Brand new Fortuna League?

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Brand new Fortuna League?

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. aug. 23., 11:53

Brand new Fortuna League?
Zápasy na východe republiky neboli nikdy ľahkým sústom, dokonca ani vo federálnej lige pre vtedy famóznu Spartu Prahu. Počas vojenčiny som navštevoval zápasy nielen v Košiciach.A ak sa podarilo z kasární zdrhnúť, išli sme na ligu aj do Prešova. No a práve u “koňarov“ som bol svedkom, ako si hviezdna Sparta Praha nevedela rady s vtedy priemerným Prešovom. Skutočne, aj po desaťročiach je tomu tak, že na východe republiky to nie je med lízať... Ako hovorieval tréner Pospíchal: Futbal nemá logiku! Na východe to platí s omnoho väčšou intenzitou. Niečo medzi zemou a nebom...
Pred zápasom som mal obavu, že náhodný gól či penalta (z ničoho), proti nám, poblázni viac ako štvortisícovku divákov a vtedy sa nám bude hrať, ako keby sme bežali do kopca... Nič z histórie a popretia futbalovej logiky sa však našťastie nekonalo.
Od prvých momentov bol totiž rozdiel v kvalite (minimálne aktuálneho výkonu) dvoch mužstiev evidentný a do oka bijúci.
Hrali sme presne to, čo sa proti takémuto súperovi hrať musí, niekedy mi duel pripomínal pohárový súboj prvoligového mužstva s druholigovým. Nič to však nemení na stopercentne zvládnutej úlohe našich.Veď nie sme zodpovední za to, ako sa pripraví to ktoré mužstvo na zápas či na ligu. Ešte raz, úlohu sme zvládli na sto percent, z futbalového hľadiska bez nejakých vypuklých pozitív, ale rovnako aj bez vypuklých negatív.
Máme jedenásť bodov a zdá sa, že sa nám kryštalizuje (plus-mínus) aj naša pozícia v novom ročníku. Samozrejme, ak doladíme naše nedostatky a ostaneme pri zemi. Nechcem prognózovať, či nebodaj tipovať naše umiestnenie, to nie, skôr by som napísal čosi o obraze ligy. Jeden môj predsezónny článok dostal podnadpis Brand new DAC-story? Zdá sa, že áno, ale viac dnes možno platí názov Brand new Fortuna Leaugue? Nie, ešte je čas katapultovať ligu do nejakých výšav, ale...
Predtým než napíšem o pozitívach ligy, podotknem, že práve tento moment zmeny kvality ligy podcenili dva-tri kluby, medzi inými aj Michalovce. Proste, to čo by možno v minulej sezóne stačilo na rovnocennú partiu s polkou ligy, je dnes málo. Progres dvoch klubov Trenčína a Žiliny, hoci oba inou filozofiou, je doslova raketový a nič na tom nezmení ani možná vysoká prehra v odvete s Bilbaom... Mimochodom, naši kluboví činitelia dávali často v minulej sezóne nespokojným fanúšikom za vzor Žilinu, ktorá taktiež potrebovala čas atď... Ja by som to poopravil o zásadný rozdiel. Po sezóne, keď sa Žiline nedarilo, správne vyhodnotili, že ide O PROBLÉM SPRÁVNEHO TYPOLOGICKÉHO VÝBERU HRÁČOV PRE MOŽNÉ HERNÉ SYSTÉMY. Túto disharmóniu bleskovo vyriešili, tak ako sa patrí. Dnes im zostáva doladiť otvorený futbal s lepšie zabezpečenou obranou.
My s tým máme problémy naďalej- snáď unáhlene sme podpísali príliš dlhé zmluvy s množstvom hráčov, hlavne záložníkmi, ktorých máme habadej a v tejto chvíli máme obrancov ako šafránu. Správny typologický výber – to je hlavným znakom progresu Žiliny, v tom sa zásadne líšime. Náš typologický výber je vhodný na dôstojné účinkovanie v lige, ale v tomto stave stopercentne nie je vhodný na dlhodobú stratégiu ani na jeden herný systém.
Ale odbočil som... Liga sa nám evidentne zlepšila a zdá sa, že až na dva-tri kluby bude vidno kvalitu nielen pri výkonoch Trenčína a Žiliny. Proste návrat množstva hráčov a nie malej kvality sa prejavuje už teraz. Videl som zápasy Skalice, Myjavy a veru... No, ale možno Vás prekvapím, že na slovenskú ligu vysokú kvalitu ponúkol aj výkon Ružomberka proti Žiline. Samozrejme, je to málo na medzinárodný futbal, ale je to viac ako ponúkala minulá sezóna a hlavne šaškáreň v posledných kolách...
Je na nás, kam sa zaradíme. Rozhodnú totiž aj detaily a pozliepaná hráčska typológia na jednotlivých postoch so stále nevyjasneným herným systémom dlhodobo nehrá v náš prospech. Ale, liga začína byť zaujímavá...
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Brand new Fortuna League?

HozzászólásSzerző: depmod30 Dátum: 2015. aug. 26., 22:45

Naj pocit pre mna z tejto brand new ligy je ze nemusim ist na zapas s malou dusickou, to po prve... Po druhe - vidim nielen chcenie a snazenie ale aj kvalitu, mladicku dravost a aj rutinu. A na koniec - ked si otvorim sport pred zapasom alebo pondelkovy - uz necitam velkohube vyhlasenia kazdej dediny ako si idu pre tri body a podobne -pardon za vyraz- sracky od trenerov kt maju licenciu este zeravu a doteraz trenovali max tak Dolne Vestenice. A ked citam komenty k nasim zapasom v tlaci -az sa idu redaktori predbiehat kto napise viac pozitiv... WTF ???? Snivam? Som pod vplyvom omamnych latok, jedov, prekurzorov alebo som ozraty?????? Nieeee, Nieeeee!!!! Odpoved je jednoducha, ako "klasik" povedal : Jungs hat sehr gut gearbeitet!!!!! :mrgreen:
I was born in a wrong side...
depmod30
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1822
Csatlakozott: 2008. júl. 29., 15:35
Tartózkodási hely: anfield road



Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron