V koži Maťa Polačeka (Podbrezová-DAC 0:1)

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

V koži Maťa Polačeka (Podbrezová-DAC 0:1)

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. júl. 3., 8:51

V koži Maťa Polačeka (Inšpirované filmom V koži Johna Malkovicha)

Secret World

Oranžovou farbou svietiaca rozlišovacia vesta sa v mihu ocitá na čiernom kabáte. Miesto za bránou priťahuje ako magnet - pár krokov a som tam.

Tri duté nič. Kým ich nespojíte, neznamenajú nič. Kým ich nenatriete na bielo, neznamenajú nič. Kým ich nenastoknete do pripravenej vyhĺbeniny a neupevníte, neznamenajú nič. Kým na biely rám nenatiahnete siete, nenapnete ich, neznamenajú...

Mekka. Všetky cesty vedú do brány. Vidieť bránu a zomrieť. Vdýchnuť do pľúc „smrad“ brány zmiešaný s kaučukovým smradom rukavíc, pre pred zápasom nervózneho a do svojho sveta uzavretého tvora menom brankár, jesto rovnaká úľava, ako pre narkomana dávka po niekoľkodňovej abstinencii. Nádych. Úľava. Žije. V najlepšom svete.

Všetko opadne. Opadne malý strach, v pľúcach kyslíka nadostač, všetko okolo gólmana je také slabé - musí byť slabé! On je silný. Musí byť silný! He Is A Brankár, kto je viac? V hlave iný svet, iná dimenzia - ide sa, do lesa.

Stojím za Maťovou bránou a pozerám sa na fascinujúci svet teritória, v ktorom fyzikálne, vlastne všetky zákony sveta, zákony obyčajných, neplatia. Svet, v ktorom je vzduch dýchateľný iba pre brankára. Hráč poľný - obyčajný, ktorý má na pohyb a prácu v Terra Golmanita iba dočasné vízum - preňho je to ako dýchať pod vodou. Tu vie prežiť iba brankár. Vťahuje ma tento svet, poddávam sa mu.

Being Martin Polaček

Hrajú lepšie. Do šľaka! U nich na ľavej strane Greško, a mi vpravo horíme!! Inter Milano a teraz Podbrezová. Súkal tie centre takisto aj keď hral s Ronaldom?

Do p..e! Veď si robia z Bana dobrý deň!!!

Greško krúti center... Mám ho... Výdych... Chalani! Vyššie! Vyššie!! Vytiahni to hore!!!

Zasa sprava! Do riti!! Už je predo mnou. Vyštartujem a loptu chytám. Mám ju. K...a, nemám! Vypadáva mi z ruky, priamo pred súpera. Vyštartujem, kryjem uhol, je veľmi blízko. Výdych... Strelu som štrajchol, nejde do sita. Roh, majte si ho!

To snáď nie je možné! Bano spíš?!? Chalani, nevlečte tú loptu pred šestnástkou!! Súpera, obsadzuj si hráča!!!

Pozor, dá uličku medzi dvomi! Ide na mňa zoči - voči... Vyštartujem... Puff... Vyrážam loptu, ale iba pred neho. Opakovačka! Chytám!! Chytil som aj repete!!! To je ono! Idem!! Chalani ideme!!!

Neťahaj tú loptu do šestnástky! Boya!! Do riti, penalta!! Nevadí... Chytím ju, musím! Greško. Rozbeh, ľavačka, petelica.... Nemám ju, ale... Bummm! Brvno!! Fasa, odkopni!!! Von, von, von!!!! Výdych. To ich položí... Možno... Chytám ďalej... Už nič nepustím.

Ježiši, zasa z pravej strany! Je veľmi blízko... Vyrážam! Bol to ofsajd... Je...ť na to, chytil som aj toto, nedajú mi gól, ani keď je odpískané!


Priamy kop. Greško. Zakrúti to, ale ja tuším kam Vraťo namieri, idem po nej, je moja. Letíš dobre, ale si moja!

Druhý polčas. Chalani, vytlačme ich hore! Konečne, tak to treba!! Na istotu, paráda!!!

Zasa sprava, a ide skoro po bránkovej čiare. Mieri hore, super, stihnem vytlačiť...

Penalta pre nás! Chcem sa pozerať, nechcem sa pozerať... Pozerám, Velický daj! Dáva!!! Vedieme!

Center. Loptu boxujem. Vrážajú do mňa. Musím padnúť. To musí písknuť. Ležím na zemi. Štrajchne mi hlavu. Vyskočím ako z postele... Čo je, čo je, čo je?!!? Muselo to byť, ja som tu pán!

Zasa sprava. Krížna prihrávka pred päťkou na dlhú... Vybieham, musím sa mu hodiť do strely! K...a, budem krátky!!!!!!! Strieľa. Nestíham, lopta mi ide pod telom... Obzriem sa... Vedľa!!!!
Výdych, výdych, a ešte raz výdych!!!

Bolesť. Padám. Ošetrujú ma. Nič, nič, nič - posielam rozcvičujúceho sa kolegu naspäť. Dochytám, aj keby som mal zlomené srdce...

Koniec!!! Je to tam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ideme k fanúšikom. Boli fantastickí!!!! Tak je to predsa len pravda, čo hovorili chalani, ktorí tu hrali... Necelá stovka, čo sa to môže diať v hľadisku, keď je plno? K...a, prečo to musí byť len raz!?!


Return to Real World

Je po zápase. Skvelý Maťo Poláček, my celkovo nič moc, ale v druhom polčase už rozumne.

Sympatický futbal od domácich, ale bez bodu. Sympatické slová trénera, že to nič nezmení na hernej filozofii mužstva. Excelentný rozhodca Pavlík. Ku...a, prečo je to len raz za čas?

Dozvuky fantastického fanúšikovského Retro On Tour. Ďakovačka.

Vyzliekam sa z Maťovej kože a púšťam sa smerom k tlačovej miestnosti. Človek nikdy nevie, čo ho v nasledujúcich okamihoch života čaká. Ja ani nechcem vedieť dopredu.

Hm... Sú ľudia, v koži ktorých by som nechcel byť ani sekundu. V koži viceprezidenta a jeho partnerky - určite nie.

P.S. Ďakujem usporiadateľom a predstaviteľom klubu FO ŽP Podbrezová, ako aj delegátovi stretnutia za profesionálny výkon ich funkcie.
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron