02.07.2014, 17.00h

Poprad, NTC

Wisla Kraków

1:0 (1:0)

FK DAC 1904

43. Brožek 1:0

DAC:

Penksa - Turňa, Struhár, Pet. Majerník (46. Tóth), Szabó - Horváth (71. Sabler), Straka - Krišto, Brašeň (86. Černák), Nworah (63. Nguekam) - Jirouš (46. Antunovič)

Tréner/Edző: MikulᚠRadványi

Wisla: Buchalik - Burliga, Glowacki, Czekaj, Sadlok - Dudka (60. Uryga) - Sarki (65. Wójcik), Stilić (65. Lucas), Jankowski (78. Kuczak), Gargula (71. Lech) - Brožek (60. Murawski)
Tréner/Edző: Franciszek Smuda

Prípravný zápas: Wisla Kraków - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

 

V rámci trojdňového tatranského sústredenia dnes DAC zohral tretí prípravný zápas letnej prestávky, v ktorom podžahol Wisle Kraków 0:1. O výsledku rozhodla 43. minúta, v ktorej sa gólovo presadil požský reprezentačný útočník Pawel Brožek.

 

S 13-násobným majstrom severných susedov sme sa stretli v novom Národnom tréningovom centre v Poprade. Tréner Radványi má na sústredení k dispozícii 22 hráčov, z nich dnes zostali na lavičke Pernecký, Šnirc, Kwin, Matúš, ako aj zranení Ujlaky a Kováč. Gál-Andrezly sa s klubom nedohodol na podmienkach zmluvy a k tímu sa napokon nepridal.

 

V základnej zostave sa objavil navrátilec Peter Struhár, ktorý v rokoch 2010-11 odohral v drese DAC 35 corgoňligových stretnutí. V strede poža si premiéru v žlto-modrom odkrútil 30-ročný dunajskostredský rodák Vojtech Horváth, naposledy legionár požskej Niececzie. „Obaja potvrdili svoje kvality a skúsenosti, môžu by pre nás prínosom. Horváth hral prvý zápas po dlhšej dobe, z tohto dôvodu som ho musel vystrieda. Potrebuje ešte zhruba týždeň, ale je to kvalitný futbalista a so Strakom a Krištom môžu vytvori fungujúci trojuholník v strede poža,“ zhodnotil tréner Radványi. Spokojný bol aj s výkonom dvojice mladých Mário Tóth - Roman Sabler. „Tóth sa opä výborne zhostil svojej úlohy, pôsobil suverénne, neprehral jediný súboj. Aj Sabler ukázal dobré ahy. S týmito chlapcami sa oplatí pracova.“

 

Tréner bol menej spokojný s nigérijským krídelníkom Petrom Nworahom a českým útočníkom Martinom Jiroušom, ktorí v súboji s mužstvom Franciszka Smudu nepresvedčili.

 

Hodnotenie trénera

MikulᚠRadványi, tréner: „Ak by sa hralo na body ako v krasokorčužovaní, dopadli by sme dnes dobre. Futbal sa ale hrá na góly... Chlapcom nemám čo vyčíta, zápas odmakali, držanie lopty sme mali zhruba 70-30, ale dobre sme hrali len po súperovu šestnástku. V nej chýbala kvalita, opä sme mali tie isté problémy ako na jar. Pozitívom je defenzívna hra celého mužstva, súpera sme pustili do jedinej šance, žiaž dal z nej gól. Musíme ďalej hlada útočníkov, Nworah a Jirouš očakávania nenaplnili.“

 

V sobotu o 17.00 nás čaká generálka na nový ročník najvyššej súaže, v Senci nastúpime proti domácemu FC. Ešte predtým sa hráči tešia na stretnutie s fanúšikmi, ktoré začína v piatok tréningom o 16.30h a pokračuje spoločným posedením na štadióne.

(nk, 2.7.2014)

Előkészületi mérkőzésen: Wisla Kraków - FC DAC 1904 1:0 (1:0)

 

Háromnapos tátrai öszpontosítása során csapatunk ma újabb előkészületi mérkőzést játszott, amelyen 1:0 arányban kikapott a krakkói Wislától. A mérkőzés egyetlen találatát a 43. percben a lengyelek tapasztalt válogatott csatára Pawel Brožek szerezte.

 

Északi szomszédaink 13-szoros bajnokával Poprádon, az új Nemzeti edzőközpontban találkoztunk. Radványi Miklós 22 játékost vitt magával az öszpontosításra, közülük ma csak a cserepad jutott a Pernecký, Šnirc, Kwin és Matúš négyesnek, és sérülés miatt hiányzott Ujlaky és Kováč is. Gál-Andrezly pedig nem egyezett meg a klubbal és végül nem csatlakozott a csapathoz.

 

A mai kezdőtizenegyben régi-új ismerősként ott láttuk Peter Struhárt, aki 2010 és 2011 között 35 bajnokin szerepelt a DAC-ban. A középpályán a dunaszerdahelyi születésű, frissen 30-éves Horváth Béla debütált, ő legutóbb a lengyel Niececzia játékosa volt. „Igazolták, hogy jó és tapasztalt játékosok, mindkettő erősítése lehet csapatunknak. Horváth Bélának hosszú idő után ez volt az első meccse, ezért 20 perccel a vége előtt le kellett cserélnem. Még egy hétre szüksége van, de Straka Gabival és Krištoval remek háromszöget alkothatnak a középpályán,“ mondta Radványi Miklós. A tréner elégedett volt a fiatalok teljesítményével is. „Tóth ismét remekül megállta a helyét, magabiztos volt és egyetlen párharcot sem veszített el. Sabler is mutatott pár jó megoldást. Ezekkel a srácokkal érdemes dolgozni.“

 

Csalódást okozott viszont a nigériai szélső Peter Nworah, valamint a cseh Martin Jirouš, játékuk nem győzte meg a szakvezetést.

 

Edzői értékelés

Radványi Miklós, vezetőedző: „Műkorcsolyában magas pontszámot értünk volna el, de a focit gólokra játszák... Hiába volt a labdatartás körülbelül 70-30 a javunkra, csak az ellenfél tizenhatosáig játszottunk jól. Ott azonban ismétlődtek a tavaszi gondok és hiányzott a minőség. Mai teljesítményünkkel elégedett lehetek, végighajtottuk a meccset és a csapat védekezése is fantasztikus volt. Az ellenfelet egyetlen helyzetbe engedtük, sajnos ebből gólt szerzett. Szükségünk van egy gólerős csatárra, Nworah és Jirouš nem jelentenek megoldást.“

 

Szombaton már az új bajnoki idény előtti főpróba következik, 17.00 órakor Szencen a hazai FC ellen lépünk pályára. Előtte csapatunk közös találkozóra várja a szurkolókat, erre pénteken a 16.30-kor kezdődő edzés alatt és után kerül sor.

(nk, 2014. július 02.)

Z MINÚTY NA MINÚTU - LIVE prenos na www.onlajny.eu ť
FOTOGALÉRIA - wisla.krakow.pl