góly: 6. E. Ujlaky, 48. Sabler, 86. P. Jurčo - 41. Pačinda, ŽK: 8. Struhár - 56. Viazanko, 83. Skvašík, 86. Korijkov, rozhodovali: Samotný - Vorel, Petríček, 3011 divákov

Zostavy:

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Mário Tóth, O. Szabó - Krišto (88. Kwin), Sabler (77. R. Černák) - E. Ujlaky, V. Horváth, Brašeň - P. Jurčo (90. A. Kováč)

Košice: Ružinský - Ostojič, Korijkov, Sekulič - Viazanko, Bukata, Šinglár, Skvašík, J. Novák (61. Haskič) - O. Diaby, Pačinda

V 5. minúte otvorili skóre domáci hráči. Szabó centroval z žavej strany, Jurčo loptu tečoval a následne Ujlaky poslal loptu do siete. Druhý gól mohol prida domáci Sabler už o štyri minúty neskôr, no po prihrávke od Horvátha z žavej strany nastrelil len brankára Ružinského. V 15. minúte sa natlačili Košičania do pokutového územia, strelu Pačindu však Penksa s prehžadom chytil. Po polhodine hry zahrozili hostia opä, ani ďalší pokus Pačindu si však nenašiel cestu do Penksovej brány. Po viacerých snahách sa Košičanom podarilo vyrovna v 41. minúte, keď sa presadil aktívny Pačinda.

Domácim však následne vyšiel vstup do druhého dejstva, lopta sa dostala v pokutovom území na kopačku Sablera, ktorého prízemná strela poslala DAC do vedenia. Rovnakou kartou mohol odpoveda v 65. minúte Haskič, jeho strela však letela len tesne nad brvno Penksovej brány. V ďalšom priebehu videli diváci niekožko zaujímavých príležitostí na oboch stranách. Na tej domácej zaváhal Jurčo, v drese hostí bol Diaby prikrátky na center Pačindu. Definitívnu podobu dal výsledku v 86. minúte Jurčo, keď doklepol odrazenú loptu za chrbát Ružinského - 3:1.

Hlasy trénerov:

MikulᚠRadványi, tréner D. Stredy: "Vstúpili sme do zápasu aktívne, dali sme v úvode aj gól. Potom sa ukázala kvalita Košíc, ktoré mali loptu častejšie na kopačkách. Vyšiel nám však úvod do druhého polčasu, pridali sme druhý gól, vypracovali si viac šancí. Som rád, že sme zápas zvládli."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Nezachytili sme úvod zápasu, keď sme inkasovali rýchly gól. Začiatok druhého polčasu bol pre nás dôležitý, ale ani ten sme nezvládli. Mali sme v ďalšom priebehu ešte šancu na vyrovnanie, ale túto možnos sme nevyužili. Gratulujem domácim k víazstvu."

(TASR, 2.8.2014)

 

Megérdemelt hazai győzelem!

A szombati DAC – Kassa mérkőzés előtt fogadkoztak a játékosok, Radványi Milós védencei három nyeretlen összecsapás után szerették volna begyűjteni a három pontot. A vendég kassai csapat a párharc előtt a tabella utolsó fokát töltötte be szerzett pont nélkül, de ez nem tükrözi Radoslav Látal együttesének játékerejét.

Jobb kezdést kívánni sem lehetett volna, Ujlaky már az 5. percben megszerezte a DAC számára a vezető találatot. Az első félidőben jobbára a hazaiak vezettek támadásokat, de az előnyt nem sikerült növelni. Szünerte 1:1-es döntetlennel vonultak a csapatok, a vendégek részéről Pačinda egyenlített.

A második félidő is álomszerűen indult, a 48. percben a 19 éves Roman Sabler megszerezte idei második, csapatának pedig a vezető találatot – 2:1. Ez után sem állt le a dunaszerdahelyi csapat, több gólszerzési lehetőséget is kiharcoltak. A 87. percben Jurčo beállította a 3:1-es végeredményt.

Úgy tűnik, megoldódott a csatárprobléma a csallóközi együttesnél.  A mérkőzésen remekül működött a Sabler – Jurčo duó, főleg a 29 éves Jurčo futballozott aktívan és agresszívan, látni lehetett rajta, már nagyon szeretné megszerezni idei első találatát. Sabler cseréjeként a fiatal Černák került pályára, aki 17 éves létére úgy mozgott, mint egy érett játékos. Mindkét dunaszerdahelyi fiatal nagy jövő előtt áll.

Ismét kitett magáért a DAC közönsége, a nagy hőségben is kitartóan buzdították kedvenceiket. Több tetszetős akció és passzjáték is hatalmas tapssal végződött. A szokásoktól eltérően ezúttal többnyire fehér pólós szurkoló volt jelen a B-középben, ezzel fejezték támogatásukat a ferencvárosi szurkolók felé. A zöld-fehérek vezetősége ugyanis biometrikus adatokat kér szurkolóitól az új arénába való belépéshez, a DAC szurkolók pedig így támogatják a legnépszerűbb magyar klub szimpatizánsait.

A mérkőzést megérdemelten nyerte a hazai csapat, Radványi Miklós maximálisan elégedett volt játékosaival. A játékosok ezúttal nem csak eredményes, hanem szemet gyönyörködtető játékot produkáltak.

DAC – Kassa 3:1 (1:1)

DAC: Penksa – Turňa, Tóth, Struhár, Szabó – Ujlaky, Horváth, Krišto (88. Kwin), Brašeń – Sabler (77. Černák), Jurčo (90. Kováč)

Kassa: Ružinský – Korjikov, Sekulič, Ostojič, Skvašík (87. Dordevič) – Viazanko – Pačinda, Šinglár, Bukata – Diaby, Novák (61. Haskič)

Gólok: 5. Ujlaky, 48. Sabler, 87. Jurčo illetve 41. Pačinda

Sárga lapok: 8. Struhár illetve 56. Viazanko, 86. Korjikov

A Fortuna Liga 5. fordulójában augusztus 9-én szombaton Szenyicére látogat a DAC legénysége.

(Sportolunk.sk, 2014. augusztus 2.)

 

Peter Struhár: DAC sa za dva roky výrazne zlepšil

Až vo štvrtom kole Fortuna ligy získali Dunajskostredčania prvé víazstvo. Žreb im vsunul do cesty MFK Košice, ktorý je momentálne totálne zdecimovaný. Možno práve to bolo šastím zverencov trénera Mikuláša Radványiho. Po víazstve 3:1 mohli v novej sezóne premiérovo oslavova.

Hráčov DAC vežmi mrzelo remízové zaváhanie v Ružomberku v zápase, ktorý podža vlastných slov mohli vyhra. Aj preto boli na východniarov motivovaní dvojnásobne. „Celý týždeň sme dobre pracovali a verili sme si. Už pred týždňom sme mohli získa tri body, žiaž, dostali sme gól niekožko minút pred koncom. Teraz sme víazstvo už naozaj potrebovali,“ priznal zvyšujúci sa tlak obranca Dunajskostredčanov Peter Struhár, ktorý pred zápasom vedel, že jeho mužstvo je v úlohe favorita. „Nastupovali sme s jasným ciežom uspie. Áno, boli sme favoritom, pretože Košice prežívajú vežmi nepriaznivé obdobie. Myslím si však, že majú v kádri dobrých hráčov a je len otázkou času, kedy pôjdu naspä hore.“

Košičania majú problémov ako maku, jedným z najväčších je zlá defenzíva pri štandardkách súperov. Pomaly už ani niet zápasu, v ktorom by neinkasovali gól z takejto situácie. „Práve na to sme sa pripravovali. Predtým ich bránili priestorovo, teraz prešli na osobnú obranu niektorých hráčov. Boli sme pripravení na všetky varianty a práve v priestorovom bránení sme videli možné slabiny. Napokon sa nám po štandardke podarilo skórova,“ vravel Peter Struhár. No a hoci víazstvo 3:1 sa zdá by pohodové, súboje na ihrisku rozhodne neboli prechádzkou ružovou záhradou. „Nebezpečný bol najmä Oumar Diaby, ktorý je rýchly a silný, je ažké bráni ho. Skvelú strelu má zasa Ján Novák, takže aj na neho sme boli pripravení.“

V Dunajskej Strede pred pár mesiacmi sžubovali futbalovú revolúciu, hovorilo sa o postupnom budovaní vežkoklubu a o zvučných posilách. Hoci pár mien do kádra pribudlo, vrátane Petra Struhára, fanúšikovia možno očakávali viac. „Tiež som o tom počul, že by tu mali by viacerí omnoho lepší hráči. Vedenie klubu však ide postupnými krokmi, zapracúva do tímu aj mladších futbalistov. Som presvedčený, že kvalitatívne máme určite aspoň na pohodový stred tabužky,“ tvrdí 30-ročný obranca, ktorý sa do DAC vrátil po dvoch rokoch. „V kabíne a na tréningoch je všetko v poriadku, ale to bolo aj predtým. Neporovnatežná je však organizácia a všetko okolo klubu. Je vidie, že vedenie klubu chce pracova a posúva klub vpred, správa sa seriózne a aj realizačný tím je značne posilnený. Z tohto pohžadu je DAC omnoho lepší a silnejší klub, než pred dvoma rokmi.“

(Peter Zagiba, www.fortunaliga.sk, 4.8.2014)

 

TOP OČAKÁVANIA

1. VYHRAJÚ UŽ KONEČNE KOŠICE?

Košičania zatiaž prehrali všetko, čo sa dalo. V Superpohári so Slovanom, v lige s Banskou Bystricou, Žilinou i Zlatými Moravcami, v pohárovej Európe dvakrát s Libercom. Séria šiestich prehier vyzerá naozaj hrozivo. Do Dunajskej Stredy sa však už nechodí po víazstvá – v tejto sezóne tam Trnava dosiahla iba na remízu. A počas poslednej jari na Žitnom ostrove nezískal tri body ani jeden súper...

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – MFK KOŠICE

VZÁJOMNÉ ZÁPASY 2013/14: 1:4 (v), 0:0 (d), 1:2 (v) rozhodujú Samotný (Vorel, Petríček) dnes o 19.00 h

POHźAD ŠPORTU

Dunajská Streda nenaskočila výsledkovo na dobrú vlnu, na ktorej sa viezla v závere minulej sezóny. Mužstvo nehrá zle, veža gólov nedostáva, no čo ho oberá o body je, že vežmi málo dáva. V DAC veria, že s podporou verných divákov nastane pozitívny zlom. Číselne sú na tom Košice ešte horšie, ich šeszápasová reaz z prehier vyvoláva negatívne myšlienky. Základné motto, z ktorého sa víaz domáceho pohára hodlá odrazi je, že horšie už by nemôže... Samotní hráči avizovali, že niečo sa musí zmeni. Či a čo, ukáže dnešok.

OTÁZKA NA TELO MIKULÁŠ RADVÁNYI

Máte tromf, ktorý by ste mohli vytiahnu a s jeho pomocou pretrhnú trojzápasovú sériu bez víazstva?

„Myslím si, že mám. Rozmýšžam nad konkrétnym hráčom, aj taktickým plánom, samozrejme, že to nepoviem. Nemyslíme si, že Košice napriek zlej sérii sú slabé mužstvo.“

TREST: nikto

ZRANENIE: Antunovič, Straka.

OTÁZKA NA TELO RADOSLAV LÁTAL

Podarilo sa vám sňa z hráčov psychickú deku, ktorá na nich padla po šiestich prehrách v rade?

„V utorok sme vybehli do lesa, v inom prostredí naskočia iné myšlienky, chlapci si spravili team building bez trénerov a spoločne sme hovorili o tom, ako sa tej deky zbavi.“

TREST: nikto

(Šport, 2.8.2014)

 

4.KOLO NAJVYŠŠEJ SڍAŽE

- Prvý triumf v novej sezóne dosiahla Dunajská Streda, naopak, Košice ani v štvrtom ligovom dueli nebodovali.

DUNAJSKÁ STREDA - KOŠICE 3:1 (1:1)

Ďalejť

 

VÝROK KOLA

„Naše číslo 12 hralo zasa výborne. Podržalo nás aj v kritických okamihoch, je to fantázia!“

Tréner Dunajskej Stredy MikulᚠRadványi o fanúšikoch DAC, ktorí sú podža neho dvanástym hráčom mužstva.

(Šport, 4.8.2014)

 

Szabó Ottó felépült, de Straka és Antunovics sérülés miatt nem játszhat a kassaiak ellen

Győzelmi kényszerben a DAC

Ma este (19.00) a DAC a pont nélküli sereghajtó kassai MFK-t fogadja a labdarúgó Fortuna Liga 4. fordulójában. Az eddig nyeretlen dunaszerdahelyiek meg akarják szerezni első győzelmüket.

ÚJ SZÓ-ELŐZETES Peter Majerník egy mérkőzésre szóló eltiltása lejárt, és Szabó Ottó is rendbe jött, így ma mindkét rutinos DAC-védő pályára léphet. Viszont a keddi edzésen megsérült Straka Gábor, így ki kell hagynia a kassaiak elleni mérkőzést, csakúgy, mint Goran Antunovicsnak, akinek szintén egészségi problémai vannak. „Kiveséztük a rózsahegyi meccset, amelyet meg kellett volna nyernünk. De megyünk tovább. Szerintem, most jóval nehezebb összecsapás vár ránk, mint a múlt héten. Igaz, hogy a kassaiak eddig egy pontot sem szereztek, ám nagyon jó csapatuk van. Ne értsék félre, ezt egyáltalán nem előre alibit keresve mondom – hangsúlyozta lapunknak Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. – Öt éve építik a gárdát, amely most rendkívül rosszul rajtolt. Van ilyen. Három vereség után javítani akarnak. Mi sem úgy kezdtük a bajnokságot, ahogy szerettük volna, győznünk kell, hogy elrugaszkodjunk az alsóháztól.”

Radványi elárulta, hogy csakúgy, mint rózsahegyi bajnokin ismét a 4–4-2-es taktikai felállást fogja alkalmazni. „Ezzel a húzással meglephetjük a kassaiakat, akik három védővel játszanak, bízom benne, hogy Sabler és Jurčo sok zavart okoz majd a keleti hátvédeknek. Gyors támadásainkat a széleken akarjuk vezetni, meggyőződésem hogy sikerül feltörnünk az MFK védelmét. Nem akarok még egy olyan hazai meccset, mint a nagyszombatiak elleni volt, amikor csak szögletrúgásból veszélyeztettünk – szögezte le a dunaszerdahelyiek 45 esztendős mestere. – Még egyszer hangsúlyozom, senki se számítson sima meccsre, a kassaiak jóval nagyobb játékerőt képviselnek, mint a tabella mutatja. Számítunk lelkes szurkolóink hathatós támogatására, meggyőződésem, hogy támogatásukkal begyűjtjük a három pontot.”

A DAC várható összeállítása: Penksa–Turňa, Majerník, Struhár, Szabó Ottó–Ujlaky, Horváth Béla, Kristo, Brašeň–Sabler, Jurčo.

Nagyon gyengén kezdték az idényt a kassaiak, a három bajnokin (B. Bystrica 1:2, Žilina 1:4, Zlaté Moravce 1:3) kívül a két Európa Liga-selejtezőjüket is elvesztették a Libereccel szemben (0:1, 0:3). A cseh Radoslav Látal edző reméli, hogy védencei nem távoznak üres kézzel Dunaszerdahelyről. A DAC-stadionban eddig tizenhat alkalommal vendégeskedtek a kassaiak, ötször hazai siker született, öt mérkőzés döntetlennel zárult, hat ízben a keletiek nyertek. A gólarány a csallóköziek szempontjából: 14:17.

Legutóbb március elsején gól nélküli döntetlennel zárult a kassaiak dunaszerdahelyi vendégjátéka.

(sz. z., Új Szó, 2014. augusztus 2.)

 

Megvan az első DAC-győzelem, 3:1 a kassaiak ellen

Megszerezte első győzelmét az aktuális szezonban a DAC, miután 3:1-re legyőzte a kassaiakat a labdarúgó Fortuna Liga 4. fordulójában.

A kassaiak eddig mind a hat tétmeccsüket elvesztették a szezonban, a DAC pedig még nem nyert bajnokit ebben az idényben, így mindkét együttesen nagy volt a nyomás.

A DAC kezdte jobban a találkozót, a 6. percben Szabó Ottó előreívelése után Ujlaky lőtt közelről a hálóba -1:0. Három perccel kesőbb Sabler került ziccerbe, de a kassai kapus védett. A félidő közepétől kezdtek egyre felbátorodni a vendégek, főleg Pačinda volt elemében, de Penksa a hazai kapuban magabiztosan látta el a feladatát. Egészen a 41. percig, amikor üres volt a hazai védelem jobb oldala, Pačinda kapott jó indítást, lövése után pedig a labda Penksa lába között utat talált a hálóba - 1:1.

A második játékrészt is jól kezdték a sárga-kékek, a 48. percben egy levágódó labda Sablerhez pattant, aki nem hibázott - 2:1. (A szituáció eléggé lesgyanús volt.) A 70. percben óriási hazai ziccer maradt ki: Jurčo szemtől szemben a kapussal kapásból mellé bombázott. A másik oldalon is kimaradt az egyenlítési lehetőség. A sárga-kékek előnyét a frissen beállt Černák növelhette volna, de szép cselek után a kapust találta el.

Az utolsó tíz percben hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattogott a labda, ám a 87. percben egy szabadrúgás után a DAC bebiztosította győzelmét: közvetlen közelről Jurčo kotorta be a labdát a hálóba - 3:1.

(www.ujszo.com, 2014. augusztus 2.)

 

Penksa potyagólt kapott, de csapattársai három gólt rúgtak, így nem szomorkodott miatta

Megvan a DAC első győzelme

Megszerezte első győzelmét a Fortuna Liga aktuális szezonjában a DAC labdarúgócsapata, a sárgakékek 3:1-re nyertek a sereghajtó kassaiak ellen. A hazai gólokat Ujlaky, Sabler és Jurčo lőtte, de a tizenkettes is nagyon jól játszott.

ÚJ SZÓ-TUDÓSÍTÁS A szokottnál kevesebb, háromezer néző volt kíváncsi a dunaszerdahelyiek második hazai meccsére az új idényben. A B közép egy része fehér pólót viselt, hogy ezzel fejezze ki tiltakozását a Ferencváros új stadionjában tervezett vénaszkenner bevezetése ellen. A meccs folyamán előkerült egy „Kubatov, nem kell a szkenner! Kitartás, fradisták!” feliratú transzparens is. A lelátón két „Free Palestine” felirat is volt, egy nagyobb transzparensen pedig a következő szöveg állt: „Nem kell a cenzúra!” (Értesüléseink szerint a DAC első hazai bajnokija előtt a klubvezetés a meccset megelőzően berendelte a szurkolók által kiakasztani tervezett zászlókat, transzparenseket, hogy jóváhagyja, melyek kerülhetnek ki, és melyek nem.)

Tíz perc, két ziccer, egy gól

Mindkét csapaton nagy volt a nyomás, hiszen a kassaiak pont nélkül álltak az utolsó helyen (eddig mind a hat tétmeccsüket elvesztették a szezonban), a DAC pedig három bajnoki forduló alatt két pontot gyűjtött.

A sárga-kékek remekül kezdték a meccset, a 6. percben Szabó Ottó felívelése után Jurčo csúsztatta tovább a labdát, a hosszú saroknál álló Ujlaky pedig a hálóba vágta – 1:0. Három perccel később Sabler került ziccerbe, de a kassai kapus védett. „Ha tíz perc után 2:0-ra vezettünk volna, valószínűleg eldőlt volna a meccs” – jegyezte meg már a lefújás után a dunaszerdahelyieket irányító Radványi Miklós.

Így azonban erőre kaptak a kassaiak, főleg Pačinda volt elemében, aki pontrúgásból és akcióból is veszélyeztetett. Az egyik veszélyes szabadrúgást Penksa védte, a kassai támadó a ziccerétakapumellé rúgta, a 41. percben azonban már remekül használta ki, hogy lyuk támadt a DAC-védelem jobb oldalán, és kis szerencsével Penksa lába közöttahálóbalőtt–1:1.

„Ébresztő, ébresztő” – zengte a hazai szurkolótábor.

Sabler és Jurčo találata

A sárga-kékek megfogadták szurkolóik tanácsát, és a második félidő elején rögtön gólt szereztek: egy levágódó labda Sablerhez pattant, aki nem hibázott – 2:1. A 18 éves csatár néhány fekvőtámasszal ünnepelte második találatát a DAC színeiben.

A hazaiak igyekeztek bebiztosítani előnyüket, a közönség is egyre jobban belejött. A 70. percben óriási hazai helyzet maradt ki: Jurčo kapásból a kapu mellé bombázott. Az ellentámadásból egyenlíthettek volna a kassaiak, ám Šinglár nem találta el a kaput. A sárgakékeknél a csereként beállt Černák gyakorlatilag első labdaérintéséből helyzetet alakított ki, de Ružinský ezúttal is védett, a szöglet után pedig hiába pattogott a labda a kassai kapu előtt, végül a kapus kaparintotta meg.

Három perccel a lefújás előtt azonban a DAC eldöntötte a mérkőzést, egy pontrúgást követően Jurčo közvetlen közelről a hálóba kotorta a labdát – 3:1.

Csalódott Látal

A kassaiak vezetőedzője, Radoslav Látal csalódottan és kissé mérgesen értékelte a mérkőzést. „Egyéni hibák után kaptuk a gólokat. Ha nem lennének ezek a megingások, akkor sokkal jobb eredményeink lehetnének, hiszen ezúttal is szépen adogattunk, a meccs egyes szakaszaiban mezőnyfölényben játszottunk – mondta Látal, aki nem akarta elárulni, miről beszélgetett a kassai klubtulajdonossal hétközben. – Négyszemközt tárgyaltunk, hogy miről, azt most nem fogom elmondani.” Nem nehéz azonban kitalálni, hogy ha a kassaiak nem támadnak fel, akkor Látal napjai meg vannak számlálva a kelet-szlovákiai együttesnél.

„Jó volt a tizenkettes”

Radványi Miklós elégedetten fogadhatta a gratulációkat a mérkőzés után. Bár a DAC játéka még nem volt tökéletes, a nagyon fontos három pontot sikerült begyűjteni. „Aktívan kezdtünk, tíz perc után 2:0-ra vezethettünk volna. Aztán megmutatkozott az ellenfelünk ereje is, és Penksa hibája után egyenlítettek. A félidőben arra biztattam a játékosokat, hogy legyenek aktívak, gyorsan jött is a második gólunk. Több helyzetünk volt, és végül 3:1-re nyertünk. Nagyon örülök, hogy Sabler és Jurčo is betalált, maximálisan elégedett vagyok – nyilatkozta Radványi, aki a közönséget is dicsérte. – Jól játszott a tizenkettes, nem? Fantázia, hogy milyen hangulat van ebben a stadionban. Akkor is mellettünk álltak, amikor nem ment olyan jól a játék, megérdemelték ezt a győzelmet.” A szurkolótábort dicsérte a kapus Penksa is. „Hogy mit szólok a hangulathoz? Mit szólhatnék? Lenyűgöző!” A közönségkedvenc hálóőr tisztában van vele, hogy hibázott a kassaiak góljánál: „Előfordul az ilyesmi nálam nagyobb kapusokkal is. Annak örülök, hogy ez a hiba egy ilyen meccsen jött, amikor a csapattársaim több gólt rúgtak. Inkább kapjak egy potyagólt, és nyerjünk, minthogy védjem ki az ellenfél szemét, de csak döntetlen legyen az eredmény. Az pedig külön öröm számomra, hogy gyerekkori jó barátom, Jurčo is betalált.”

(bt, Új Szó, 2014. augusztus 4.)

 

Somogy Tibor fotói a www.ujszo.com-onť

 

 

 

 

FOTO: Lelkes Ernõ

 

FOTOALBUM 1 ťťť

 

 

 

 

FOTO: Vojtik Szimona

 

FOTOALBUM 2 ťťť

   

4. KOLO - 4. FORDULÓ:

01.08.2014

18.30h:

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 35. Soumah, 88. Kolčák - 56. Gerát

ŽK: R. Bartoš, Turčák, Almaský, M. Nagy (všetci MFK), rozhodoval: Chmura, 2322 divákov

02.08.2014

17.00h:

ŽP Šport Podbrezová - FK Dukla Banská Bystrica 3:0 (2:0)

Góly: 6. Kupčík, 7. Harvilko, 82. Nworah. Rozhodca Krážovič, ŽK: Kochan - De Vito, Vajda, 2919 divákov

02.08.2014

19.00h:

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Košice 3:1 (1:1)

Góly: 6. E. Ujlaky, 48. Sabler, 86. P. Jurčo - 41. Pačinda, ŽK: 8. Struhár - 56. Viazanko, 83. Skvašík, 86. Korijkov, rozhodovali: Samotný - Vorel, Petríček, 3011 divákov

02.08.2014

19.30h:

FC ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 0:0

ŽK: 52. Miloš Nikolič, 53. P. Sabo (obaja Zlaté Moravce), rozhodovali: R. Weiss - Sluk, Bobko, 1248 divákov

03.08.2014

17.30h:

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0)

Góly: 69. Holúbek, 90.+ Moses Simon, ŽK: 34. Rodríguez da Silva, 86. Čögley - 3. Vlasko, 62. Siva, 63. Mikovič, rozhodovali: Smolák - Lieskovský, Bednár, 4230 divákov

03.08.2014

19.30h:

MŠK Žilina - Spartak Myjava 2:1 (1:1)

Góly: 5. Čmelík, 85. Mihalík - 36. Daniel. Rozhodoval: Leško, ŽK: Čmelík - Švec, Sládek, 1872 divákov