Úvod z ríše snov

Poór For Fórum - Chilavert új cikkei

Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: chilavert Dátum: 2015. aug. 13., 9:00

Úvod z ríše snov

Po prečítaní záverečnej vety Online-prenosu, ktorý mal na svedomí mladučký a ešte nerozpísaný, ale chytľavé reportáže píšuci Milan Vrábeľ, som si položil otázku, ktorá už súvisela s nasledujúcim zápasom: Kam sa zmestí, nie nereálna, nová tisícka-dve domácich fanúšikov v zápase s lídrom tabuľky?

Mám totiž taký dojem, že bude platiť legendárna veta českého komentátora Roberta Zárubu po víťaznom hokejovom finále na Olympiáde v Nagane, v roku 1998: Přepište dejiny!!!

Podľa môjho názoru, sa totiž rysuje ligový divácky rekord DAC-u, od obdobia zavedenia povinnosti uzavrieť sektory z bezpečnostných dôvodov...

Dôvod na divácku expanziu? Žlto-modrá komunita má za sebou výsledkovo exkluzívne vydarený a divácky atraktívny štvorzápas. To sú starosti!!!

No, ale teraz už trochu skromnejšie a pokornejšie.

Takže! Aké zápasy máme za sebou? V prvom rade hrané v neskutočnom teple. Pre nás bola preto enormne dôležitá od prvého zápasu podpora fanúšikov – pomohli nám menej vnímať teplotné extrémy.

Ak by som mal hodnotiť obraz hry zápasov, hral sa otvorený futbal bez - pre slovenskú ligu - typického dôrazu na taktické manévre. Po takýchto zápasoch je spokojný divák, ale tréneri sa pri analýze asi chytajú za hlavu.
Tu treba dodať, že historicky bol DAC v domácich zápasoch - aj v časoch najväčšej slávy - nositeľom neprešpekulovaného futbalu.

Čiže z týchto viet vychádza, že čo sa týka ofenzívy, je čo chváliť! Pačinda... Konečne!!! Skvelá ľavá noha, kreativita v strede poľa, pre súpera hráč s nečakaným riešením situácií - viď nečakanú strelu do brvna proti Slovanu. Je strelecky produktívny a je pri všetkých našich góloch. Skvelá akvizícia! Jeho slabšia stránka je práca v defenzívnej činnosti.

Ale... To je doménou takmer všetkých našich stredových hráčov – majú problémy hlavne s pozičným bránením a vzájomným doplňovaním sa. Určitá miera disharmónie je v defenzíve aj medzi obranou a záložnou formáciou. V podstate je to logické, pretože väčšinou máme v obrane troch záložníkov. Nepovedal by som, že hráči nemajú dobré obranné zákroky, ale... Ide o toto: Pri góle Priskina sme počuli tri mená, ktoré chybili: Straka, Kwin a Michalík. Z taktického hľadiska však bol dôležitý počin Brašeňa, ktorý sa – pozične – ako ľavý bek nachádzal niekde v tramtárii. To nie sú jednorázové chyby, ale systémové, pretože sa opakujú.

Toto musíme bezpodmienečne vyriešiť, lebo to môže výsledkovo pokaziť náš divácky atraktívny herný prejav.
Dopláca na to aj Žilina, ktorá sa učí pri otvorenom futbale prísť na systém efektívnej defenzívy a zvládnuť ho. Futbalový trend je totiž mať v poriadku obe činnosti a s čo najväčšou dávkou chémie či mazacieho oleja na ich plynulý chod. Často nás totiž drží nad vodou perfektný Tujvel. Pred sezónou som prezentoval myšlienku, že ak nie skúsený brankársky tréner, tak potrebujeme skúsenejšieho gólmana. Stalo sa, teraz je otázkou miera Tujvelovej imúnnosti voči Matlákovej neskúsenosti.

Tréner. Nie som alibista, ale stále si nechám Maričove hodnotenie na ďalšie zápasy. Domáce hore-dole zápasy sme zvládli a v podstate až na výnimky (menšia bezradnosť v prevahe proti Slovanu) ich zvládol aj Marič, ale sila trénera sa ukáže hlavne v zápasoch plných taktizovania či v zápasoch vonku s odpočinutými súpermi – nezabudnime, že nás Žilina v druhom polčase obohrávala aj pri fyzickej únave zo 120 minútového pohárového zápasu. Čiže, unavený súper nás vtedy obohrával nielen fyzicky, ale aj herne. Ťažko povedať, či sme odpadli fyzicky, herne, alebo sme murovali - to ukážu ďalšie zápasy.

Suma sumárum – v mnohých veciach sme sa poučili, aj keď s miernym fázovým posunom. Tréner Marič má k dispozícii kvalitnejších hráčov ako v minulej sezóne, nehovoriac o tom, akých mal na jeseň Radványi...
Z futbalu majú diváci Wellnes, ktorý dnes osvieži ako voda. Pre udržanie tohto skvelého zážitkového luxusu však bude potrebné doladiť defenzívu a Maričove stopercentné taktické výkony, ktoré budeme coby-dup veľmi potrebovať.

Predposledná veta: Futbal nás konečne (zatiaľ) teší.

P.S. Súperi majú v podstate pravdu. Hráme totiž na hranici povolenej tvrdosti a nie každý z našich hráčov má cit pre ,,tajming" na dohrávanie súbojov.
Avatar
chilavert
csili
csili
 
Hozzászólás: 664
Csatlakozott: 2013. szept. 12., 13:52


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: dacfan32 Dátum: 2015. aug. 13., 9:39

Itt hozza kell tenni Prazenica es az uj kondi edzo háttérmunkaját!
dacfan32
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 739
Csatlakozott: 2014. feb. 1., 12:02


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: Leslie Dátum: 2015. aug. 13., 10:45

Mutyiznak? :lol:
Leslie
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 5659
Csatlakozott: 2006. okt. 30., 14:41
Tartózkodási hely: Pozsony


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: kejtis Dátum: 2015. aug. 14., 8:26

"divácky rekord DAC-u, od obdobia zavedenia povinnosti uzavrieť sektory z bezpečnostných dôvodov..." - ez így van!

"nie každý z našich hráčov má cit pre ,,tajming" na dohrávanie súbojov." - néha nem is baj, hogy van egy ljubicsicsunk :lol:
kejtis
Expert Boarder
Expert Boarder
 
Hozzászólás: 430
Csatlakozott: 2008. okt. 22., 8:22
Tartózkodási hely: GT


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: Leslie Dátum: 2015. aug. 14., 10:47

Ne gúnyold ki, statisztikailag ő a legjobb játékosunk!
Leslie
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 5659
Csatlakozott: 2006. okt. 30., 14:41
Tartózkodási hely: Pozsony


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: kejtis Dátum: 2015. aug. 14., 11:41

De én ezt pozitívan gondoltam. Nagyon keményen szerel, sokat fut föl és gólpasszokat is ad, de egyszer valakinek eltöri a lábat :0003:
kejtis
Expert Boarder
Expert Boarder
 
Hozzászólás: 430
Csatlakozott: 2008. okt. 22., 8:22
Tartózkodási hely: GT


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: BMate Dátum: 2015. aug. 14., 12:58

Azt leszámitva hogy vannak néha bakijai (kinek nincsenek?), nagyon jó védekező és épitkező játékos is egyben. Hasznosak a labdaszerzései.
BMate
Senior Boarder
Senior Boarder
 
Hozzászólás: 190
Csatlakozott: 2014. ápr. 13., 15:42


Re: Úvod z ríše snov

HozzászólásSzerző: ROCKER Dátum: 2015. aug. 14., 14:42

BMate írta:Azt leszámitva hogy vannak néha bakijai (kinek nincsenek?), nagyon jó védekező és épitkező játékos is egyben. Hasznosak a labdaszerzései.


Ez igy van....Ljubicic egy hajtos gyerek....es kellemetlen ellenfel....csip, rug, harap....egu igazi balkani harcos! :twisted:
ROCKER
Platinum Boarder
Platinum Boarder
 
Hozzászólás: 1121
Csatlakozott: 2008. dec. 23., 17:04Vissza: PFF!!!...


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron