Ak by tu bol ešte Mohseni, tak za žiadnu cenu, vraví Struhár

   

Po dva a pol roku sa Peter Struhár vracia tam, odkiaľ odchádzal s hnevom a pocitom zúfalstva. Skúsený obranca je jeden z tých hráčov, ktorý zažili na Žitnom ostrove éru Iránca Khashayara Mohseniho. V máji 2012 povedal v rozhovore pre profutbal.sk nasledovné: "V Dunajskej Strede som si prežil viac než dosť a nemám záujem prežiť si to znova." Prítomnosť nového majiteľa Oszkára Világiho a odporúčania spoluhráča Otta Szabóa ho ale presvedčili, že tentoraz sa mu oplatí druhýkrát stúpiť do tej istej rieky.

 

Aktuálna Dunajská Streda sa mu páči viac

 

"Už v zime sme boli v kontakte s trénerom Mikulášom Radványim. Dunajskú Stredu čakal boj o záchranu. V klube však ešte neboli vysporiadané všetky veci ohľadom zmeny majiteľa, tak sme sa dohodli, že to zatiaľ necháme tak. Napokon sme to dotiahli teraz v lete," uviedol pre profutbal.sk Peter Struhár, čím jemne naznačil obavy z ďalších problémov, ktoré Dunajskú Stredu sprevádzali v minulých rokoch: "Ak by ostal v pozícii majiteľa Khashayar Mohseni, tak do klubu by som určite nešiel. Za žiadnu cenu."

 

Od Oszkára Világiho si Peter Struhár veľa sľubuje. "Príchodom nového majiteľa sa zlepšilo množstvo vecí. V Maďarsku som hrával s Ottom Szabóm, ktorý je v Dunajskej Strede už pol roka. Aj z jeho informácií mi bolo jasné, že v klube to funguje na veľmi dobrej úrovni. Pred novou sezónou navyše pribudli noví ľudia aj do realizačného tímu, takže aktuálna Dunajská Streda je v porovnaní s tou predchádzajúcou lepšia po všetkých stránkach," zdôveril sa futbalista s medzinárodnými skúsenosťami.

 

Michal Hipp ho volal do Nitry

 

"Dnes sa o klub zaujíma oveľa viac ľudí - či už v jeho okolí alebo aj interne. Som v kabíne len krátko, ale zatiaľ mám pocit, že celý chod klubu je oveľa profesionálnejší. Majiteľ má navyše jasné vízie - v budúcnosti chce vytvoriť akadémiu a vybudovať nový štadión. Z tohto pohľadu to všetko hodnotím veľmi pozitívne," uviedol pre profutbal.sk Peter Struhár, ktorý sa vzápätí vyjadril aj k samotnému kádru: "S niektorými chlapcami sa poznám z minulosti, s inými som sa zoznámil v posledných dňoch. Celkovo môžem povedať, že sme tu dobrá partia."

 

So zmenou na pozícii majiteľa sa na Žitnom ostrove začali vracať na tribúny aj fanúšikovia. "V celom meste cítiť, že záujem o futbal je oveľa vyšší, než býval. Tak by to malo vyzerať na každom štadióne. V každom meste by mali byť takí fanúšikovia, ako sú v Dunajskej Strede," doplnil Peter Struhár, ktorý mal okrem Dunajskej Stredy aj ďalšie dve ponuky: "Volal ma aj Michal Hipp do Nitry a v hre bol ešte jeden maďarský klub. Boli sme v kontakte, ale keď prišla ponuka z Dunajskej Stredy, tak som nečakal ani minútu."

(Marek Balický, www.profutbal.sk, 11. júl 2014)