Gól mesiaca máj: Ktorý hráč s prehľadom rozdrvil konkurenciu?

   

Po tom, čo Únia ligových klubov (ÚLK) spoločne s jej marketingovým partnerom UFA Sports spustila v júli minulého roku v spolupráci so svojimi partnermi huste.tv, Adidas a DOXXbet jedinečnú a zároveň oficiálnu fanúšikovskú anketu o najkrajší gól mesiaca v Corgoň lige, pred pár hodinami sme spoznali v poradí už jej ôsmeho víťaza. Kto sa ním stal?

 

Do ankety o najkrajší corgoňligový gól za mesiac máj sa mohli zapojiť futbaloví fanúšikovia počnúc pondelkom 9. až do polnoci 23. júna. Tí mali na výber z piatich utešených presných zásahov. Konkrétne išlo o góly Myjavčana Filipa Oršulu zo zápasu 29. kola s Dunajskou Stredou (1:1), Nermina Haskiča z košického MFK, ktorý sa nádherne trafil do čierneho v tom istom kole v súboji s Trenčínom (1:1), ďalej hráča Dunajskej Stredy Otta Szabóa zo stretnutia 32. kola proti Trnave (1:0), kanoniera belasých Pavla Fořta z domáceho duelu s Nitrou (2:1) a nakoniec kapitána trnavského Spartaka Romana Procházku zo záverečného kola uplynulej sezóny, v ktorom však so spoluhráčmi nestačil na bratislavský Slovan (1:2).

 

A ako to napokon celé dopadlo? Do skupiny víťazov, ktorí v tejto ankete doteraz triumfovali (Mikovič, Považanec, Peňaška, Sabo, Hiago a Gergel), pribudlo nové meno. Honor za najkrajší májový gól sa totiž ušlo futbalistovi DAC Ottovi Szabóovi, ktorý zvíťazil s rekordným počtom hlasov a taktiež s rekordným náskokom, priam zničil svoju konkurenciu.

 

Do májovej ankety sa celkovo zapojilo 5072 hlasujúcich. Tí futbaloví priaznivci, ktorí uviedli svoje osobné údaje, budú zaradení do žrebovania o nasledujúce ceny - oficiálna ligová lopta adidas Brazuca s podpisom víťaza ankety, originálne tričko s logom ankety takisto s podpisom víťaza a stávkový kredit 100 eur v DOXXbet-e.

 

Konečné výsledky ankety „Gól mesiaca máj“:

 

1.Otto Szabó (FK DAC 1904 Dunajská Streda) 3625 hlasov (71,45%)

 

2.Roman Procházka (FC Spartak Trnava) 1210 hlasov (23,85%)

 

3.Nermin Haskič (MFK Košice) 122 hlasov (2,4%)

 

4.Filip Oršula (Spartak Myjava) 95 hlasov (1,9%)

 

5.Pavel Fořt (ŠK Slovan Bratislava) 20 hlasov (0,4%)

 

Video víťazného gólu ako aj celkové poradie nájdete na gol.corgonliga.sk.

(Andrej Smatana, www.corgonliga.sk, 24.06.2014)