26.06.2014, 17.00h

Wien, Wienerberger SC

FC Gazovik Orenburg

1:1 (1:0)

FK DAC 1904

9. Kobyalko 1:0, 89. Kwin 1:1

DAC:

Pernecký - Turňa, Mário Tóth, Pet. Majerník, Szabó (46. Šnirc) - Krišto, Kwin - Bujna (46. Yunes), Oroszi (19. Nurković, 72. Sabler), Brašeň - Nguekam (22. Zs. Németh, 72. Černák)

Tréner/Edző: MikulᚠRadványi

Prípravný zápas: FC Gazovik Orenburg - FC DAC 1904 1:1 (1:0)

 

Gólom Kwina z 89. minúty sme remizovali v dnešnom druhom prípravnom stretnutí s účastníkom druhej najvyššej ruskej súaže.

 

S Gazovikom Orenburg sme sa stretli na trávniku viedenského SC Wienerberger. Tréner Radványi nemohol počíta so zranenými Strakom, Ujlakym, Kováčom a Szarkom, ani s Gál-Andrezlym, ktorý sa dočasne vrátil do Znojma, ale v najbližších dňoch by sa mal opä pripoji k nášmu tímu.

 

V strede obrany dostal príležitos na celých 90 minút 19-ročný Mário Tóth a talentovaný Senčan sebavedomým výkonom príjemne prekvapil. Okrem neho sa v základe predstavili aj Patrik Bujna z Nových Zámkov a Benjámin Oroszi z Maďarska, ich skúška však dnešným zápasom skončila. V priebehu stretnutia nastúpil aj Venezuelčan so španieskym pasom Alejandro Yunes (Wien Sportclub, III. rakúska liga), a dvaja talentovaní mladíci - 16-ročný Roland Černák z Trebišova a Roman Sabler zo Senca, ktorý sa stal v trenčianskych farbách najlepším strelcom uplynulého ročníka prvej dorasteneckej ligy.

 

V prvom polčase mal miernu prevahu súper a už v 9. minúte Kobyalko využil medzeru v strede a sám pred Perneckým chladnokrvne zakončil. Blýzko k vyrovnaniu bol Nurković, ktorý krátko pred prestávkou hlavičkoval tesne vedža. Po obrátke a prestriedaní na oboch stranách sme zvýšili aktivitu, dobrý výkon podal Brašeň a po jeho centri z priameho kopu Tóth vrátil loptu pred bránu, kde Kwin využil svoj dôraz a vyrovnal.

 

Hodnotenie trénera

MikulᚠRadványi, tréner: „Odohrali sme poučný zápas. Príjemne ma prekvapili mladí Tóth, Černák a Sabler, ukázali značný potenciál. Mužstvo viac chcelo dosiahnu dobrý výsledok ako proti Mattersburgu. Narazili sme na kvalitného súpera, Orenburg sa chce prebojova do najvyššej súaže a v príprave dosahuje dobré výsledky. Navyše, posledné dva-tri dni sme tvrdo trénovali, takže s dnešnou remízou môžeme by spokojní.“

 

Najbližší prípravný zápas odohráme v pondelok 30. júna v rakúskom Bad Tatzmansdorfe proti ukrajinskému prvoligistovi Metallurg Doneck.

(nk, 26.6.2014)

Előkészületi mérkőzésen: FC Gazovik Orenburg - FC DAC 1904 1:1 (1:0)

 

Kwin 89. percben szerzett góljával csapatunk ma döntetlenezett az orosz Orenburg elleni, második előkészületi mérkőzésén.

 

Az orosz II. liga egyik élcsapatával a bécsi Wienerberger SC pályáján találkoztunk. Sérülés miatt hiányzott Straka, Ujlaky, Kováč és Szarka, míg Gál-Andrezly ideiglenesen visszatért Znojmóba, várhatóan azonban a napokban ismét csatlakozik a kerethez.

 

Radványi edző a kezdőtizenegyben adott játéklehetőséget a 19 éves szenci középhátvéd Tóth Máriónak, aki magabiztos teljesítményével kellemes meglepetést okozott a szakvezetésnek. Rajta kívül bemutatkozott az érsekújvári Patrik Bujna és a budapesti BKV-ból érkező Oroszi Benjámin, tőlük azonban a lefújás után elbúcsúztunk. A mérkőzés során pályára lépett még a spanyol útlevéllel rendelkező venezuelai Alejandro Yunes (Wien Sportclub, III. osztrák liga), és két fiatal tehetség - a 16 éves tőketerebesi Roland Černák, illetve a szenci Roman Sabler, aki trencséni színekben az elmúlt idény ifi 1. liga gólkirálya lett.

 

Az első félidőt enyhe orosz fölény jellemezte, az ellenfél már a 9. percben Kobyalko találatával előnybe került. A félidő vége előtt Nurković fejese centikkel szállt a kapu mellé. Fordulás után egyre többet birtokoltuk a labdát, főleg Brašeň volt elemében, és az ő pontrúgása után Tóth a kapu elé küldte a labdát, amit Kwin bekotort a kapuba.

 

Edzői értékelés

Radványi Miklós, vezetőedző: „Ismét tanulságos mérkőzést játszottunk. Megleptek a fiatalok, Tóth, Černák és Sabler is nagy potenciált mutatott. A csapat jobban akarta a jó eredményt mint múltkor a Mattersburg ellen. Nehéz ellenféllel csaptunk össze, az Orenburg fel akar kerülni az orosz élvonalba és legutóbbi edzőmeccsein jó eredményeket ért el. Ráadásul az elmúlt két-három napban kemény tréningeket tartottunk, ezért is elégedett vagyok a döntetlennel.“

 

Legközelebb jövő hétfőn, június 30-án kezdettel az ausztriai Bad Tatzmansdorfban az ukrán élvonalbeli Metallurg Donyeck ellen lépünk pályára.

(nk, 2014. június 26.)

 

 

12 Oroszi, 13 Bujna

 

Krišto

 

Yunas

 

Tóth

 

Sabler

 

FOTOALBUM ťťť