1994/1995 INTERPOHÁR 2.KOLO / INTERKUPA 2.FORDULÓ

 

   FC DAC - MSV Duisburg (DE)  

 

0:1 (0:1)

 

Dátum, čas/Időpont, óra: 16.07.1994 (sobota / szombat), 18.00 h

Góly/Gólok: 29. Krohm 0:1

DAC: Šanta - Weiss - D. Varga (46. Blahušiak), Zsákovics, Végh - Pinte, Súkenník (67. Slezák), Fieber (79. Molnár), Siago - Ürge, Bari (46. Vytykač)

Tréner/Edző: Jozef Valovič

Dusiburg: Rollman - Böger, Wohlert, Schwartz, Nijhuis - Schmidt (63. Schütterle), Weidemann, Steininger (71. Azzoutei), Jasarevič - Krohm (68. Közle), Osthoff (83. Hopp)

Tréner/Edző: Ewald Lienen

Štadión/Stadion: Dun. Streda, 947 div/néző

Rozhodca/Játékvezető: Ihring

Žlté karty/Sárga lap: Zsákovics, Blahušiak - Schmidt, Jasarevič, Weidemann, Osthoff

Červená karta/Piros lap: Zsákovics

Poznámky/Jegyzőkönyv: -

 

DUNAJSKÁ STREDA - DUISBURG

Futbalisti zo Žitného ostrova majú za sebou náročný týždeň. Po turnaji v Rimavskej Sobote, kde zhodne remizovali 1:1 s Vasasom Budapešť i 1. FC Košice, a s oboma prehrali v jedenástkových rozstreloch, si to nasmerovali do Maďarska. Po troch dňoch prípravy za hranicami sa v stredu vrátili domov a po včerajšom tréningu ich dnes čaká v Interpohári náročný súper – bundesligový MSV Duisburg.

Odišli Diňa, Tomáš, Radványi, možno sa k ním pridá aj Weiss - kto ich nahradí? - pýtame sa „hrajúceho manažéra“ Petra Kašpara.

„Isté je, že k nám príde Bari, ktorý na jar hosťoval v Prievidzi. Skúšame Kozinku z Bánoviec a Slezáka z Pezinka. Hlavné slovo v tom, či u nás ostanú, bude mať tréner Valovič, ktorý je u nás iba dva týždne a hráčov len spoznáva. Dnes by sme chceli vyskúšať Varadína z ŠKP Bratislava.“

V ligových vodách nelovíte?

„Aj tam - ale je to trochu zložitejšie.“

Hovorí sa o Skalkovi z Prešova...

„Napríklad... Aj v jeho prípade je to zatiaľ iba v štádiu rokovania.“

S akým cieľom nastúpite do dnešného zápasu s Duisburgom?

„Chceme vyhrať, už aj preto, že nám štart do Interpohára nevyšiel a prehrali sme v dánskom Aalborgu 1:3. Láka nás finančná prémia, ale tá je podmienená umiestením na prvých dvoch priečkach. Z tohto hľadiska preto myslíme na víťazstvo. Viem však, že to nebude ľahké. Chlapci nastúpia na zápas z plnej prípravy a takéto zápasy sú skôr lotériou,“ povedal na záver Petr Kašpar.

Zápas 7. skupiny sa pod vedením rozthodcu Ihringa začína v Dunajskej Strede o 18.00h.

 

VII. SKUPINA: DAC Dunajska Streda - MSV Duisburg 0:1 (0:1), Trelleborg - Grasshoppers 1:0 (1:0).

1. Grasshoppers            3 2 0 1 6:2 4

2. Trelleborg                 2 2 0 0 4:2 4

3. AaJborg                    2 1 0 1 4:4 2

4. Duisburg                   3 1 0 2 3:6 2

5. Dunajská Streda        2 0 0 2 1:4 0

 

7. SKUPINA: DAC DUNAJSKÁ STREDA - MSV DUISBURG 0:1 (0:1)

Pátranie po strelcovi

Príchuť rozbehnutej prípravy a horúčava poznačili priebeh interpohárovej domácej premiéry DACu, no už v 6. min mohol otvoriť skóre Fieber, obranca Böger však zblokoval jeho strelu na roh. O štyri minúty vypálil Weiss, ale iba do brankára. Potom už prevzali vládu v strede poľa hostia a po ich rýchlych protiútokoch bolo Šantovi ešte teplejšie. V 24. min ho Krohm len skúšal, no o päť minút si tento útočník pekne nabehol na Osthoffov center, obrana domácich zaspala a Šanta nemal šancu zabrániť gólu - 0:1. Dunajskostredčania, aj keď sa dostali na dostrel nemeckej brány, nedokázali premôcť Rollmana - Ürge a po ňom aj Fieber mierili presne do jeho rúk. Po prestávke poslal tréner Valovič do obrany Blahušiaka, do útoku Vytykača a viac na hrot sa posunul aj Fieber, ale očakávané ovocie to neprinieslo. Ürgeho šancu v 59. min odvrátil obranca Nijhuis a v 70. min mal na kopačke druhý gól Duisburgu Böger, no jeho samostatný nájazd Šanta pohotovým vybehnutím zmaril. S pribúdajúcimi minútami vrhli domáci oslabení o vylúčeného Zsákovicsa, všetky sily do útoku, ale nepresnou rozohrávkou viackrát ponúkli loptu súperovi, ktorý ku koncu zápasu celkom ovládol stred poľa.

GÓL: 29. Krohm.

ŽLTÉ KARTY: Schmidt, Jasarevič, Weidemann, Zsákovics, Osthoff, Blahušiak.

ČERVENÁ KARTA: Zsákovics.

DAC: Šanta - Weiss - D. Varga (46. Blahušiak), Zsákovics, Végh - Pinte, Súkenník (67. Slezák), Fieber (79. Molnár), Siago - Ürge, Bari (46. Vytykač). Tréner J. Valovič.

DUISBURG: Rollman - Böger, Wohlert, Schwartz, Nijhuis - Schmidt (63. Schütterle), Weidemann, Steininger (71. Azzoutei), Jasarevič - Krohm (68. Közle), Osthoff (83. Hopp). Tréner E. Lienen.

ROZHODOVAL: Ihring - 947 divákov.

POVEDALI PO ZÁPASE  

JOZEF VALOVIČ, tréner Dunajskej Stredy: „Duisburg patrí medzi dobré bundesligové tímy a rátali sme s tým, že to bude ťažký súper. Škoda tej jednej chyby v obrane, po ktorej sme inkasovali gól. Myslím si, že to bolo stretnutie na remízu. Aj my sme mali čisté šance - Fieber, Vytykač. Rád by som pochválil hráčov za prístup k zápasu, po kondíčnej stránke sme s Nemcami vydržali behať, no najväčší problém nám robí útok. Ťažko sa dostávame do gólových šancí, nehovoriac o ich premieňaní. S tým sa budeme musieť do začiatku ligy najviac popasovať - hľadáme útočníka, lebo po odchode Radványiho a Diňu výpadok v ofenzíve cítiť.“

(DANA BINDASOVÁ, ŠPORT 18.7.1994)