2014/2015 CORGOŇ LIGA 7.KOLO/7.FORDULÓ

 

   FK Dukla Banská Bystrica - FC DAC 1904   

 

0:0

   

23.8.2014: Po šiestich rokoch sme v Banskej Bystrici zabodovali. Prvý polčas bol náš, vo finálnej fáze však chýbala presnos a dôraz. Najbližšie ku gólu sme boli pri Turňovej šanci v úvode druhého polčasu, keď už paradoxne preberali iniciatívu domáci. V závere sme k bodovému zisku potrebovali aj Penksove zákroky, zrodila sa teda spravodlivá remíza. Dukla zostáva remízovým krážom súaže, v siedmych kolách prehrala aj vyhrala len po jednom zápase, päkrát brala po bode. Najbližšie stretnutie hráme už v piatok, keď v televíznej predohrávke privítame Žilinu.

2014.08.23.: Hat év után szereztünk pontot Besztercebányán. Az első félidei fölényből nem tudtunk profitálni, a hazai kapu előtt hiányzott az átütő erő. Legnagyobb helyzetünket Turňa puskázta el a második játékrész elején, amikor már a katonák kezdtek kibontakozni. A végén kellett Penksa bravúrja is a döntetlenhez, így igazságosnak mondható az eredmény. A Dukla maradt a bajnokság döntetlenkirálya, hét meccsen csak egy-egy győzelmet és vereséget könyvelt el, míg ötször ikszelt. A következő bajnokit már pénteken játszuk, tévés meccsen a Zsolna látogat stadionunkba.

  

Výkop/Időpont:

23.08.2014 (sobota / szombat), 19.00 h

-

Banská Bystrica/Besztercebánya, 1620 div./néző

Miroslav Jaška - Gabriel Ádám, Henrich Mikulaj - Pavol Šuniar - Jozef Chocholouš, źubomír Suchý

DAC:

1 Penksa - 19 Turňa, 3 Tóth, 13 Struhár, 28 Szabó C - 8 Ujlaky (90. 15 Antunovič), 10 Krišto (77. 11 Horváth), 7 Straka, 21 Brašeň - 29 Jurčo, 20 Sabler (55. 23 Černák)

Tréner/Edző:

MikulᚠRadványi

Dukla:

13 Boroš C - 27 Vajda, 14 De Vito, 2 Banovič - 22 Lipták - 30 źupták, 5 Wojnar (67. 9 Šovčík), 6 Peňaška (46. 23 Faško), 34 Savić - 15 Střihavka, 8 Dolný (88. 10 Šumský)

Tréner/Edző:

Norbert Hrnčár

64. Dolný, 65. Banovič, 70. Savič - 65. Struhár, 79. Černák

-

Poznámky/

Jegyzőkönyv:

-

Bilancia 1. liga/

Korábbi mérleg:

* Banská Bystrica-DAC  43  17-10-16  57:57

* na ihrisku Dukly/a Besztercebánya otthonában 20  13-5-2  36:13

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.fcdac.sk ť

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.onlajny.eu ť

VIDEO:

TA3 - reportáž: http://www.ta3.com/clanok/1045724/banska-bystrica-s-dunajskou-stredou-bez-golov.html

ŠTATISTIKA ZÁPASU

Strely: na bránu 3:1, mimo 7:7

Rohové kopy: 6:3

Ofsajdy: 3:4

    

Banská Bystrica-DAC: Súvisiace články - tabužky / Kapcsolódó cikkek - táblázatok

Dukla B. Bystrica - DAC D. Streda 0:0

Rozhodca Jaška, ŽK: Dolný, Banovič, Savič - Struhár, Černák, 1620 divákov

Zostavy:

Dukla B. Bystrica: Boroš - Vajda, De Vito, Banovič - Lipták - źupták, Wojnar (67. Šovčík), Peňaška (46. Faško), Savič - Střihavka, Dolný (88. Šumský)

DAC D. Streda: Penksa - Turňa, Tóth, Struhár, Szabo - Ujlaky 90+. Antonovič), Krišto (77. Horváth), Straka, Brašeň - Sabler (55. Černák), Jurčo

Remízový kráž Dukla po prvom polčase potvrdila poves jednobodového mužstva. Za bezgólovým stavom sa ukrývala slabšia útočná aktivita, obe mužstvá sa spoliehali na defenzívu a z nej vychádzali do rýchlych, často nepresných a nedôrazných útokov, ktorým chýbalo to základné, myšlienka. Aj preto domácich mohla mrzie štandardka po rohu v 27. min, keď volej Střihavku tesne minul bránku. Z tých pár striel, ktoré mierili na bránku, ani jedna neskončila medzi žrďami, takto pochodili v 23. min hosujúci Straka, na druhej strane o dve minúty neskôr źupták, mimo mieril aj hosujúci Jurčo v 33. min. Útočný hrot domácich Střihavka vykúzlil aj hlavičku v 12. min vysoko ponad,  prvý rohový kop kopala Dukla v 20. min, hostia v 30-tej a aj tieto čísla nasvedčovali, že na Štiavničkách sa hral futbal z priečinka podpriemerných.

Po zmene strán skončila hneď Střihavkova slabá hlavička medzi žrďami a bola to vôbec prvá trefa bránky v zápase. Aj źupták onedlho zamieril presnejšie a akoby tým naznačil, že domáci sa pustia s väčšou vervou do súpera. Ich snaha však vychádzala nazmar hlavne preto, že keď sa žiadala prihrávka do nohy, tak skončila všade, len nie tam, kam sa pýtala. V 67. min zakončil brejkový útok Dolný opä strelou vedža, no naznačil recept na prekonanie obranného valu hostí. Šovčíkov prienik bol v 80. min najnádejnejší, opä však bránku netrafil. Dukla sa tak nasmerovala na už tretiu bezgólovú remízu za sebou na domácej tráve a nulu na konte víazstiev na Štiavničkách nevymazala ani s tabužkovým susedom, keď v posledných sekundách mal na hlave rozhodnutie Střihavka, no brankár Penksa reflexívne vyrazil na roh.

Hlasy trénerov:

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Chceli sme vyhra, tempo hry sme stupňovali, aj gólové možnosti sme si vytvorili ku koncu. V koncovke sa trápime, gól nie a nie streli. Za nami je veža remíz, v lete nám odišlo veža gólov po rozlúčkach hráčov. Sú strelci, ktorí vedia da gól z hocičoho, my takého len hžadáme, napríklad Šovčík mal na nohe tutovku, nedal a nám iné nezostáva, len sa ďalej snaži."

MikulᚠRadványi, tréner DAC: "My sme začali aktívne smerom dopredu, no bez optimálnej finálnej fázy a bez šancí. Bol som spokojný, po zmene strán nám nevyšiel jeden protiútok, domáci sa vzchopili, mali aj šancu. Bol to zápas o jednom góle, nepadol, my sme však s remízou spokojní."

(TASR, 23.8.2014)

 

Dukla hžadá strelca, Szabo vďačný za bod zvonku

Zápas Banskej Bystrice s Dunajskou Stredou neponúkol žiadne ofenzívne divadlo a mužstvá si body po zásluhe podelili. Pre domáci tím je to z posledných šiestich duelov už piata remíza.

Najprv 2:2, raz 1:1 a trikrát bez gólov – Banská Bystrica má po týchto remízach spoločne s Myjavou štatisticky najhorší útok vo Fortuna lige – len pä gólov v siedmych zápasoch. „Trápime sa, nie a nie streli gól. V lete sa s nami rozlúčilo veža gólových hráčov. Existujú strelci, ktorí vedia da gól z hocičoho, no my takého len hžadáme. V druhom polčase mal na nohe tutovku napríklad Šovčík, no nedal. Nezostáva nám nič iné, len sa ďalej snaži,“ povedal po stretnutí tréner Dukly Norbert Hrnčár.

Popol na hlavu si sypal aj najlepší strelec domácich – dvojgólový útočník David Střihavka. „Po dobrých centrovaných loptách do vápna by som mal strieža góly. ažko sa dostávame do šancí, za každou je množstvo roboty. Škoda, mohli sme aspoň jednu dotiahnu do konca a so šastím aspoň o gól zvíazi. Sám som mal niekožko príležitostí. Musíme naďalej pracova a pokúsi sa prepnú na víaznú vlnu,“ nechal sa poču 31-ročný legionár.

DAC-u sa na ihriskách súperov nedarí, v prebiehajúcej sezóne už prehral v Trenčíne i Senici, z Ružomberku si rovnako odviezol bod za remízu. „Pre nás je bod zvonka dobrý úlovok, nie často sa nám ho podarí získa. Kým v prvom polčase sme hrali dobre, držali loptu a vypracovali sme si aj pár príležitostí, po zmene strán sme zbytočne strácali lopty a musíme sa poďakova nášmu brankárovi, že súper nestrelil gól,“ zhodnotil duel kapitán hostí Otto Szabó.

(Michal Šášky, www.fortunaliga.sk, 24.08.2014)

   

Legutóbb 2008 novemberében szerzett pontot Besztercebányán a DAC

Radványi Miklós: „Van keresnivalónk”

Ma (19.00) a hetedik helyen álló DAC a besztercebányai Dukla otthonában lép pályára a labdarúgó Fortuna Liga hetedik fordulójában. A katonacsapat eddig odahaza mindháromszor remizett, a Radványi-legénység idegenben egy ízben döntetlenezett, kétszer pedig kikapott.

„Mi minden meccset meg akarunk nyerni, tehát Besztercebányára is három pontért megyünk, aztán majd elválik, hogy produkciónk mire lesz elég. Szerencsére mindenki egészséges, s mivel eltiltottunk sincs, így a legerősebb csapatot küldhetem pályára – mondta lapunknak Radványi Miklós, a DAC 45 éves mestere. – Videón láttam a Dukla aranyosmaróti mérkőzését, ez alapján is mondhatom, hogy van keresnivalónk Besztercebányán. A közép-szlovákiaiak 3–5–2-es taktikai felállást alkalmaznak, fiatal játékosok alkotják a háromtagú védelmet, amely még nem állt össze. Kulcsszerepük lehet a gyors szélsőinknek, elfutásaikkal sok zavart okozhatnak a hazaiaknak. Viszont Boroš személyében jó kapussal rendelkeznek, és veszélyesek a pontrúgásaik, ezekre nagyon oda kell figyelni a futballistáinknak. Hátvédjeinkre sem vár könnyű feladat, mert a jó képességű Střihavka–Peňaška csatárduót kell semlegesíteniük.”

A DAC a Dukla otthonában is a bevált 4–4–2-es formációt fogja alkalmazni. „Nincs okom a változtatásra” – szögezte le Radványi Miklós, aki várhatóan a Penksa–Turňa, Struhár, Tóth, Szabó Ottó–Ujlaky, Straka, Kristo, Brašeň–Sabler, Jurčo kezdőcsapatot küldi pályára.

A sárga-kékek eddig idegenben egy pontot szereztek, Rózsahegyen remiztek (1:1), de Trencsénben és Senicán 2:1-re kikaptak.

Hat forduló után a kilencedik helyen állnak a besztercebányaiak, akik vendéglátóként háromszor döntetleneztek: Senica 2:2, Myjava 0:0, Žilina 0:0. Egyetlen győzelmüket még az első körben Kassán aratták (2:1), azóta viszont nyeretlenek.

„Legfőbb ideje lenne odahaza nyernünk. Ám ez egyáltalán nem lesz könnyű, mert a dunaszerdahelyiek jelentős játékerőt képviselnek. Védenceim fogadkoznak, bízom benne, hogy begyűjtjük a három pontot” – jelentette ki Norbert Hrnčár, a besztercebányaiak vezetőedzője.

Eléggé silány a DAC besztercebányai mérlege, ahol legutóbb 2008 novemberében szerzett pontot (0:0), azóta rendre hazai siker született (2:0, 2:0, 2:0, 1:0, 5:1). Talán most megtörik a jég…

(sz. z., Új Szó, 2014. augusztus 23.)

 

Hatvan percig fölényben futballoztak a dunaszerdahelyiek, Turňa lábában volt a három pont

DAC-remi Besztercebányán

Brašen (balról) és Sabler (jobbról) egy beadás után igyekszik zavart kelteni a Dukla-védelemben (Vojtík Szimona felvétele)

Gól nélküli döntetlennel zárult a DAC besztercebányai vendégjátéka a labdarúgó Fortuna Liga hetedik fordulójában. A sárga-kékek hat év után szereztek pontot a Dukla otthonában. Egy órán át fölényben futballoztak a dunaszerdahelyiek, ám a kapu előtt hiányzott az átütő erő.

A vendégek kezdték jobban a nem túl színvonalas találkozót, amelyen kevés gólhelyzet adódott.

A DAC birtokolta többet a labdát, és vezetett néhány formás támadást a jobb oldalon, ám az akciók befejezésébe rendre hiba csúszott. Kevés dolguk volt a kapusoknak, mert a lövések nagy része célt tévesztett.

A szünet után megélénkült a játék, és egy gyors DAC-támadás végén Turňa előtt óriási lehetőség adódott, ám a korábban sokáig Besztercebányán futballozó jobbhátvéd 14 méterről a kapu mellé lőtt. Nem sokkal később a horvát Kristo szerezhetett volna vezetést a sárga-kékeknek, ám 10 méteres lövését egy hátvéd blokkolta. Később feljöttek a hazaiak, a hajrában két komolyabb helyzetük akadt, előbb az üresen hagyott Šovčík nem találta el a kaput, majd Střihavka fejesét Penksa hárította. A jó formában védő DAC-hálóőr már 194 perce nem kapott gólt.

A hét őszi bajnoki mérkőzéséből ötödször döntetlenezett a Dukla, nem hiába tartják a csapatot remikirálynak.

„Az első félidőben jól játszottunk, mi irányítottunk, és a széleken vezettünk néhány gyors támadást. Ezúttal a jobb oldalunk, a Turňa, Ujlaky duó volt az aktívabb. Sajnos hiába kerültünk többször is a védők mögé, a kapu előtt ismét határozatlanok voltunk, és a tizenhatoson belül nem jöttek be a passzok – értékelte a meccset lapunknak Radványi Miklós, a DAC vezetőedzője. – Röviddel a szünet után mintaszerű támadás végén Turňa egyedül tört kapura, még vihette volna a labdát, ám miután a tizenhatoson belülre került, tüzelt, pechünkre a labda centikkel mellé ment. Hatalmas helyzet volt. Majd Kristo lehetett volna a nyerőember, de pár méterről az egyetlen ott tartózkodó Dukla-védőt találta telibe. Ezután összekapták magukat a besztercebányaiak – a találkozó elején nyílt játékkal próbálkoztak, ám gyorsan átálltak a kontrajátékra –, s a találkozó vége felé két lehetőségük akadt. Összességében elégedett vagyok a döntetlennel, mert nagyon értékesek az idegenből hozott pontok, de kis szerencsével nyerhettünk volna.”

Norbert Hrnčár, a besztercebányai Dukla szakvezetője így látta a mérkőzést: „A három hazai döntetlen után mindenképpen nyerni szerettünk volna, de sajnos nem sikerült. Két ziccert elpuskáztunk a hajrában, ha nem lövünk gólt, akkor nem is győzhetünk.”

A DAC pénteken a listavezető zsolnai együttest fogadja. „Az egészen más mérkőzés lesz, mint a szombati. Ha taktikusan és fegyelmezetten fogunk focizni, akkor elkaphatjuk az éllovast” – szögezte le Radványi.

(sz. z., Új Szó, 2014. augusztus 25.)

  

7.KOLO - 7. FORDULÓ:

22.08.2014

18.30h:

FK Senica - AS Trenčín 1:1 (0:0)

Góly: 59. Kalabiška - 84. Ramon. Rozhodoval: Vnuk, ŽK: Mazáň - Hajradinovič, Edmond, 2458 divákov

23.08.2014

18.30h:

MFK Ružomberok - ŽP Šport Podbrezová 2:0 (0:0)

Góly: 60. Zrežák, 82. Kružliak. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Almaský, Turčák (obaja Ružomberok), 1817 divákov

19.00:

FK Dukla Banská Bystrica - FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

Rozhodca Jaška, ŽK: Dolný, Banovič, Savič - Struhár, Černák, 1620 divákov

19.30:

MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce 4:0 (2:0)

Góly: 24. Škriniar (11 m), 28. Lupčo, 83. Škvarka, 90.+ Pečovský. Rozhodoval: Straka, ŽK: Valenta (Zlaté Moravce), 1751 divákov

Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:1)

Góly: 33. Kuzma, 89. Pekár - 1. Halenár. Rozhodoval: Krážovič, ŽK: Pekár, Sládek, Kuzma, Bílovský, Jánošík – Meszáros, 2497 divákov

24.08.2014

16.00h:

MFK Košice - Spartak Trnava 2:0 (1:0)

Gól: 26. Sekulič, 90.+ Skvašík. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Šinglár, Bašista, Viazanko - Kuzma, Schranz, 1855 divákov