1987/1988 INTERPOHÁR, 1. kolo / INTERKUPA, 1. forduló

 

    TJ DAC - AC Bellinzona (CH)    

 

4:0 (1:0)

 

27.6.1987: Víťazná európska premiéra proti švajčiarskemu súperovi.

1987.06.27.: A DAC első európai bemutatkozása sima győzelmet hozott.

 

Dátum, čas/Időpont, óra: 27.6.1987 (sobota / szombat), 17.00 h

Góly/Gólok: 13. Bartoš 1:0, 62. Bartoš 2:0, 66. Šoltés 3:0, 84. Šoltés 4:0

DAC: Vahala - Kapko, Liba (65. Szaban), Šrámek, Fieber - Krištof, Pavlík, Kašpar - Šoltés, Mičinec (46. Majoros), Bartoš

Tréner/Edző: Karol Pecze

Bellinzona:

Tréner/Edző: Peter Pazmandy

Štadión/Stadion: D. Streda / Dunaszerdahely, 6205 div./néző

Rozhodca/Játékvezető: Krchňák - Strechaj, Somoláni

Žlté karty/Sárga lap:

Červená karta/Piros lap: -

Poznámky/Jegyzőkönyv: -

 

Spravodaj - Híradó: (.pdf, 521 KB)

 

POSTOJ CHVÍĽA, SI TAK KRÁSNA

Futbal je krásny predovšetkým vtedy, keď prináša radosť, a takéto pocity teraz prežíva celý náš okres, celý Žitný ostrov. Dunajská Streda, hoci je najmenším ligovým mestom v Československu, ale výsledkami a samotným futbalovým prejavom sa presadila v spoločnosti ďaleko skúsenejších a renomovanejších mužstiev. DAC vstúpil do špičky československého futbalu a dnes v zápase s BELLINZONOU aj do „veľkého“ európskeho futbalu. Pred vstupom do pohárovej Európy však prišlo víťazstvo v Slovenskom pohári, menovka dunajskostredského DACu pribudla, ako 27. víťaza v poradí aj na československom pohári a veľkým úspechom je aj 4. miesto v I. Futbalovej lige. Už teraz všetci netrpezlivo čakáme na to, kto sa na Žitnom ostrove po júlovom pohárovom žrebe objaví v 1. kole Pohára víťazov pohárov, druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaži.

Na vzostupnej ceste dunajskostredského futbalu sa podieľali desiatky hráčov, funkcionárov, trénerov. Každý čímsi prispel a preto teraz každému patrí aspoň dúšok z tohto obrovského úspechu. Treba spomenúť aj oduševnenú prácu, náročnosť, silné zázemie, ktoré sú najcennejšími devízami dunajskostredského úspechu. Dunajskostredské napredovanie má do určitej  miery na svedomí aj silné divácke zázemie. Veru, súčasný vrcholový futbal vyžaduje perfektnú súhru viacerých činiteľov.

Konjunktúra futbalu v Dunajskej Strede je naozaj impozantná. Vo chvíľach opojenia, radosti však zodpovední funkcionári, členovia realizačného tímu i samotní hráči si určite uvedomujú, že nastávajúca sezóna bude ešte náročnejšia, veď obhajovať vybojované pozície bude oveľa náročnejšie. Na domácej i medzinárodnej scéne, na ktorej pôjde aj o reprezentáciu československého futbalu.

(SPRAVODAJ-HÍRADÓ DAC-Bellinzona, 27.6.1987)

 

V premiére letného Interpohára '87

Ozaj vzorne reprezentovali v I. kole iba hráči tímu DAC Dunajská Streda - hoci vo švajčiarskej Bellinzone našli zdatného súpera, poslali ho domov so štvorgólovou nádielkou.

4. skupina:

DAC Dunajská Streda - AC Bellinzona 4:0 (1:0), góly: Bartoš 2 (13., 62.), Šoltés 2 (66., 84.), rozhodca: Krchňák, diváci: 6205.

Naestved IF-Tatabánya 0:4.

(TIP 1.7.1987)