Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 13., 8:03

Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

V čase písania dnešného článku ešte stále "trávime" zlý výkon nášho mužstva proti Podbrezovej, čiastočne zmiernený faktom, že sme získali dôležité tri body. Vládne však, Havlovými slovami povedané, trochu ”blbá nálada”.

Článok však nebude o verklíkovaní témy, ktorú sme za posledné dni ,,prežuli“ snáď už tisíckrát - bude o niečom inom a bude trochu osobný. Viem, že odhaľovať sa až na kostnú dreň by sa mal pisálek iba vo výnimočných prípadoch. Tvrdím to napriek tomu, že si myslím, že odosobnenie sa od vlastných článkov si mnohí mýlia s profesionalitou, pretože vo väčšine prípadov sa odosobnením zakrýva alibizmus a strach toho-ktorého novinára.

K veci. V týždni išlo do tlače marcové vydanie magazínu Klikkout. Budú v ňom po ročnej pauze aj moje dva články. O našom klube, o našich výkonoch, o Maričovi, o taktike... Kritické s iróniou, niekedy jemnou a niekedy nie. Priznám sa, že aj s náznakom osobnej frustrácie z futbalového diania posledných mesiacov. Možno bude citeľná aj frustrácia divákov, možno aj frustrácia vedenia a majiteľa z toho, že nie všetko klape tak, ako sme si to predstavovali po zbavení sa polobláznov z Iránu (takto ich označil Štefan Hríb).

Je pesimista a negatívny ten, kto povie a napíše stav vecí a tvrdí, že to čo je nedobré treba zmeniť? Myslím si, že nie! Mimochodom, ak by som nebol optimista a pozitivista, asi by som nevydržal tlak, ktorý na mňa prúdil pred viac ako rokom zo Športovej ulice, kde som bol evidovaný ako ku.va kur..vská, ktorú dojí Világi peniazmi zo Slovnaftu.

Podľa mňa je krajne pesimistické a negativistické, ak sa neriešia problémy a namiesto pokusu o nápravu sa radšej nasadzujú ružové okuliare. Ako keby sme si neverili, že sme schopní nazvať problémy pravými menami, riešiť ich a napraviť. Tvrdím, že sme toho schopní - vieme zahodiť svoju ješitnosť, vieme zahodiť osobné spory. Ak nie všetci, tak väčšina áno. Respektíve, väčšina musí.

Futbal však vždy potreboval a bude potrebovať priamu reč. Ak ju futbal nedostane, vráti sa nám všetko – futbal jednoducho neo..beš.

Beriem, že si na mňa za kritické články zanadávajú. Bez problémov to znesiem, zažil som totiž kvôli DAC-u také svinstvá voči mne, že tvrdá kritika na mňa je len pohľadenie na duši. Jednoducho som realista a viem, že moja akcia zákonite prinesie nejakú reakciu.

Ako problém by som však bral útok na mňa, ktorý by sledoval umlčanie môjho písania či už priamo alebo nepriamo…Tak, ako som od minulého leta registroval mnoho podnetov, aby som skrátil pauzu v písaní na čo najkratšiu dobu, teraz registrujem aj hlasy, ktoré sa ma pýtajú či sa nebojím opätovného osudu “Dobrovoľného štvanca“...

Nie, neverím tomu že sa tak stane, pevne dúfam, že k tomu nedôjde, dokonca si myslím, že v rámci diskusie o futbale k tomu nemôže dôjsť. Hlavne v období, keď nastal čas vytriezvenia z nedotknuteľnosti zahraničných členov nášho vedenia a trénera, ako aj preceňovania ich schopností, ktoré možno budú časom dobré, ale momentálne predstavujú vo svojom fachu iba priemer. Asi to s nimi nebude také ľahké, keď na ich kardinálnu chybu v závažnej a strategickej otázke upozorní obyčajný pisálek zo sídliska Sever 2…

Všetky svoje články – od roku 2008 - som napísal podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, v pozitívnom rozpoložení a v optimistickej nádeji a s vierou, že neboli pre futbalovú verejnosť tláchaním a zbytočnosťou, ale naopak, že nás posunuli dopredu. V takej istej viere som písal aj uvedené dva články.
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: ROCKER Dátum: 2015. márc. 13., 9:21

Szerintem a drukkerok 99% maga is tudja, hogy most meg nem vagyunk ott, ahol szeretnenk....nezhetetlen focit jatszunk egyenlore.....de viszont en optimista vagyok.....ket meccs utan nem lehet vegleg leirni az edzot es taktikajat, vagy esetleg Sesar, Ljubicic tipusu jatekosokat!

Slovan, Kassa, Trencin es Nagyszombat.....csak utana fogok velmenyt nyilvanitani! Annyi idot megerdemel a "Balkan Brother Band"! Slovan, Trencin ellen nincs eselyunk. de viszont Kassan nyerni kell....nincs pardon! Es Nagyszombat ellen is jo derby meccset kene jatszani!
ROCKER
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1121
Csatlakozott: 2008. dec. 23., 17:04


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: nandi34 Dátum: 2015. márc. 14., 19:01

ROCKER írta:de viszont en optimista vagyok.....ket meccs utan nem lehet vegleg leirni az edzot es taktikajat, vagy esetleg Sesar, Ljubicic tipusu jatekosokat!


Erdekes egy fajta a szurkolo.
Miki /szandekosan nem Isten/ 2 nap alatt teremtett Vilagot. Emlekszel meg ra, ugye? Miutan azt a vilagot a hozzanemertes meggyengitette, szinte azonnal szidni kezdtek - igy is lett 21 pontunk. Most jott egy - ahogy faluhelyen mondjak - gyuttment, s Te maris 3 honap elonyt adsz neki. Miert? Mert nem hazai? Vagy csak a kulfoldi az aki erthet a meg mindig inkabb szlovakiai jatekosok nyelven?
Avatar
nandi34
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 627
Csatlakozott: 2008. dec. 30., 18:37


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: dacfan32 Dátum: 2015. márc. 14., 20:10

nandi34 írta:
ROCKER írta:de viszont en optimista vagyok.....ket meccs utan nem lehet vegleg leirni az edzot es taktikajat, vagy esetleg Sesar, Ljubicic tipusu jatekosokat!


Erdekes egy fajta a szurkolo.
Miki /szandekosan nem Isten/ 2 nap alatt teremtett Vilagot. Emlekszel meg ra, ugye? Miutan azt a vilagot a hozzanemertes meggyengitette, szinte azonnal szidni kezdtek - igy is lett 21 pontunk. Most jott egy - ahogy faluhelyen mondjak - gyuttment, s Te maris 3 honap elonyt adsz neki. Miert? Mert nem hazai? Vagy csak a kulfoldi az aki erthet a meg mindig inkabb szlovakiai jatekosok nyelven?


Kulfoldi edzo kell ide....lehet hogy nem Maric a megfelelo alany....az majd 5 bajnoki utan kiderul...
dacfan32
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 739
Csatlakozott: 2014. feb. 1., 12:02


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: masa77 Dátum: 2015. márc. 14., 20:38

Chilli, te kis hamis :D
DAC szív

Benkő Gábor:Futballgyilkosok
Avatar
masa77
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1653
Csatlakozott: 2008. okt. 14., 18:51
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 14., 20:45

Abszolut veletlenul - nem jó edzo kell? Ezzel a logikaddal az iskola igazgatokat is levalthatnank. Helyettuk legyen kulfoldi igazgato..
Én azt hiszem, hogy aki jo edzo - kulfoldi - az nem surun jon ide. Nagy valoszinuseggel csak kezdok akik Itt szeretnének edzo mesterré valni Garantálom hogy az aktuális fortuna ligas edzokbol egy se reszkirozta volna meg azt a hulyeseget amit marič. Mar Podbrezová ellen a második felidoben 4231 re váltott. Nem utlevel hanem a tudas kell.
És nem vagyunk mi jotekonysagi gyulekezet hogy ide jojjenek betanulni a kulfoldi edzok...
..
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 14., 20:55

masa77 írta:Chilli, te kis hamis :D

Tessék? :-)
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: dacfan32 Dátum: 2015. márc. 14., 20:56

Ez is lehet tanulopenz Vilaginak is. Lehet hogy rajon, hogy nagyon sokba kerul ez a Balkani vonal...es inkabb pl. csatarba kene invesztalni. Ilyen Laco Hudec is olcsobb verzio volna edzonek....hamar Miki nem volt jo...
dacfan32
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 739
Csatlakozott: 2014. feb. 1., 12:02


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: nandi34 Dátum: 2015. márc. 14., 21:30

chilavert írta:Abszolut veletlenul - nem jó edzo kell? Ezzel a logikaddal az iskola igazgatokat is levalthatnank. Helyettuk legyen kulfoldi igazgato..
Én azt hiszem, hogy aki jo edzo - kulfoldi - az nem surun jon ide. Nagy valoszinuseggel csak kezdok akik Itt szeretnének edzo mesterré valni Garantálom hogy az aktuális fortuna ligas edzokbol egy se reszkirozta volna meg azt a hulyeseget amit marič. Mar Podbrezová ellen a második felidoben 4231 re váltott. Nem utlevel hanem a tudas kell.
És nem vagyunk mi jotekonysagi gyulekezet hogy ide jojjenek betanulni a kulfoldi edzok...
..


A jatekosokkal is ez megy - stepanovsky menet kozben 1 ev, salata fel evre jott, kapus... miert lenne ez mas edzo kerdesben?

olyan edzo kell ide aki tisztaban van azzal h az itteni jatekosok mire kepesek es mit lehet beloluk maximalisan kihozni. a jelen abra szerint ennek lovese sincs rola. mert amit latunk az egy káosz.
Avatar
nandi34
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 627
Csatlakozott: 2008. dec. 30., 18:37


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: masa77 Dátum: 2015. márc. 14., 21:34

chilavert írta:
masa77 írta:Chilli, te kis hamis :D

Tessék? :-)


kde som bol evidovaný ako ku.va kur..vská, ktorú dojí Világi peniazmi zo Slovnaftu.

Csak arra gondoltam hogy valaki tégad (magyarán) le.urvázott és nemis szóltál,hogy mellékes bizniszed is van :D :D :D
DAC szív

Benkő Gábor:Futballgyilkosok
Avatar
masa77
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1653
Csatlakozott: 2008. okt. 14., 18:51
Tartózkodási hely: Dunaszerdahely


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 14., 21:41

Ja, értem.

:-) ;-)
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: ROCKER Dátum: 2015. márc. 16., 12:43

Mar nagyon varjuk az irasodat a Slovan meccsrol !
ROCKER
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1121
Csatlakozott: 2008. dec. 23., 17:04


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. márc. 16., 12:49

ROCKER írta:Mar nagyon varjuk a Slovan meccsrol az irasodat!



a cikk egyik temaja a jatekrendszer valtoztatasa lesz. Maric nem a kritizalt 4141-es rendszert, hanem a 4231 alapfelallast hasznalta. Majdnem ket honapig eroltettuk a 4141-et es szerintem felesleges volt es idot vesztettunk. Most menet kozben kell osszerakni a 4231-et foleg a hazai meccsekre. Szoval a januari elkepzelesebol nem lett semmi. De nagyon orulok hogy ez a valtozas megtortent.
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Dobrý deň, prihováram sa k Vám...

HozzászólásSzerző: ROCKER Dátum: 2015. márc. 16., 12:53

chilavert írta:
ROCKER írta:Mar nagyon varjuk a Slovan meccsrol az irasodat!



a cikk egyik temaja a jatekrendszer valtoztatasa lesz. Maric nem a kritizalt 4141-es rendszert, hanem a 4231 alapfelallast hasznalta. Majdnem ket honapig eroltettuk a 4141-et es szerintem felesleges volt es idot vesztettunk. Most menet kozben kell osszerakni a 4231-et foleg a hazai meccsekre. Szoval a januari elkepzelesebol nem lett semmi. De nagyon orulok hogy ez a valtozas megtortent.


Koszi az infot...... :wink:
ROCKER
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1121
Csatlakozott: 2008. dec. 23., 17:04



Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron