Erik Ujlaky - z Fortuna ligy do reprezentačnej dvadsaťjednotky

 

Zápasová prax a stabilné výkony v drese Dunajskej Stredy priniesli Erikovi Ujlakymu pozvánku do slovenskej reprezentácie do 21 rokov. Aj on tak bude súčasťou tímu, ktorý zabojuje o možnosť uchádzať sa v baráži o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie.

 

Druhú sezónu je Erik Ujlaky stabilnou súčasťou dunajskostredského tímu a v mladom veku pravidelne nastupuje v našej najvyššej futbalovej súťaži. Práve tento fakt zrejme pomohol 22-ročnému krídelníkovi dostať sa do reprezentácie. „U mladého hráča je veľmi dôležité, aby pravidelne hrával. Som rád, že v Dunajskej Strede dostávam priestor a že mi tréner verí. Možno aj to zavážilo, že si ma všimol kormidelník národného tímu Ivan Galád,“ povedal Erik Ujlaky. V „dvadsaťjednotke“ má na konte jeden štart, keď bol pri víťazstve našich mladíkov v prípravnom zápase nad Anglickom. „Bola to pre mňa cenná skúsenosť a bol som rád, že mi dal tréner šancu práve v takomto zápase. Bol to náročný duel, Angličania hrali tvrdo, museli sme ustáť množstvo osobných súbojov, ale napokon sme vyhrali. Skalp takéhoto súpera, hoci iba v prípravnom stretnutí, sa vždy počíta.“

 

Vzhľadom na vek budú pre Erika Ujlakyho zápasy proti Škótsku a Holandsku poslednou šancou reprezentovať Slovensko v kategórii do 21 rokov. Futbalista Dunajskej Stredy si to veľmi dobre uvedomuje. „Ak dostanem príležitosť, budem sa snažiť odviesť maximum pre tento tím a pomôcť mu prebojovať sa do baráže. Medzi chalanmi som iba druhýkrát, ale s mnohými sa poznám z mládežníckych kategórií, takže so zapadnutím nebude problém. Je tu skvelá partia, všetci veríme, že v záverečných dvoch zápasoch kvalifikácie uspejeme,“ zaželal si Ujlaky.

 

Po reprezentačnom zraze ho čaká opäť návrat na Žitný ostrov, kde je maximálne spokojný. „Hrávam pravidelne, mužstvu sa darí, takže nemám dôvod sa sťažovať. Samozrejme, z ôsmich zápasov sme mohli vydolovať aj viac ako desať bodov, ale piate miesto v tabuľke je slušné. Teší nás najmä, že v domácom prostredí sme silní, veď sme neprehrali už v jedenástich dueloch v rade. Musíme sa však naučiť pravidelne bodovať aj vonku,“ zdôraznil Erik Ujlaky.

(Peter Zagiba, www.fortunaliga.sk, 03.09.2014)